Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

200 000 російських жінок щорічно вмирають від аборту

Співробітники Російського університету дружби народів зібрали статистичні дані, згідно з якими, смертю в нашій країні закінчується кожен п'ятий аборт. На думку гінекологів, такий високий показник смертності пов'язаний з застарілими методами, шляхом яких проводять аборти: найчастіше застосовується хірургічне втручання.


Моз повідомляє, що щорічна кількість абортів в Росії становить близько одного мільйона. Проте, ці дані не входять операції, проведені в приватних медичних установах. Інакше показник був би в три або навіть чотири рази вище. Але навіть офіційна статистика ставить Росію на одну з лідируючих позицій за кількістю здійснених абортів.


У цьому криється причина існуючої демографічної ситуації, залишає бажати кращого. Адже для того, щоб підтримати чисельність населення хоча б на такому ж рівні, необхідно, щоб на одну жінку припадало 2.1 народження, в той час як сьогодні для однієї матері цей показник дорівнює 1.4.


В ході свого виступу на п'ятому всеросійському конгресі під назвою «Амбулаторно-поліклінічна допомога – В епіцентрі жіночого здоров'я» професор Віктор Радзинський зауважив, що необхідно виробити достовірну систему обліку абортів. Тільки так можна буде відстежити реальний стан справ. Наприклад, з одного мільйона абортів, зроблених у Росії в 2010 році, в медичних установах минуло лише 77 % таких операцій. При цьому відсоток абортів, зроблених за медичними показаннями, склав всього лише 1.2 %.


Аборти є однією з головних причин смерті серед матерів. Дані Міністерства охорони здоров'я повідомляють про те, що від абортів вмирають 21.7 % жінок. В ході хірургічного втручання летальний результат трапляється з одиницями, в основному жінки помирають пізніше від настали ускладнень. Це можуть бути різного роду інфекції, внутрішні кровотечі і т. д.


Як кажуть фахівці, такий високий відсоток смертності зумовлений методами, що використовуються лікарями в ході абортів. У всьому світі хірургічне переривання вагітності роблять в крайніх випадках, в основному ж роблять медикаментозні аборти. У нас в країні колишнім хірургічним способом досі проводиться 72 % абортів. Віктор Радзинський бачить в такої високої смертності відображення того, що «ми перериваємо вагітність погано».


На думку експертів, для виправлення існуючого становища необхідно вести роботу у двох напрямках. Слід підвищувати якість медичної допомоги і не забувати про профілактику, проведеної серед молоді. Освіта підростаючого покоління з таких питань як сексуальне поведінка, планування сім'ї та контрацепція здатне істотно зменшити кількість абортів.


Однак, медики поки не бачать підстави для райдужних перспектив. Занадто сильно в країні зберігається менталітет радянської жінки, яка в перериванні вагітності вбачала головний засіб планування сім'ї. І тепер дуже важко донести інформацію про небезпеку для здоров'я жінки, мати якої в свій час зробила 10 абортів, а після змогла народити кілька дітей.

Категорії