Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Дисбактеріоз у немовлят — реально існуюча проблема або лікарський міф

Ох вже ці карапузики! Скільки з ними мороки і клопоту в перший час! І чому, як тільки забираєш їх з пологового будинку, починаються питання і труднощі? Чому в лікарні все було нормально, а вдома малюка турбують кольки, зригування, діарея та інші симптоми дисбактеріозу?

Дисбактеріоз у немовлят турбує його, і турбує його маму.

Виявляється, що це явище у період новонародженості — варіант норми.


Кишечник людини, що тільки що з'явився на світло, стерильний і заселяється різноманітними бактеріями протягом першого місяця життя (за умови ГВ). Починається цей процес ще під час проходження плода через родові шляхи матері і продовжується з прийомом їжі.

Тимчасовий (транзиторний, перехідний) дисбактеріоз у немовлят першого тижня життя лікування не вимагає. Він самостійно вирішує проблему маленьким, але вже дуже мудрим організмом.


Не годуйте дитину ліками без необхідності.

З цієї точки зору, зміни кишкової мікрофлори — процес природний, пов'язаний з регулятивними механізмами підростаючого чоловічка. Будь-яке лікування при цьому тільки ускладнює ситуацію, втручаючись в природні закони. В європейських країнах навіть саме поняття дисбактеріозу відсутня.


Приблизно такої ж позиції дотримується популярний педіатр, телеведучий Євген Комаровський. Він вважає, що якщо немає недоношеності, інфекційних захворювань, ранньої вимушеної терапії антибіотиками, то не потрібно вигадувати собі зайвих проблем, шукаючи захворювання там, де його немає.

Інший погляд

Наші лікарі вважають дисбактеріоз у немовлят небезпечним захворюванням, що підлягають усуненню. Не враховуються такі фактори, як зміна навколишнього оточення, контакти малюка з мамою та іншими дорослими. А адже кишечнику дитини потрібно час для того, щоб звикнути, пристосуватися до нових умов. А якщо його імунітет знижений (і взагалі, він ще тільки формується і цілком залежить від грудного молока, яке дитина може і не отримувати в силу ІВ), то будь-які коливання можуть викликати явища, що класифікуються, як патологічне порушення мікрофлори кишечника.


Щоб дитина відчувала себе добре, мама повинна ретельно стежити за своїм харчуванням.

У лікарській практиці прийняті «залякування» батьків тим, що не пролікований дисбактеріоз проявляється згодом у вигляді рахіту, шкірної алергії, порушення процесів обміну і інших неприємностей. Тому мікрофлору кишечника потрібно терміново відновлювати.


Але чомусь лікувальні заходи, спрямовані на придушення умовно патогенної мікрофлори і на заселення організму корисними бактеріями, або не мають належного ефекту, або закінчують свою дію з закінченням курсу лікування.


Часом педіатри готові бити тривогу, як з приводу, так і без!

Але лікарі не здаються, продовжуючи лікувати те, що, можливо, лікування не вимагає або йому не підлягає. А фармацевтична промисловість продовжує випускати даремні, але затребувані батьками ліки. Лабораторії працюють над бактеріологічними дослідженнями калу, а мами і тата продовжують турбуватися про здоров'я своїх чад.


Фармакологи невпинно працюють над створенням все нових лікарських засобів для відновлення мікрофлори. А чи потрібно це?

Так що ж викликає таку тривогу і дозволяє лікарям грати на почуттях батьків?

Причини та ознаки порушення кишкової мікрофлори

Ознаки дисбактеріозу залежать від його стадії, балансу «шкідливих» і «корисних» мікробів в організмі, імунної системи та інших факторів.


Недуга може виражатися проносом або закрепом (порушенням скорочувальної функції кишечнику), а може проявлятися коліками, здуттям живота, зміною кольору і запаху калу, появою в ньому крові або слизу.

В цілому виділяють наступні симптоми:

  • відсутність належної надбавки у вазі

  • Категорії