Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Дефіцит любові підсилює демографічні проблеми

Понад 20 представників з різних областей країни взяли участь у форумі під назвою «Святість материнства». Форум проходив у Нижньому Новгороді, де учасники обговорювали демографічні проблеми країни. В основу обговорення був покладений проект «Ти не одна».


Фото:гиѕѕіа.ги


Андрій Коченов, який є автором вищевказаного проекту, сказав, що питання підвищення народжуваності в країні стоїть вкрай гостро. У Росії в запасі є 3-3.5 роки, щоб зробити демографічний прорив.


У таких умовах кожна нова життя володіє абсолютною цінністю. Великий внесок у вирішення демографічної проблеми стала вносити російська православна церква шляхом роботи з жінками, які мали намір зробити аборт.


Священики у вільний час з використанням власних коштів вели пропаганду, яка б переконала вагітних жінок відмовитися від переривання вагітності. Коченов підкреслив, що в його регіоні, в Красноярську, було прийнято рішення таку роботу з населенням організувати в систему. З цією метою і був створений проект, який отримав назву «Ти не одна».

Цей проект дав дивовижні результати. За рік роботи при витратах в 1.6 мільйонів рублів на світ народилися 400 дітей, мами яких спочатку хотіли зробити аборт. Для порівняння, в Москві, щоб народити 310 дітей з застосуванням методу ЕКО знадобилося 25-30 мільйонів рублів за той же період часу.

На форум зібралися як представники регіонів, де проект «Ти не одна» вже почав успішно працювати, так і тих областей, де активісти збираються приступити до його реалізації і готуються зробити перші кроки. Колеги-новачки змогли перейняти досвід у своїх товаришів з Новосибірської, Смоленської, Красноярської і Курганської областей.


Число проблем, з якими доводиться стикатися тим, хто веде боротьбу за нові життя, дуже велике. В першу чергу, лікарі-гінекологи, які працюють в жіночих консультаціях, не проявляють належної ініціативи. Вони просто не виписують жінці, що прийшла позбутися вагітності, направлення до психолога.

 • Та й самих психологів, які ведуть діяльність за цим профілем, явно не вистачає. Дивує той факт, що в районних центрах жінки народжують охочіше, ніж в обласних центрах, хоча рівень психологів у великих містах незрівнянно вище.
 • Лариса Макшурова, головний позаштатний психолог в Красноярську, порадила не вступати в конфронтацію з гінекологами, а спрямувати зусилля на роз'яснювальну роботу з цими лікарями, показавши і важливість і результативність проекту. Макшурова також сказала, що процес взаємодії з жіночими консультаціями не відрізняється легкістю, але з кожним днем стає більш можливим.


  Поділилася своєю думкою і Наталія Кофанова, яка курирує проект «Ти не одна» в Курганській області. За її словами, містянку набагато важче переконати відмовитися від переривання вагітності, ніж мешканку сільській місцевості. І справа зовсім не у важкій фінансовій ситуації, відсутності житла і т. д. Просто жінки з міст все частіше орієнтуються на кар'єру, а народження дитини змінює їх плани. Тут знову можуть допомогти психологи, якщо до кожної породіллі ними буде знайдений індивідуальний підхід.


  Костянтин Киосев, священик з Калінінграда, показав стурбованість іншим аспектом проблеми. Він справедливо зауважив, що не все можна вирішити, піднявши рівень життя і збільшивши фінансування. Адже на духовний аспект ці фактори не впливають. Статистика свідчить про підвищення народжуваності за останній час, але при цьому і кількість абортів не скорочується.


  А в деяких регіонах цей показник зростає. На думку Костянтина, причина криється в повільному духовному розвитку жителів Росії. Скорочення числа абортів заважають усталені в суспільстві стереотипи. В якості прикладу священик привів свій досвід, коли він окрім власних трьох дітей виховує прийомної дитини та дитини-інваліда.


  Коли в його родині було троє дітей, багато намагалися відрадити його від усиновлення ще одного малюка. Багато жінок під впливом стереотипів починають думати, що оптимальна кількість дітей у сім'ї – не більше двох. Такі поняття треба викорінювати, відроджуючи в населенні почуття милосердя, відповідальності, вміння любити. Проект «Ти не одна» спрямований саме на те, щоб пробудити в жінці кохання до свого поки ще не народженому малюкові.


  Всі учасники форуму висловили впевненість, що їх проект отримає широке розповсюдження і в інших регіонах країни.

  Категорії