Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Аборт як причина безпліддя

Аборт може стати причиною різних жіночих хвороб. Фахівці прийшли до висновку про те, що 10-20 % з тих жінок, які перервали вагітність, надалі відчувають труднощі з дітонародженням. У половини жінок, що зробили аборт, починаються затяжні запальні процеси у статевій сфері.


Серед неприємних наслідків аборту впевнено можна назвати порушення менструального циклу, погіршення обміну речовин, ерозію шийки матки. Часто відбувається запалення придатків або захворювання молочних залоз. Одним з найскладніших для жінки наслідком стає непроходження маткових труб. Портал про здоров'я nazdor.ru повідомляє, що після аборту жінка може навіть стати безплідною.


Гінекологи сходяться на думці про те, що уникнути ускладнень після аборту можна, але для цього необхідно застосувати реабілітаційні заходи, які будуть профілактикою негативних наслідків.


Якщо жінка планує вагітність і проявляє турботу про власне здоров'я, вона не повинна забувати про контрацепцію. Якщо ж небажана вагітність все ж настала, то на ранніх термінах виходом може стати медикаментозний аборт. Він повинен здійснюватися лише під наглядом спеціалістів.


Але і в цьому випадку не виключено виникнення безпліддя. В результаті гормонального збою жінка може вже не дочекатися другий, на цей раз бажаною, вагітності.


Фахівці акцентують увагу на тому, що безпліддя стало частіше зустрічатися з-за того, що вагітні для проведення аборту звертаються в підпільні організації, в той час як тільки медичні установи мають право на цю операцію.


Сучасні жінки, думають в першу чергу про кар'єру, стали обачно підходити до питання про аборт. Вони почали усвідомлювати, що сильно ризикують ніколи не стати мамою.


Безпліддя як результат аборту може стати наслідком декількох причин: халатне ставлення, недосвідченість гінеколога або недотримання гігієни. В якості прикладу можна навести випадки, коли жінок після переривання вагітності відправляють додому, не даючи можливості перепочити після хірургічного втручання. Така поведінка медпрацівників говорить про крайню безвідповідальності. Лікарі також обов'язково повинні дати повну інформацію про протипоказання, попередити про можливі тяжкі наслідки як при медикаментозному аборті, так і при хірургічному, в тому числі про ризик безпліддя.


Безпліддя, яке стало результатом аборту, іноді можна вилікувати. Але це під силу тільки фахівцям, які направляють лікування на відновлення дітородної функції пацієнтки, а також проводять заходи для нормального функціонування жіночої статевої системи.

Категорії