Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Бесіда з майбутніми татами: що потрібно знати і як себе вести?

В період вагітності дружини, у житті чоловіка настає радісний і відповідальний період – скоро він стане батьком.


Немає нічого важливіше вашої дитини, і як хочеться, щоб він (вона) народився міцним і здоровим. Немає на світі більшого щастя, ніж здорові діти в родині. Тому про здоров'я і благополуччя дитини необхідно дбати з перших днів вагітності мами....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • «Спокій, тільки спокій!»
 • Їмо «за двох»
 • Про фізичних навантаженнях
 • Після народження
 • Про автора:

 • Прийнято думати, що батько – глава сім'ї – повинен, перш за все, думати про матеріальне благополуччя сім'ї. Так, це дуже важливо, поява дітей пов'язано з великими витратами: не так просто одягнути, нагодувати, вивчити.


  Але ще більш важливо психологічне благополуччя сім'ї. Забезпечити не тільки важливо, але й важко.

  «Спокій, тільки спокій!»


  Для нормального перебігу вагітності необхідно, щоб жінка була спокійна, з радістю усвідомлювала майбутнє материнство, не нервувала через дрібниці. Слід захистити дружину від дрібних життєвих непорозумінь, розбіжностей, побутових неприємностей.


  Необхідно пам'ятати, що вона чекає від чоловіка ласки і участі. Все, що майбутня мама отримує від чоловіка, в рівній мірі відноситься і до дитини. Саме таке ставлення, яке було під час вагітності до мами, дитина сприймає по відношенню до себе задовго до свого народження.


  Справа в тому, що гормони гніву і печалі, які виробляються в організмі матері, що циркулюють у крові і потрапляють до плоду. Дитина внутрішньоутробно здатний сприймати, як негативні, так і позитивні емоції.


  Якщо плід захищений від грубих скандалів, злих слів, то він розвивається правильно, не отримуючи комплексів неповноцінності.

  Майбутній мамі важко, в її організмі відбувається гормональна і фізіологічна перебудова. Чого варта лише одна система кровообігу! З'являється додатковий, третій коло: плацента – плід.


  Таке навантаження неодмінно позначається на загальному стані вагітної жінки. Серце вагітної працює з підвищеним навантаженням, не припиняючи додаткових зусиль ні вдень, ні вночі. Багато речовини організму вагітної витрачаються на побудову органів плода.


  В результаті вагітна відчуває особливу чутливість і вразливість. Може з'явитися плаксивість, уразливість «не з-за чого».


  Чим може бути небезпечно безалкогольне пиво під час вагітності? Запитаємо у доктора!


  Диня під час вагітності: про користь і шкоду ця стаття

  Їмо «за двох»


  Якщо дружина на початку вагітності не може їсти через нудоти і наступаючої блювоти, потрібно постаратися подати звичне блюдо так, щоб воно виглядало красиво. Наприклад, у тарілці з сімейного сервізу.


  А якщо спорудити фігурку з овочів або фруктів? У цьому напрямку для польоту фантазії чоловіків меж не існує.


  Чоловікові необхідно набратися терпіння і спокою. Ви знаєте, чому змінився настрій дружини, тому завжди будьте ласкаві. Ставитеся до того, що відбувається з розумінням.


  Харчові примхи вагітної цілком продиктовані потребою майбутнього дитини до тим чи іншим необхідним речовини і вітамінам. Купуючи фрукти дружині, знайте, що це гостинці і для дитини.


  Нагадуйте мамі про дієті вагітної, ненав'язливо запропонуйте їй щодня розповідати про те, що вона їла «для себе» і «для малюка».

  Про фізичних навантаженнях


  Звичайна домашня робота не повинна обмежуватися в період вагітності жінка повинна бути активною, рухливою. Небажано надмірно опікати дружину, позбавляючи її від звичайних щоденних навантажень.


  Нічого хорошого для розвитку дитини не приносить обмеження рухів. Не можна зберегти здоров'я дитини, пролежавши всю вагітність на дивані!


  У той же час, ні в якому разі не можна перевантажувати дружину фізичними навантаженнями. Слід категорично заборонити майбутній мамі приносити воду, дрова, важкі сумки з покупками. Все це доведеться взяти на себе і строго за цим стежити.


  До народження дитини не можна робити ремонт в квартирі, переставляти меблі – постарайтеся позбавити жінку від роботи на городі і в саду, від догляду за домашніми тваринами.


  Активні рухи для жінки забезпечуються спеціальною гімнастикою, іграми з дітьми на свіжому повітрі. Необхідно стежити за тим, щоб жінка здійснювала прогулянки щодня, бувала на повітрі не менше однієї години.


  Знайдіть привід, щоб прогулятися з нею в парку, сквері, відвідати родичів або друзів. Ходити пішки потрібно до останніх днів вагітності, постарайтеся зробити так, щоб прогулянки були приємними і неутомительными.


  Цілком у вашій владі заборонити їй куріння і вживання алкоголю, навіть слабоградусного (пиво, сухе вино). У період вагітності та при годуванні груддю це неприпустимо.

  Ви знаєте, чим корисний зелений чай при вагітності? Рекомендації фахівців в цій статті.


  Про дозування препарату при вагітності розповість ця стаття.


  А тут про те, /rody/obshaya-informaciya/kak-nachinayutsya-rody.html як визначити початок пологів.

  Після народження


  Після народження дитини, жінка так само потребує особливої уваги і турботи. Кожному батькові необхідно пам'ятати, що дитина повинна одержувати грудне молоко в достатній кількості для його зростання і розвитку.


  Тільки материнське молоко захищає від хвороб і забезпечує саме фізіологічне харчування для росту і розвитку дитини до одного року. Щоб дитя було сите, мамі не можна втомлюватися фізично, неприпустимі емоційні вибухи, занепокоєння.


  Емоції повинні бути тільки позитивними – від цього безпосередньо залежить якість і кількість грудного молока. Нічний сон повинен бути не менше восьми годин, денний 1-1,5 години. Тому частина турбот по догляду за дитиною повинен взяти на себе папа.


  Це важко, але якщо думати про здоров'я вашої дитини, то цілком переборне. Ніколи не слід забувати, що природне грудне харчування є запорукою здоров'я дитини до його старості.


  Грудне молоко забезпечує силу організму, його стійкість до всіх інфекцій. Багато захворювань, які вважаються сімейними, тобто, спадково зумовленими, при грудному вигодовуванні дитини не розвиваються.


  Для нормальної кількості молока жінці потрібно правильно харчуватися. Це означає, що їй необхідна ваша допомога в придбанні і на кухні.


  При грудному вигодовуванні дитини прогулянки на свіжому повітрі не втрачають свого значення. Вони повинні бути щоденними, не менше однієї години на свіжому повітрі.


  Якщо з якоїсь причини малюк повинен залишитися вдома, то близькі повинні подбати про нього, відпустивши маму «нагуляти молока».


  Неприпустимі випадки, коли мама пропонує: «Погуляй з дитиною, а я виперу або вимию підлоги!». Чиніть з точністю до навпаки – зробіть необхідну роботу по дому, поки мама гуляє з малюком.

  Настає радісне, бажане подія – у Вашій родині з'являється дитина. Тепер велика частина вашого життя належить йому.


  Ваш малюк – центр всіх сімейних подій і турбот. З нього виросте вчений, композитор, лікар, педагог, будівельник чи капітан далекого плавання. Але найголовніше, він повинен рости здоровим.


  Це головна, невсипуща турбота батьків. Немає більшого сімейного щастя, ніж здорові і люблячі вас діти!

  Про автора:


  Сергій Юрійович Буянов, акушер-гінеколог, завідувач пологовим відділенням, лікар першої категорії. Стаж лікарської діяльності 16 років.


  Докладніше про наших експертів ви можете дізнатися тут.

  Категорії