Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Бронхіт: потрібні антибіотики?

Коли в родині хворіє дитина, байдужим не залишається ніхто.


Мами, бабусі, тітки, дядьки, сусідки – всі знають свій рецепт порятунку від недуги.


Турботливій мамі важливо розібратися, що відбувається з її малюком і як його лікувати.


...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Як лікувати дитячий бронхіт?
 • Коли антибіотики не потрібні?
 • В яких випадках приймати антибактеріальні препарати?
 • Ефективні антибіотики при бронхіті у дітей
 • Як правильно приймати препарат?
 • Який антибіотик краще при бронхіті: відео
 • Бронхіт у дитини–дуже поширена патологія, яка стоїть на другому (після запалення легенів) місці по важкості серед захворювань дихальних шляхів.


  За статистикою кожна дитина у своєму житті переніс бронхіт.  Бронхіт – це запалення слизової оболонки бронхів. Може проходити у гострій та хронічній формі, остання у дітей буває набагато рідше, ніж у дорослих.


  Частіше гостра форма бронхіту виникає внаслідок вірусної інфекції, коли спочатку у дитини з'являються нежить і біль у горлі, а потім інфекція проникає в бронхи і легені.


  Симптоми краснухи у дітей. Чи допомагають щеплення?


  Причини виникнення нудоти у дитини.


  Як зробити дитині клізму


  Але причина може бути і в бактеріальної інфекції, коли уражаються бронхи відразу бактеріями (стрептококами, моракселлами, гемофільної паличкою і т. д.).


  Зустрічаються випадки, коли інфекція змішана: і віруси, і бактерії.


  Також бронхіт виникає при впливі різних факторів фізичного або хімічного характеру (дим, бензин). Бронхітами хворіють діти, що піддаються постійному впливу якого-небудь алергену.

  Як лікувати дитячий бронхіт?


  Перше і найважливіше правило – не лікуватися самостійно і звертатися за медичною допомогою до лікарів.


  Діти до року підлягають негайній госпіталізації, так як для них характерно швидке прогресування захворювання.


  Діти віком старше року можуть бути залишені для лікування на дому у разі легкого перебігу захворювання.


  Якщо лікар дозволив лікуватися амбулаторно, треба забезпечити дитині всі необхідні умови для швидкого одужання.


  У малюка повинен бути постільний режим. В принципі це неважко забезпечити, адже хвора дитина сам не буде скакати і стрибати, а буде тихенько лежати в ліжку. У кімнаті необхідно щодня робити вологе прибирання і провітрювати.


  Для зняття симптомів інтоксикації важливо отримувати рясне пиття. Це можуть бути чай, соки, води, молоко, відвари трав, бульйони.


  Годувати дитину треба за бажанням, примушувати його їсти не варто.

  Дуже добре малюки виконують дихальну гімнастику, вправи виконуються у вигляді гри і спрямовані на активну роботу легенів. Краще всього грати з дитиною в пташок: ворона кричить «Ка-а-ар», а гуси «Га-а-а-а» на видиху, при цьому малюк показує ручками, як птахи махають крилами.


  Дуже корисно для відновлення дихальних шляхів надувати повітряні кульки або пускати «бульбашками» в склянці через трубочку. Такі вправи допомагають виводити мокротиння і відновлюватися слизової бронхів.


  Логопедичні вправи для дітей. Вчимося говорити правильно.


  Як вилікувати афтозний стоматит?


  Пітниця у дітей
  Призначення лікаря повинні неухильно виконуватися, це основна умова, яку необхідно виконати, щоб дитина одужала.


  При цьому не варто займатися самостійним призначенням препаратів і дізнаватися, який антибіотик краще при бронхіті давати дитині.


  Лікар обов'язково призначить протизапальні препарати, відхаркувальний або властива протикашльова сироп (за необхідності), жарознижуючі, антибіотики в лікуванні бронхіту призначаються не завжди.


  Про можливість проведення інгаляцій також краще порадитися з лікарем, в деяких випадках вони можуть бути протипоказані.

  Якщо дитині призначаються антибіотики, обов'язково потрібно запитати у лікаря про прийом пробіотиків і пребіотиків для захисту кишечника від антимікробної дії. Правда, якщо дитина регулярно отримує кисломолочні продукти (кефір, йогурт), то в цьому може і не бути необхідності.

  Коли антибіотики не потрібні?


  Якщо бронхіт вірусної етіології, то антибіотики малюкові не показані.


  Так як антибактеріальні препарати на віруси не діють.


  Однак, вся проблема у встановленні причини захворювання.


  Єдиним дослідженням, яке може дати відповідь на це питання, це посів мокротиння. Але виконується це обстеження від декількох днів до тижня.


  А якщо у дитини сухий кашель і зібрати мокротиння взагалі не представляється можливим? Адже не буде мама чекати результатів аналізу, нічого не робити і не лікувати свою дитину.


  Тому виходячи з досвіду поколінь, можна брати за основу те, що великий відсоток гострих бронхітів вірусної етіології і дитина не потребує призначення антибактеріальної терапії.

  В яких випадках приймати антибактеріальні препарати?


  Існують ознаки, що вказують, як на першопричину захворювання бактерій або на те, що до вірусної інфекції приєдналася бактеріальна.


  Їх повинна знати кожна мати:


  1.Температура протягом 3 днів понад 38 градусів.


  2. Поява задишки при навантаженні або в спокої.


  3. Втягнення міжреберних проміжків або утруднене дихання у дитини.


  4.Підвищення рівня лейкоцитів в крові і підвищення ШОЕ понад 20 мм/год.


  5. Погіршення стану дитини (інтоксикація).


  Слід пам'ятати, що лікування бронхіту у дітей антибіотиками повинно проводитися тільки під лікарським контролем.

  Ефективні антибіотики при бронхіті у дітей


  Антибіотик при бронхіті і пневмонії в ідеалі повинен призначатися після виконання посіву мокротиння і визначення чутливості бактерій до різних антибактеріальних препаратів.


  Але такі дослідження виконуються занадто довго і тому антибіотики призначаються зазвичай лікарем емпірично, тобто дослідним шляхом.


  За статистикою в основному бактерії чутливі до трьох груп препаратів: пеніциліни, цефалоспорини і макроліди.


  Зазвичай, вибраний з цих груп препарат є ефективним антибіотиком при бронхіті.

  Правило вибору кращого антибіотика при бронхіті одне – антибіотик повинен призначатися лікарем. Батьки можуть обговорити з лікарем переваги і недоліки обраного препарату, але не можуть самостійно вибирати препарат, змінювати саме ліки або його дозування.


  Так що не треба гадати, яким антибіотиком лікувати бронхіт, необхідно звернутися за медичною кваліфікованою допомогою.

  Як правильно приймати препарат?


  Лікар, призначивши антибіотик дитині, повинен докладно розповісти, як його приймати.


  Природно, додатково потрібно уважно вивчити інструкцію.


  Сучасні препарати у багатьох випадках, якщо захворювання легке або середньої тяжкості, є цілком ефективними при пероральному прийомі.


  Іноді, при середньотяжкому і тяжкому перебігу бронхіту, терапія проводиться поступово. Тобто спочатку антибіотик призначають ін'єкційно, а потім переходять на прийом всередину.


  Сьогодні антибіотики, як і багато інші препарати, для маленьких діток випускаються у вигляді сиропів і суспензій, що значно полегшує мамі завдання «нагодувати» дитини ліками.


  А останнім часом з'явилися антибіотики, які дитина може отримувати через небулайзер, тобто вдихати. Це означає, що препарат діє місцево на вогнище інфекції в бронхах або легких і не впливає на весь організм в цілому.


  Амбробене для дітей. Як приймати препарат ефективно.


  Що робити, якщо в сечі виявили білок?


  Профілактика грві у дітей


  Це дуже важливо для зменшення побічних дій антибіотиків в першу чергу на кишкову мікрофлору. При такому способі введення антибіотика вдається уникнути дисбактеріозу, часто супутнього антибактеріальної терапії.


  Зазвичай антибіотики призначаються на сім днів при гострому бронхіті і 10-14 днів при рецидивуючому або хронічному бронхіті.

  Якщо через пару днів у дитини наступило поліпшення, це означає, що антибіотик працює і в жодному разі його скасовувати не можна.


  Інакше мікроби звикнуть до цього антибактеріальній дії препарату, а через день – два бронхіт почнеться з новою силою. Тоді лікареві доведеться призначати антибіотик з іншої групи, адже попередній малюкові вже не допоможе.


  Якщо через два – три дні після призначення антибіотика стан дитини не поліпшується або навіть погіршується, значить, антибіотик не підходить і його потрібно міняти.


  Потрібно пам'ятати, що скасовувати або змінювати антибіотик повинен тільки лікар.

  При адекватному лікуванні гострий бронхіт проходить приблизно за одну два тижні, а загострення хронічного бронхіту – за два – три тижні.


  Іноді незначний кашель може тривати трохи довше. Для дитини важливо відновитися. Можна обговорити з лікарем можливість прийому полівітамінів або препаратів для зміцнення імунітету.

  Який антибіотик краще при бронхіті: відео


  Доктор Комаровський розповість, який антибіотик більше підійде для лікування бронхіту у дитини:

  Категорії