Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Дитина пізно засинає в чому причина?

Отже, дорогі батьки, якщо ваша дитина пізно лягає спати, погано засинає, перед сном вередує або взагалі відмовляється спати, то ця стаття дасть вам відповідь на питання «чому це відбувається і як з цим боротися».


Ви вже, напевно, вивчили якісь рекомендації для батьків пізно засипали дітей, в яких говорилося, що дуже важливо привчити дитину до засипання в своєму ліжечку.

...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Чому дитина пізно засинає?
 • Як привчити дитину засинати вчасно?
 • Ритуали засинання для старших малюків
 • Чому дитина пізно засинає: відео

 • І кому, як не вам відомо, зробити це дуже і дуже складно, оскільки кожен малюк з народження звик до близькості мами і, опинившись у ліжку один, відчуває себе самотньо.

  Чому дитина пізно засинає?


  Часом, навіть дуже втомлений дитина, що заснув у вас на руках, прокидається і починає плакати, коли ви починаєте перекладати його з рук в ліжечко. Чому дитина пізно лягає спати? Причин тому може бути декілька:

 • Зовсім маленькі діти (немовлята) досить часто прокидаються вночі від того, що вони замерзли, голодні, перелякані або опинилися мокрими. Погодьтеся, що в такі моменти маму доводиться чекати набагато довше, ніж удень. Тому наступного разу малюк буде відчайдушно протестувати укладенню себе в окрему ліжечко.
 • Звикнувши засипати під час годування груддю або просто на руках у мами, дитина ніколи більше не захоче лягати в холодну ліжечко і буде чинити цьому опір до останнього.
 • Закликаючи малюка до сну, часто ви відриваєте його від якогось цікавого заняття: веселій гри, перегляду мультфільмів, малювання тощо Ясна річ, дитина буде до кінця боротися з такою несправедливістю.
 • Старші діти знають, що дорослі лягають спати пізніше його і захоче відповідати їм, відтягуючи момент свого засинання до останнього.
 • Може бути, ваш малюк боїться темноти.
 • Іноді дітей починають укладати, коли вони ще недостатньо втомилися.
 • Ви знаєте як підняти імунітет дитини? Тут є багато інформації про імунітет дітей.


  Тут можна прочитати, як тримати новонародженого в різних ситуаціях: при купанні або при годуванні.

  Як привчити дитину засинати вчасно?


  Привчити дитину лягати спати в певний час можливо в будь-якому віці, але простіше всього це зробити, починаючи з 1,5 3 місяців, коли малюк ще не набув різноманітних звичок, що заважають йому пристосуватися до вимог батьків.

 • Найкраще сплять у ліжечках, звичайно ж, новонароджені. Тому якщо ви збережете традицію засипання немовля в ліжечку, то в майбутньому у вас не буде виникати проблем з його укладенням за розкладом.
 • Під час неспання не варто залишати дитину надовго одного в ліжечку, але і постійно носити на руках також не слід. Якщо дитина плаче, то обов'язково потрібно прийти йому на допомогу. Але якщо він спокійно почуває себе на самоті, розглядає свої ручки, ніжки, навколишні предмети, не слід йому заважати. Це дозволить вам переробити купу справ, знайти вільну хвилинку для себе, в той час як ваш малюк звикає до простору без мами, що в майбутньому дозволить йому почувати себе спокійніше при засипанні.
 • Ділити їжу та сон. Багато малюки звикають засипати відразу після годування і воліють дотримуватися саме такого розкладу. Для встановлення суворого режиму бажано привчити малюка до короткочасного бадьорості після їжі і засипанню незалежно від часу прийому їжі. Можна годувати дитинку після пробудження. Тоді у нього не складеться стереотипу «їжа-сон».
 • Якщо вже малютка навідріз відмовляється засинати в дитячому ліжечку, почніть з укладання в неї хоча б один раз в день, поступово збільшуючи кількість таких засыпаний день у день.
 • Навчіться заспокоювати вашої дитини, не беручи його на руки. Коли малюк в черговий раз заходиться плачем в ліжечку, спробуйте заспокоїти його заколисуванням, погладжуваннями, колискової або приємними вмовляннями.
 • Іноді допомагає заснути і соска. Хоча сучасні фахівці не рекомендують привчати дітей до пустушок, але деякі діти все ж не можуть обходитися без них. Як не крути, але смоктальні рухи заспокоюють малюків, попутно рятуючи від проблем з животиком, деколи заважають заснути.
 • Мамин запах. Особливо гостро його відчувають немовлята. Інколи навіть дорослі хлопці не можуть обходитися без нюхового відчуття присутності матері. У таких випадках можна покласти в ліжечко нещодавно ношений предмет одягу, який володіє маминим запахом.
 • Ну і укладання за розкладом послужить головною умовою самостійного засипання малюка. Строгий розпорядок дня дасть вам знання того, в які години дитинка дійсно втомлюється або готовий до сну. Якщо ви ще не встановили такий, орієнтуйтеся на свій внутрішній голос або інтуїцію, а також зовнішні ознаки готовності дитини до сну: тре оченята, вередує.
 • Що треба робити в перший місяць життя новонародженого


  Про аспіратор для новонароджених Ви можете почитати в цій статті.


  Тут можна прочитати що робити, якщо з'явилися попрілості у новонародженого. Поради молодим мамам.

  Ритуали засинання для старших малюків

  Якщо дитина пізно засинає, то що робити? Думаю, не варто нагадувати про те, що за годину до сну потрібно забезпечити дитині спокійну обстановку, виключити рухливі ігри, яскраве світло, гучну музику, дратівливі телепередачі.


  Налаштуватися на сон допоможуть дії, які постійно повторюються кожен день. Попередні сну облачення в піжаму, читання казок на ніч, гігієнічні процедури, купання, масаж допоможуть вашій дитині зрозуміти, що настав час переходу до сну.


  Улюблена іграшка, ложащаяся спати разом з малюком, може стати непоганою підмогою в привчанні його до самостійного засипання за розкладом.


  Задернутые штори, приглушене світло, поцілунок мами і тата повинні стати заключним етапом ритуалу засинання для старших дітей.


  Купання не на всіх дітей діє заспокійливо. Бурхливі ігри у ванній з гумовими іграшками, бризки і плескання діють збудливо. Тому цей пункт підготовки до сну можна виключити, якщо ваш малюк дуже активний під час прийняття ванни. Хоча для таких «живчиків» радять застосування заспокійливих засобів для ванни: ефірних масел, морської солі, якщо у дитини немає на них алергії.


  Розслабляючий масаж після ванни діє як снодійне, навіть на дорослих. Що вже казати про малят, які миттєво засинають після легких погладжувань і розтирань зростаючого тільця.


  Добра казка на ніч, прочитана ласкавим голосом мами або тата, також послужать для дитини непоганим сигналом до сну. Але слідкуйте, щоб у книзі не було злих персонажів і захоплюючих сюжетів. Вони не тільки проженуть будь-який сон, але і будуть порушувати його вночі, приходячи в сновидіння.

  Аналогом казки на ніч може стати історія власного виробництва, розмова про минулий день або плани на майбутнє. Подібні речі дозволяють малюкові відчувати себе спокійно, розуміючи, що все, що відбувається навколо передбачувано. Дитячий свято, похід в гості, дитячий садок, школу, магазин підготують його до майбутньої події і змусять вести себе відповідно обстановці.


  З настанням свідомого віку у малюків (3-4 роки) можна навести приклад його однолітків, які в цей час теж лягають спати, готуючись до завтрашнього дня. Можна і особистим прикладом дати зрозуміти дитині, що пора спати. Якщо розповісти дитині, що коли ви були маленькими, то теж лягали спати в цей час, він буде більш адекватно сприймати вашу пропозицію перейти до сну раніше. Іноді лягти спати на очах у малюка – теж стійкий аргумент.


  Бували випадки, коли малюки не могли заснути в тиші. Звиклі до легкого шуму протягом дня, вони почували себе незатишно перед сном. В такому випадку можна залишати двері в дитячу прочиненими і не ходити навшпиньки, а займатися своїми звичними справами зі стандартним рівнем шуму. Можна пообіцяти дитині: «Зараз я піду помию посуд, доварю суп, вмиюся у ванній, і знову загляну до тебе побажати спокійної ночі». Подібні слова діють на дітей заспокійливо. І наступного разу, коли ви зайдете в дитячу, ваше чадо вже буде мирно сопіти в своєму ліжечку.


  Багато автори виступають проти перегляду телевізора у вечірній час. Проте один мультфільм або передача «на добраніч, малюки» не зашкодять вашій дитині. І якщо вони входять у вечірній ритуал підготовки до сну, то навпаки викликають у дитини лише позитивні емоції.

  Звичайно, ніхто не знає дітей краще за своїх батьків. Тому закликаємо вас підійти до раннього укладенню ваших малюків індивідуально. Всі перераховані вище рецепти є лише загальним керівництвом до дій. Підлаштовуючись під ваше чадо, його характер, запити, інтереси та уподобання, ви зможете легко знайти потрібний підхід для привчання його до засипання вчасно.


  Якою потрібно скласти список речей для новонароджених. Поради молодим батькам.


  Як можна допомогти дитині при запорах? Дізнайтеся в цій статті. Прочитайте про користь масажу. З його допомогою теж можна надати допомогу при запорі.

  Чому дитина пізно засинає: відео


  Подивіться цей ролик, може бути, він допоможе укласти дитину спати раніше. А Вам приділити більше часу відпочинку або занять по дому.


  Категорії