Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Чому збільшується ШОЕ у дітей, і що робити батькам

ШОЕ — один з показників, що визначаються при загальному аналізі крові. За його рівнем можна судити про стан здоров'я обстежуваного. Якщо ШОЕ сильно занижений або завищений, в організмі явно розвинулася патологія. Однак у дітей іноді це може бути варіантом норми. Розберемося, в яких випадках відхилення — дійсно привід для побоювань.


Показник ШОЕ не розглядають окремо від інших кількості лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів крові.

Що таке ШОЕ

ШОЕ — скорочене позначення швидкості осідання еритроцитів. Після забору кров відправляють у лабораторію. Там її змішують зі спеціальною речовиною — антикоагулянтом, не дає формуватися згустків. З часом у пробірці утворюється два шари:

  • Нижній — осілі еритроцити. Так називають червоні кров'яні клітини, які містять гемоглобін.
  • Верхній — плазма.
  • Визначається швидкість осідання еритроцитів шляхом вимірювання нижнього шару щогодини. Середня зміна висоти стовпа в міліметрах за цей відрізок часу і є ШОЕ.

    Норма у дітей і дорослих

    Нормальний рівень цього показника змінюється з віком. Норма ШОЕ у дітей (мм/год):

  • новонароджені — 0-2,8

  • Категорії