Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Чому у новонародженого тремтить підборіддя

У крихітного чоловічка, що тільки що з'явився на світло, працюють лише безумовні рефлекси. Перші 12-14 годин після його народження проходить, так званий, імітаційний період або період наслідувальних автоматизмів. Це набір рефлексів, які малюк придбав ще перебуваючи у тебе в животі. Їх досить багато — хапальний та плавальний (а чому, ти думаєш він займався протягом 9 місяців?!), смоктальний і зрачковый, та ін.


Тільки-тільки з'явився на світ людина володіє певним набором корисних навичок.

День за днем малюк буде освоювати нові навички та вміння. Що буде даватися йому легко, з чим доведеться помучитися — не всі органи і системи немовляти розвиваються однаково швидко і злагоджено. Якісь особливості його зростання, напевно, будуть викликати твоє занепокоєння і тривогу, і слава Богу, виявляться незначними.


Під час дорослішання приводів для занепокоєнь предостатньо.

У цьому огляді ми з тобою обговоримо, чому у немовляти тремтить підборіддя. Наскільки це є нормою для новонародженого, і з якого віку малюка вже варто про це турбуватися.

Чому у новонародженої дитини тремтить підборіддя?


Дитячий тремор (а саме до його різновидів і відносять тремтячий підборіддя дитини) обумовлений, в основному, незрілістю його нервових центрів і мозкового шару надниркових залоз.


Дитячий організм переживає стрес, стикаючись з зовнішніми подразниками.

Тобто, фактично, причини, що викликають посмикування м'язів дитинча, можуть мати дві природи:

 • неврологічну — малюк ще не навчився координувати свої рухи і надто бурхливо реагує на незвичні зовнішні подразники.
 • гормональну — наднирники немовля занадто «щедро» викидають у кров норадреналін, гормон стресу, що, знову ж таки, перезбуджує його нервову систему.
 • Іноді дитина буває не готовий до деяких ситуацій, що і призводить до природної реакції організму.

  Якщо взяти до уваги ще й фізіологічний гіпертонус м'язів новонародженого, стає зрозуміло, яким колосальним перевантажень піддаються його, ще не до кінця сформувалися, органи і системи.

  У яких ситуаціях ти помічала у дитинки ці прояви?


  Напевно, тремор крихітного підборіддя не супроводжує малюка на протязі всього дня, так? У якісь моменти він абсолютно спокійний і задоволений, і ніякі посмикування не спотворюють задоволену мордочку.


  — Як правило, я цілком задоволений життям!

  Швидше за все, легкий твк починається у малявки під час тій чи іншій ситуації, що доставляє йому дискомфорт. Згадай сама, скільки разів, вилетівши з кабінету начальства, після незаслуженого розносу, ти намагалася вгамувати тремтіння в руках. Таким чином твоя нервова система реагувала на впорскування адреналіну. Цей рефлекс дістався нам від далеких предків — в разі небезпеки, бий або біжи! І всі системи нашого організму приходять у повну бойову готовність.


  Навіть зворушливий процес годування є для дітей джерелом нових вражень.

  Нервові центри немовляти ще просто не встигають зібратися і відреагувати належним чином на несподіваний стрес. А стресом для нього поки є практично все:

 • холод

 • Категорії