Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Дисплазія кульшових суглобів у дітей: чим небезпечне це захворювання?

Кожна мама повинна знати, що не завжди педіатра вдається поставити новонародженому маляті такий діагноз, як дисплазія кульшового суглоба.


В даній ситуації діє правило, чим раніше покажеш фахівця, тим краще, тому важливо відвідати дитячого лікаря-ортопеда до двох місяців....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати
 • Поговоримо про причини
 • Методи лікування
 • Масаж, лікувальна фізкультура і фізіопроцедури
 • Дисплазія кульшових суглобів у дітей: відео

 • Це оптимальний вік малюка, коли є шанс виправити навіть важкі випадки без хірургічного втручання. Або хоча б відтягнути операцію на кілька років до досягнення дитиною свідомого віку.

  Що необхідно знати


  Поговоримо про те, які симптоми дисплазії кульшових суглобів у дітей існують. Це захворювання характеризується тим, що розвиток різних компонентів суглоба порушено, коли вони недорозвинені.


  Найбільш невинною формою є предвывих, коли стегнова кістка трохи більше норми зміщується у кульшовій западині (частина великої тазової кістки, схожа на чашу, куди входить голівка стегнової кістки).


  Наступна форма дисплазії – підвивих, коли у стегнової кістки вже частково порушується контакт, зв'язок з кульшової западиною.


  Найбільш серйозною формою є вроджений вивих голівки стегна.

  У цьому випадку головка розташовується над западиною, яка схожа більше на блюдце, ніж на чашу, і тому стегнова кістка легко виходить, випадає з неї.


  Якщо вчасно не діагностувати дане захворювання, дитині буде загрожувати вкорочення кінцівки.


  Повний вивих голівки стегна можна визначити за симптому клацання».


  Коли при згинанні ніг в колінах дитини та подальшому розведенні стегон боку чується легке клацання.


  Це голівка стегна повертається в чашу тазової кістки, щоб потім знову вислизнути.


  Якщо ви вирішили спробувати розвести ніжки дитини самостійно в домашніх умовах, то робіть це м'яко, спокійно, без зусиль і ривків, захопивши стегна руками так, щоб великі пальці долоні опинилися на внутрішній стороні стегна, а інші – на зовнішній.


  Дисплазія може бути односторонньої і двосторонньої. При наявності другого варіанту її не завжди легко розпізнати, так як загальновідомий мамам метод точного суміщення шкірних складочок сідниць і паху тут може не діяти.


  Щоб уникнути неприємних проблем зі здоров'ям, краще всього у віці одного-двох місяців малюкові зробити УЗД кульшових суглобів, воно абсолютно нешкідливо.


  А Ви знаєте, чим краще прати речі новонародженого? Досвідчені мами розповідають.


  Що робити, якщо дитина постійно зригує. Чи небезпечно це для його здоров'я?


  Чому дитина скрипить зубами


  З 3-х місяців (якщо немає особливих показань) можна провести рентгенологічне обстеження, яке більш чітко покаже всі існуючі відхилення або відсутність оних.


  Коли лікар-ортопед отримає рентгенівський знімок, то за допомогою спеціальних розрахунків він зможе визначити кут нахилу даху суглобової западини. чим вона крутіше, тим краще для суглоб опора надійніше.

  Поговоримо про причини


  Причини дисплазії кульшових суглобів у дітей до кінця невідомі, проте існують деякі причинно-наслідкові фактори, за якими можна спробувати визначити ступінь ризику.


  Серед дітей, у яких виявлено це захворювання, 80% припадає на частку дівчаток.


  Якщо у вас в роду вже зустрічалися з подібною проблемою, будьте уважні, ризик появи дисплазії у майбутнього малюка підвищується в 10 разів.


  Проведіть обстеження в перший місяць життя дитини, не затягуйте.


  Ще одна причина дисплазії кульшового суглоба у новонароджених це неправильне внутрішньоутробне положення дитини перед пологами, тазове передлежання.


  Які бувають симптоми гіпоксії у новонароджених. Розгляньте хвороба заздалегідь.


  Дитина спить тільки на руках. Методи виховання.


  Перепелині яйця для дітей


  Найчастіше це характерно для перших пологів, але не виключено і при наступних.


  Крім того, на виникнення дисплазії можуть впливати несприятливі екологічні умови: забруднення навколишнього середовища, загазованість повітря, нітрити, пестициди та інші шкідливі речовини, що потрапляють в організм разом з продуктами.


  Все це може негативним чином вплинути на закладку тканин, формування органів.

  Методи лікування


  Перше, що хотілося б порадити: наберіться терпіння.


  Лікування дисплазії кульшових суглобів у дітей не миттєвий процес, іноді він може розтягуватися від місяця до року, і тільки ваші спільні дії з лікарем приведуть до успіху.


  Пам'ятайте, що ваша жалість до малюка і, як наслідок, якісь послаблення (йому незручно весь час спати з розведеними ніжками, нічого не трапиться, якщо пару годинок він поспить без ортопедичних пристроїв) можуть мати дуже сумні наслідки.


  Якщо у дитини діагностували легкий ступінь дисплазії, то йому буде показано широке сповивання.


  Вам знадобляться дві пелюшки, одна з яких буде утримувати ніжки малюка в розведеному стані (приблизно 60-80 градусів).


  Крім того, фахівець покаже вам фізичні вправи, які обов'язково потрібно робити. Може бути призначений спеціальний масаж з елементами ЛФК.


  Якщо широкого сповивання недостатньо, то вам швидше за все буде запропоновані: стремена Павлика або подушка Фрейка.

  Подушка Фрейка – це спеціальний ортопедичний пристрій, що дозволяє фіксувати стегна (положення: розведені під кутом 90 градусів або більше і зігнуті в колінах). Призначають її не раніше, ніж дитині виповниться один місяць.


  Подушка має різні розміри, лікар-ортопед вкаже який саме. Важливо, щоб вона покривала відстань між зігнутими колінами.


  Зазвичай подушка Фрейка не знімається на протязі декількох місяців, це можливо тільки на момент переодягання і короткого купання.


  Стремена Павлика – це спеціальний ортопедичний пристрій, що складається з грудного бандажа, гомілковостопних бандажиков і відвідних ремінців, воно також призначене для фіксації стегон.


  Нюанс полягає в тому, що лікар першим повинен одягнути стремена на дитину і зафіксувати ніжки під певним кутом, при цьому зробивши відмітку на ремінцях для батьків.


  Знімати стремена без особливої потреби не варто, як і подушку Фрейка.


  Як грамотно вибрати аспіратор для носа для новонароджених.


  Білок у сечі у дитини. Причини і наслідки захворювання.


  Дієта при ацетоні у дитини


  Багато батьків деколи зовсім відмовляються від зняття, щоб не давати дитині зайвого приводу для капризів: не знаючи, як це базікати ніжками у вільному положенні, дитина не буде скандалити з-за того, що його знову обмежили в русі.


  У разі, якщо вправлення вивиху все-таки не відбувається або йде не так, як треба, вам призначать для постійного носіння більш жорстку конструкцію, що відводить шину-розпірку.


  Можливо, ця конструкція, що більше нагадує каркас, спочатку злякає вас, але для відчаю зараз не час, тому що вашій дитині потрібна спокійна усміхнена мама.


  Пам'ятайте, все, що выделаете зараз, дуже важливо для подальшого формування постави і ходи дитини.

  Масаж, лікувальна фізкультура і фізіопроцедури


  Масаж призначається тільки лікарем після огляду та рентгенологічного обстеження.


  Оптимально звернутися до професіонала, а не намагатися масажувати дитини самостійно.


  Фахівець зробить кваліфікований масаж, навіть якщо малюк знаходиться в шинах.


  Курс зазвичай становить 10-15 сеансів (1 раз на день).


  Тривалих тимчасових проміжків між сеансами бути не повинно, інакше вся робота виявиться марною.


  А ось, що стосується кількості курсів, то їх має бути кілька, зазвичай 2 3, якщо не показано більше. Перерва між курсами складає 1, 1.5 місяці.


  Ваш малюк буде відчувати себе краще на масажі, якщо сеанс за часом збігається з його власним проміжком бадьорості і якщо він не голодний.


  Перший час доведеться пережити і незадоволений плач, і опір, але поступово все нормалізується, і, можливо, дитині сподобається на сеансах.


  Візьміть з собою його улюблену іграшку, може, навіть дві. Це допоможе вам відвернути увагу малюка і допомогти йому розслабитися.

  Гімнастика показана при легкій стадії дисплазії. Одним з основних вправ є «жаба».


  Малюка кладуть на спинку і акуратно, спокійно, без зусиль починають обертальні рухи стегнами, при цьому ніжки зігнуті в колінах і розведені.


  Напрям обертання – назовні, амплітуда невелика. Вправа робиться часто (від 300 обертів на добу) в будь-яку вільну хвилину і, звичайно, регулярно.


  Яка повинна бути норма температури тіла у новонародженого.


  Небулайзери для дітей: Як правильно вибрати.


  Група крові дитини і батьків


  При важких стадіях лікувальна фізкультура буде проводиться після того, як вивих стегна вже вправлен.


  Комплекс фізичних вправ призначається лікарем з урахуванням кожного конкретного випадку, особливо якщо мало місце хірургічне втручання.


  Фізіологічні процедури сприяють поліпшенню кровопостачання і доставки необхідних мікроелементів до суглобів.


  Серед них: озокеритові аплікації, электрофорезы з кальцієм і фосфором або йодом, а також УФО-терапія.


  На будь-яку процедуру варто взяти непромокальну пелюшку (іноді необхідно зняти памперс), теплу пелюшку або ковдрочку, щоб можна було прикрити малюка.


  І, звичайно, улюблені іграшки, щоб утримати дитину в потрібному положенні певний проміжок часу.


  Найголовніше, це не прискорювати процес, не намагатися ставити дитину на ніжки, не виконувати ніяких вправ у вертикальному положенні до того моменту, поки не отримаєте дозвіл лікаря-ортопеда.


  Всьому свій час, ваш малюк теж буде ходити, тільки трохи пізніше, ніж інші, і, повірте, це ніяк не позначиться на його загальному розвитку.

  Дисплазія кульшових суглобів у дітей: відео


  Доктор розповість кілька корисних моментів про дисплазію. Рекомендуємо переглянути:

  Категорії