Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Чи варто приймати вітамін А під час вагітності?

Результати масштабних досліджень впливу вітаміну А на імунну систему майбутньої матері і дитини нещодавно були розміщені в журналі Nature.


Вчені Нідерландів ставили досліди на вагітних самицях щурів. Особини були розділені на групи, корм для однієї з них містив вітамін А, інша група одержувала їжу без вітамінної добавки....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Після народження потомства стало зрозуміло, яке важливе значення має отримання цієї речовини під час виношування дитини.


Діти з першої групи, у харчуванні якої було достатньо вітаміну А, володіли добре розвиненої лімфатичної системою, що має вирішальне значення для швидкого формування імунної реакції організму, вони рідше і легше хворіли на інфекційні та вірусні захворювання.


Ті щурята, які ще в утробі матері недоотримали вітамін А, народилися з численними вадами розвитку зорової, імунної систем, у них було порушено формування кісток.

Вчені зрозуміли, що дані цього дослідження рівноцінні і для людей.


Тим часом російські медики виявили іншу проблему. Популяризація інформації про значення вітаміну А для розвитку плода призвела до того, що фармакологічні компанії збільшили його кількість в комплексних вітамінних добавках для вагітних.


Виявилося, що надлишок цієї речовини викликає порушення чи не гірші, ніж його недолік.

Безрецептурная продаж і бездумне вживання вітамінних комплексів, які поширені в нашій країні, являють собою реальну загрозу для майбутнього покоління росіян.


В лікарських препаратах знаходиться в основному преформованих вітамін А (інша назва ретинол, ретиноид), який використовується організмом в певній кількості, а надлишок його здатний накопичуватися.


Тому навіть порівняно невеликі дози, довгостроково вживаються невагітної жінкою перед зачаттям, можуть викликати порушення розвитку плоду під час виношування.


Чим корисні (і корисні?) фініки під час вагітності? Ви запитували ми відповідаємо!


Про корисні властивості бананів під час вагітності читайте в цій статті.


А тут про те, чи можна /mozno-li/eda/kuraga.html є курагу при вагітності.


Отримавши такі дані, лікарі усвідомили необхідність поширювати інформацію про натуральні джерела вітаміну А, завдяки яким можна не тільки ліквідувати його недолік, але і уникнути передозування.


Це означає, що вагітним досить збалансувати своє меню таким чином, щоб в ньому було необхідну кількість ретинолу, що міститься в печінці, вершковому маслі, свіжих вершках, сметані, рибі і жовтках.


Такі овочі, як морква, брокколі, помідори і зелень, також можуть поліпшити стан здоров'я матері і малюка, адже ці рослинні продукти містять бета-каротин, використовуючи який організм може сам утворювати вітамін А.


Печінка містить занадто багато ретинолу і тому повинна бути обмежено у дієті вагітних, але ці овочі можна вживати скільки завгодно, це абсолютно безпечно, адже організм використовує їх для виробництва вітаміну А тільки тоді, коли буде потрібно.


Не поспішайте викидати комплексні полівітамінні препарати, іноді вони просто необхідні. Але призначати їх повинен лікар, який знає їх склад і те, наскільки вам необхідний ретинол.

Не варто приймати такі ліки всю вагітність. Потреба у вітаміні А найбільш виражена за кілька місяців до планованого зачаття і до моменту першого узд (12 тижнів), після чого потрібно закінчити прийом препарату на кілька місяців і відновити за кілька місяців до можливої дати пологів.


Багато продукти харчування вже вітамінізовані. Соки і какао, хлібці і йогурти часто додатково збагачуються комплексом вітамінів, зокрема А, ці джерела отримання теж потрібно враховувати.


Ретинол, здатний покращувати регенерацію шкіри, використовують не тільки для виробництва ліків, що приймаються всередину, але і для лікування акне у вигляді мазей.


Для вагітної жінки це так само небезпечно, як пити вітамінні комплекси, оскільки ретинол через шкірний покрив потрапляє у кров'яне русло і існує небезпека перевищення добової дози.


Кращою профілактикою будь-гіповітамінозу є різноманітність в їжі, а харчуючись правильно ви піклуєтеся не тільки про себе, але й про своє потомство!

Категорії