Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Дитина не говорить букву Р, або як боротися з проблемою?

Освоєння мовних навичок — складний і тривалий процес.


Найчастіше у малюків йде кілька років на те, щоб освоїти всі букви, збагативши свій словниковий запас сотнями пропозицій і словосполучень.


Однак буква Р завжди викликає найбільше труднощів у малюків, які або не можуть вимовляти приголосний звук, або замінюють його на інші, співзвучні.


Саме тому слід розповісти ...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Коли дитина повинна освоїти букву?
 • Ігрові вправи, як головний помічник батьків
 • Кілька способів освоїти букву Р
 • Вчимося говорити букву Р: відео
 • Коли дитина повинна освоїти букву?


  Для початку батькам варто усвідомити, що у три роки малюк не здатний освоїти такі складні звуки.


  Зараз їх чадо тільки починає говорити, і тому «проковтує» відразу кілька букв.


  Бити на сполох слід в тому випадку, якщо малюк, переступивши рубіж у 4 роки, продовжує погано вимовляти нещасливу букву, ігноруючи будь-які гарчали звуки.


  На цьому етапі розростається ціла дискусія на тему того, чому дитина не говорить букву Р, і як допомогти йому в цій справі. Багато батьків вирішують освоювати складні звуки самостійно вдома, а інші відразу ж вирушають у дітей до логопеда.


  Фахівці рекомендують використовувати комплексні заходи, наприклад, чергувати заняття у професіонала з домашніми вправами.

  Особливо актуально це для тих випадків, коли дитина вже досяг шкільного віку, а буква Р усе ще викликає складності. Зараз потрібно якомога швидше вирішити проблему, щоб малюк пішов до школи цілком підготовленим.


  Пробувати боротися з проблемою самостійно не варто, адже якщо не вивчити гарчали звуки зараз, дитина в майбутньому буде сильно картавить, а це позначиться і на його самооцінці, і на успішності в школі. Як же правильно говорити букву Р, і які вправи допоможуть дитині назавжди забути про проблему.


  Секрети вибору дитячих машинок для стрижки волосся.


  Які антибіотики можуть застосовуватися при лікуванні бронхіту?


  Фебрильні судоми у дітей

  Ігрові вправи, як головний помічник батьків


  Після відвідування логопеда, спеціаліст розробить свій принцип вирішення проблеми, порадивши і батькам вдома проводити навчання.


  Якщо дитина погано говорить каже букву Р, ігрові методи допоможуть вирішити проблему.


  Отже, як же вивчити нещасливий звук, щоб він не викликав неприємностей:

 • Мамі допоможе так звана гра в чисті зубки. Для проведення такої гри, потрібно попросити дитину проводити язиком по внутрішній поверхні верхніх зубів. Якщо при цьому дитина буде видавати звуки, то рано чи пізно у нього вийде чітка буква Р.
 • Ще одне відмінне ігрове вправу називається «цокання коні». Малюк повинен зображувати те, як цокает копитами коня, і цей звук допоможе йому освоїти і букву Р.
 • Мама і дитина можуть грати у львів, зображуючи їх руху і видавані звуки. Малюк повинен спробувати гарчати як лев, а мама при цьому повинна демонструвати те, як це робиться. Поступово дитина освоїть і цю науку.
 • Також підійде і імпровізована гра в північний полюс. Мама з дитиною повинні вдавати, що в кімнаті дуже холодно, видаючи звук «брр».
 • Такі вправи, що проводяться регулярно не тільки допоможуть поліпшити вимову гарчали звуків, але і зробити мова малюка більш чіткою і зрозумілою.

  Кілька способів освоїти букву Р


  Коли ми вчимо дитину говорити букву Р, у малюка повинен прокидатися бажання брати участь у вправах.


  Саме тому, мамі слід проявляти максимум фантазії, демонструючи все нові і нові методи навчання.


  Коли одні і ті ж ігри набридають дитині, можна перейти і до інших способів навчання.


  Наприклад, вірний спосіб освоїти гарчали звуки — це скоромовки. Вони використовуються багатьма логопедами, і багатьма батьками, щоб допомогти дитині опанувати правильну вимову букв.


  Скоромовок, які роблять акцент на вимові літери Р дуже багато, але починати варто з елементарних.

  Мама повинна сама демонструвати як вимовляються ті чи інші слова, а дитина буде повторювати за нею. Як тільки легкі скоромовки будуть освоєні, можна переходити до складних ігрових маніпуляцій.


  Деякі такі віршики складно вимовити навіть дорослим, але якщо дитина їх освоїть зараз, то надалі з дикцією у нього не виникне жодних проблем.


  Допомагає у навчанні правильного вимови і регулярне читання. Навіть найвідоміші казки, наприклад, про Рєпку або Курочку Рябу допоможуть дитині швидше освоїти складні звуки.


  Як виховувати гіперактивного дитини?


  Робимо інгаляції за допомогою небулайзера.


  Дитячі гойдалки для новонароджених


  Читання вголос сприяє тому, що батько виявляє складні для чада уривки тексту. Їх потрібно повторити ще раз, а батько може зробити вигляд, що просто не розчув матеріал, тому дитина повинна прочитати його знову.


  Іноді малюк починає вимовляти букву Р, але трохи інакше, наприклад, на французький манер. Таке порушення також слід припинити в зародку.


  Мама може сама прочитати якесь речення з вмістом складного звуку, а після попросити малюка відтворити його точно також. Вправи, щоб говорити букву Р, проведені в домашніх умовах укупі з допомогою логопеда, допоможуть дитині набагато швидше освоїти складні звуки.


  Поступово він зможе вимовляти букву Р набагато простіше, а незабаром батьки і зовсім забудуть про таку проблему.

  І все ж, мамі і татові не слід примушувати малюка виконувати вправи, адже в такому випадку, дитина може проявити характер і почати спеціально неправильно вимовляти звуки.


  Саме тому слід пробуджувати інтерес до ігор і скороговоркам, попутно освоюючи складні мовленнєві звороти з ричать звуками!

  Вчимося говорити букву Р: відео


  Практичні поради з навчання:

  Категорії