Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Алергія, вагітність: будьте обережні!

В умовах сучасного світу навіть здорова людина не завжди здатна зберегти здоров'я і силу. А для вагітної жінки це ще складніше, тому що організму доводиться працювати за двох.


До того ж, якщо попередній століття був визнаний століттям серцево-судинних захворювань, то наше століття стане століттям алергії....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати про алергії?
 • Діагностика захворювання
 • Чим небезпечна (і небезпечна?) під час вагітності?
 • Лікування і профілактика алергії
 • Дієта при алергії
 • Що необхідно знати про алергії?


  Алергія — спадкове захворювання імунної системи, при якому з'являється підвищена чутливість до різних речовин.
  Причини і механізм розвитку захворювання

  У людей, які страждають на спадкову алергію, при контакті з алергенами, у клітинах накопичуються реагіни – специфічні білки, що з'єднуються з огрядними клітинами органів людини. В той момент, коли цих білків в клітинах накопичується дуже багато, то з'являється готовність до прояву алергічної реакції.


  Далі алерген потрапляє в організм, в якому накопичились реагіни, і тут же огрядні клітини виділяють речовини, які мають ушкоджувальними властивостями. Такі речовини називаються медіатори. Це можуть бути гістаміни, лейкотрієни, субстанції анафілаксії та інші.


  Саме вони викликають алергічні реакції в різних органах людини. При алергії виникає руйнування органів, почервоніння, порушення їх функцій, набряклість, свербіж і біль.


  Серед порушень функцій органів можна виділити порушення дихання, свербіж шкіри та інші. У важких випадках може виникнути сильне розширення судин і падіння тиску.


  Симптоми захворювання

  Прояви алергії бувають місцевими та загальними.


  До місцевих належать риніт, почервоніння очей, сльози, утруднення дихання, отит, зниження слуху, почервоніння шкіри, свербіж, висипи та інші.


  Загальні симптоми – це поєднання місцевих. Наприклад, свербіж, утруднене дихання, висипання та інші. Якщо симптоми сильно виражені, то даний стан називається анафілактичним шоком.


  Вам відомо, чи можна вагітним приймати ванну? Чи варто обмежитися душем? Дізнаємося з цієї статті.


  Означають сутички початок пологів? Багато корисної інформації в цій статті.

  Діагностика захворювання


  Самостійно

  Наявність алергії та її причини можна спробувати визначити самостійно. Безумовно, це можна зробити до походу до лікаря, але, якщо у вас не вийшло, або ви не впевнені в результаті, то обов'язково потрібно звернутися до лікаря і пройти лабораторне дослідження.


  Для перевірки наявності алергії в аптеках продаються спеціальні тести. Принцип дії простий: трохи крові потрібно нанести на цей тест і через деякий час порівняти результати з таблицею, яка надається в комплекті з тестом. Таке дослідження дуже зручно. Проте якщо у вас алергія на рідкісні види продуктів, то виявити її може тільки лабораторне дослідження.


  Можна спробувати визначити причину алергії логічним шляхом. Спробувати згадати, які продукти ви їли до появи симптомів, спілкувалися ви з тваринами або змінювали косметичні засоби. Спробуйте виключити ці подразники і, якщо симптоми алергії пропадуть, поверніть алерген. При появі алергічної реакції можна з долею впевненості вважати, що саме він викликав симптоми.


  Якщо ви схильні до прояву алергії, то слід вести харчовий щоденник. Записуйте в нього всі продукти, які вживаєте і реакцію організму на них. Так вам простіше буде виявити, що саме слід виключити.


  Навіть, якщо ви встановили причину алергії, то лікування повинен призначати спеціаліст.

  Якщо виявити алерген самостійно не вдалося, зверніться до лікаря, який призначить вам лабораторні дослідження. Не затягуйте це, інакше алергія може перейти в хронічну форму.


  З допомогою лікаря

  Щоб перевірити, якщо у вас алергія, в медицині використовуються шкірні проби. В лабораторних умовах на шкіру пацієнта наносять різноманітні речовини і на шкірі роблять невеликі подряпини, щоб ці речовини туди потрапили.


  Є ще один метод визначення алергії – це нанесення алергену на орган, який від неї страждає. Даний метод називають шоковим.


  Наприклад, при алергічному риніті алерген закапати в ніс, а при кон'юнктивіті – в очі. Якщо у пацієнта харчова алергія, то йому дають спожити велику кількість того, що могло її викликати, далі робиться аналіз крові на визначення кількості лейкоцитів. Таким чином, можна підтвердити або виключити алергію на різні види продукти.


  Проводити такий тест можна тільки під наглядом лікаря, щоб він міг швидко зреагувати при сильної алергічної реакції.

  Часто запитують: як кинути курити вагітної? Рекомендації фахівців в цій статті.


  Про перших ознаках завмерлої вагітності читайте в цій статті.


  А тут /mozno-li/obraz-zhizni/banya-i-beremennost.html чи корисна лазня для вагітних?

  Чим небезпечна (і небезпечна?) під час вагітності?


  Реакції вагітної жінки на навколишні речовини можуть бути не такі, як до вагітності. Наприклад, раніше вона могла спокійно їсти апельсини або жити з собакою, а тепер це викликає у неї сильні алергічні реакції.


  При вагітності багатьом жінкам доводиться переглядати список алергенів, які їх оточують. Багато тих алергенів, які раніше не викликали ніякого занепокоєння, наприклад, шерсть тварин, цвіль або пил. Або продукти харчування, які завжди були в раціоні.


  Це відбувається тому, що в цьому період організм жінки змінюється під впливом гормонів. Вони активно впливають на імунну систему і пригнічують її функцію. Це відбувається для того, щоб не зашкодити майбутній дитині, який організм матері може заперечувати як чужорідне тіло.


  Через пригнічення функцій імунної системи організм жінки стає більш сприйнятливий до алергенів. Так що навіть ті, хто ніколи не страждала алергією, можуть відчути її симптоми у вигляді кропив'янки, нежитю, набряків і навіть астми.


  Для мами

  Алергія сама по собі не є небезпечною для жінки, якщо не проявляється сильними реакціями.


  Але навіть слабкі прояви виснажують організм жінки, і це може не найкращим чином позначитися на стані плода. Тому що, для того щоб дитина народилася здоровою і міцною, його мама теж повинна бути здорова.


  Для малюка

  Кожну вагітну жінку, яка зіткнулася з проявами алергії, в першу чергу хвилює питання, як це вплине на її малюка. Проте лікарі стверджують, що алергія ніяким чином не можуть вплинути на стан плода. Адже антигени не здатні проникнути через плаценту і потрапити в організм малюка.


  Але, при лікуванні алергії медикаментами, варто проконсультуватися з лікарями, щоб не нашкодити цим малюкові.


  З чого починається визначення позаматкової вагітності? Можна визначити її самостійно? Запитаємо у доктора!


  Про першому плановому УЗД при вагітності розповімо в цій статті.

  Лікування і профілактика алергії


  Як тільки у вас виникли перші симптоми алергії, необхідно:

 • Повністю відмовитися від алергенних продуктів і перейти на строгу дієту. При вагітності алергічну реакцію часто викликають продукти, які до вагітності могли її не викликати.
 • Мінімізувати контакт з алергенними предметами.
 • Звернутися до лікаря-алерголога або імунолога, щоб він призначив вам необхідне лікування, враховуючи вагітність.
 • Зняти прояви алергії можна і самостійно. Для полегшення алергічного риніту можна застосувати сольовий спрей. Для зниження неприємного свербіння очей – змочена холодною водою тканину в якості компресів.


  Алергічні симптоми при вагітності можуть виникати і без впливу алергену. До таких проявів можна віднести закладений ніс.


  Головне, ні в якому разі не приймайте антигістамінні препарати без рекомендації лікаря. Тому що, яку б ліки не було, воно може вплинути на розвиток майбутньої дитини.

  Три питання алерголога. Програма

  Категорії