Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Афтозний стоматит у дітей: причини, перебіг захворювання та його лікування

Стоматит – це форма запалення слизової оболонки ротової порожнини, яка зустрічається і у дітей і у дорослих. Але найчастіше вперше проявляється саме в дитячому віці.


Афтозным стоматитом називають найпоширеніший і, в принципі, нешкідливий, хоча і неприємний вигляд цього захворювання....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Причини захворювання
 • Симптоми
 • Лікування

 • Слово «афта» вживається для позначення невеликої ділянки слизової, яка пошкоджується вірусом стоматиту і на якій з'являється невелика болюча виразка округлої форми.


  Вона зазвичай невелика, до 2 міліметрів в діаметрі, і має білий, сіруватий або жовтуватий наліт. Ранка-афта майже завжди оточена запалених червоним ділянкою.


  Поява однієї або декількох афт – головне явище, в якому проявляється афтозний стоматит.

  Фото характерних ранок легко відшукати в медичній енциклопедії або інтернеті – краще заздалегідь знати, як вони виглядають, так як симптоми цього захворювання схожі з іншими, більш важкими видами стоматиту.


  Афтозному стоматиту найчастіше схильні діти старше трьох років, які вже можуть висловити причину свого дискомфорту, але все ще погано переносять біль.


  А хто, коли був дитиною, не розповідав чи не слухав страшилки для дітей? Що розповідають діти зараз?


  Дуже неприємно, коли у дитини з'являються попрілості. Рецепти


  Клінічні симптоми афтозного стоматиту схожі з іншим видом цього захворювання – стоматитом герпетичних, і тому їх буває важко діагностувати.


  Як медичне явище афтозний стоматит все ще недостатньо вивчений і досі викликає суперечки серед педіатрів та лікарів-стоматологів.

  Причини захворювання


  На даний момент говорити про визначення точної причини виникнення захворювання говорити не доводиться.


  Серед фахівців і поширені дві теорії, кожна з яких знаходить достатню кількість прихильників.


  Одна з думок – причина захворювання криється в неполадках роботи травної системи, а саме хворобах травного тракту.


  Гастрити і різні форми рефлюксів (просто кажучи відригування чи блювання, коли вміст шлунка досягає ротової порожнини) негативно впливають на її цілісність. Вони можуть мати певні прояви і наслідки для всього організму.

  Тим більше, що слизова оболонка порожнини рота і слизова шлунка, по суті, становлять собою єдине ціле і дуже схожі за своєю будовою і тим функціям, які вони виконують в організмі.


  Коли при рефлексі, не перетравлена їжа разом з елементами мікрофлори шлунка потрапляє на слизову рота, відбувається постійне нанесення їй мікропошкоджень.


  У них, в свою чергу, потрапляють мікроби, які викликають запалення і утворення афт в ротовій порожнині.


  Оскільки перші випадки такого пошкодження слизової відбуваються в досить ранньому віці, то і афтозний стоматит починає виявлятися досить рано.


  Якщо дитину часто турбують його прояви, це є приводом обстежити його травну систему на предмет ще не розвинулися захворювань.


  Клізма для новонароджених. Як правильно робити цю процедуру.


  Чому дитина смокче палець і треба його відучувати читайте статтю.


  Ліплення з пластиліну дуже добре розвиває моторику


  Друга теорія про причини появи афтозного стоматиту пов'язує це захворювання з алергічними реакціями організму – при чому їх прояв можливо навіть у тому випадку, якщо у дитини ніколи не на що алергії не було помічено.


  Висновки про таке джерело захворювання були зроблені за статистичним принципом – найбільше випадків скарг і звернень з афтозным стоматитом припадає на сезони алергії (початок весняного цвітіння дерев, скидання тополями пуху і так далі).


  Це, втім, не означає, що такий вид стоматиту не може зустрічатися в інший час року, хоча загострення і припадає переважно на кінець весни – початок літа.


  Прив'язаний до алергічних реакцій організму стоматит має всі шанси стати постійним захворюванням, тому перевірка у алерголога обов'язкове.

  Такий вид захворювання, коли постійно спостерігаються викликані алергією множинні випадки утворення виразок, має назву хронічний рецидивуючий афтозний стоматит.


  Один раз проявившись в організмі, стоматит зміцнюється в ньому постійно, і активізується при вірусах, пошкодженнях або пересыханиях слизової, під час ГРВІ.


  Останні, до речі, не є причиною виникнення стоматиту, а лише активізують процес. Батьки ж, які спостерігають застуду і стоматит одночасно, помилково роблять висновки про їх зв'язки.


  Щоб попередити вплив обох описаних вище причин, до лікування афтозного стоматиту у дитини слід залучати не тільки стоматолога, але також гастроентеролога і алерголога.


  Незважаючи на те, що лікування афтозного стоматиту проходить в основному у формі боротьби з симптомами, лікарі повинні виявити причину його появи і, можливо, призначити обстеження систем, захворювання яких стали причиною появи виразок.

  Симптоми


  Початкова стадія захворювання проявляється у дитини безсимптомно.


  На незначний свербіж у місцях, де пізніше з'являються виразки-афти, діти, як правило, уваги не звертають.


  До батьків звертаються лише тоді, коли виразку вже добре видно і вона починає хворіти.


  Дитина починає постійно вередувати, відмовлятися від пиття і їжі, так як у нього в роті все болить, і приймати їжу стає неприємно

  Категорії