Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Антибіотики для дітей — як вибрати і лікувати, щоб не нашкодити

Ох вже ці антибіотики! Під якими гарними назвами випускаються, які золоті гори обіцяють! Випив чарівну таблетку — і все пройшло. Від чого насправді потрібно пити антибіотики і давати їх дитині — вирішуємо разом у цій статті.


Не вдавайтеся кожен раз до антибіотиків, інакше імунітет дитини розучиться боротися з інфекціями самостійно.

Антибіотик, що ти таке?

Антибіотиками називаються речовини природного або синтетичного походження, які пригнічують життєдіяльність бактерій і деяких мікроскопічних грибів. На відміну від антисептиків, антибіотики можуть діяти не тільки зовнішньо, але і бути активними всередині організму.

Відкриття антибіотиків зробило ефективним лікування деяких серйозних хвороб, наприклад, сибірської виразки. Також вони стали широко застосовуватися при важких травмах, пораненнях і після операцій для придушення гнійних процесів.

На даний момент існує багато типів цих препаратів, в тому числі так звані «антибіотики широкого спектру дії», які найчастіше призначають навіть при уточненому діагнозі.

Види антибіотиків

Антибіотиків безліч, і їх класифікують за кількома ознаками — за механізмом впливу на бактерію, за будовою і за типом впливу на клітину (бактеріцидні та бактеріостатичні). Також важливо поділ антибіотиків по впливу на різні види бактерій:

  • діючі на коки (стафілококи, менінгококи, стрептококи та інші), а також коринобактерии і клостридії — цефалоспорини 1-го покоління, бензилпеніцилін, макроліди, біцилін, лінкоміцин

  • Категорії