Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Дитина смокче палець: погана звичка або природний інстинкт?

У всі часи батьки стикалися з проблемою смоктання дитиною пальця.


Багато хто вважав, що це просто погана звичка і пробували відучити малюка тягнути пальці в рот.


Тому, як тільки дитина брав палець в рот, матусі негайно намагалися запобігти цьому.


Вони були впевнені, що така безневинна забава малюка може перерости в стійку звичку....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Поговоримо про причини
 • Дитина смокче палець
 • Смоктання пальця у дитини при грудному вигодовуванні
 • Смоктання пальця у дитини-штучника
 • Що робити?
 • Отучаем малюка від шкідливої звички
 • Погані звички дитина смокче палець

 • Але з часом вченими педіатрами було доведено, що основна причина смоктання пальця – це просто незадоволений інстинкт смоктання.

  Поговоримо про причини


  Знаменитий доктор Давид Леві досить тривалий час проводив спостереження за немовлятами.


  Він зробив висновок, що діти, яких годують через 3 години, а не за 4, смокчуть палець менше.


  Якщо дитина встигає висмоктати молоко з пляшечки за 10 хвилин, то він теж буде більше смоктати палець, ніж дитина, який буде їсти протягом 20 хвилин.


  У підтвердження своєї теорії доктор вирішив провести досвід на новонароджених щенят. Він відлучив цуценят від матері, що б у них не було можливості смоктати і годував їх із піпетки.
  Ліплення з пластиліну для дітей допоможе Вашій дитині розвинути здібності до творчості і дрібну моторику.


  Тут багато матеріалу про запори і про те, як правильно поставити дитині клізму.


  Поведінка цуценят нагадувало поведінку немовлят, які не задовольнилися смоктанням. Цуценята невпинно смоктали свої лапи, лапи своїх братів і сестер, та так активно, що скоро на лапах зовсім пропала шерсть.


  Інстинкт смоктання у кожної дитини індивідуальний. Деякі ніколи не смокчуть більше 15 хвилин, але буває, що дитині не вистачає і 20 хвилин під час годування, і тоді в хід йде палець.


  Але не турбуйтеся, адже потреба в ссанні дуже велика тільки в перші 4 місяці. Потім вона поступово зменшується і до 7-ми місяців у більшості дітей пропадає.


  Але бувають випадки, коли така потреба існує до року. А якщо дитина продовжує смоктати палець і вже після рочки, тоді треба бити на сполох, адже це вже дійсно може перетворитися в огидну звичку.

  Часто діти смокчуть палець за кілька хвилин до годування, таким чином, даючи зрозуміти мамі, що він голодний.


  Погодуйте малюка, і в ссанні пальця відпаде необхідність. Часто смокчуть пальці і кулачки, при цьому їх покусуючи, в період, коли з'являються зубки.


  Не варто турбуватися, все пройде само собою, як тільки зубик проклюнеться. Часто діти смокчуть палець перед сном, вони, таким чином, себе заколисують. Замініть палець пустушкою, це позбавить вас від звички засипання з пальцем у роті.

  Дитина смокче палець


  Справа в тому, що грудні діти з перші місяці свого життя погано управляють своїми членами і тому часто, просто випадково, кулачок або палець може потрапити в рот.


  Малюк моментально активно почне його смоктати.


  Він буде насолоджуватися ссанням до тих пір, поки зможе утримати кулачек у роті.


  Ці спроби немовляти не що інше, як незадоволений інстинкт смоктання.


  Тому, якщо ви застали дитину за таким заняттям, то ні в якому разі не панікуйте, не нервуйте, не намагайтеся різко припинити його захоплююча справа. Просто замініть палець соскою або пустушкою, продовжите насолоду малюка.

  Смоктання пальця у дитини при грудному вигодовуванні


  Вченими доведено, що діти, які знаходяться на грудному вигодовуванні, рідше смокчуть пальці від своїх побратимів искусственников.


  Очевидно це завдяки тому, що дитина знаходиться біля грудей стільки, скільки він забажає.


  І саме при грудному вигодовуванні відбувається майже повне задоволення інстинкту смоктання.


  Але все ж, якщо дитина все одно намагається смоктати палець, то необхідно ще більше збільшити час перебування малюка наодинці з грудьми мами.


  Адже насичення малюка відбувається через 5 хвилин, а потім він просто насолоджується, досасывая молоко повільно по крапельці.

  Смоктання пальця у дитини-штучника


  Найбільша проблема незадоволеного інстинкт смоктання – це у дітей искусственников.


  Адже малюк випиває свою порцію молока всього лише за 10 хвилин.


  За цей час його інстинкт смоктання не може бути повністю задоволений.


  Обов'язково необхідно продовжити годування до 20 хвилин.


  Постійно слідкуйте за соскою, щоб вона не була рассмоктана, щоб не була м'якою, щоб дірочки, через які витікає молоко, не були надто великими.


  Якщо ж дірочки в купленій соску все ж великі, то купіть «сліпу» соску і зробіть самі отвори розпеченій тонкою голкою.


  Потім обов'язково перевірте, як буде текти молоко. Якщо раптом дуже туго, то дитина може відмовитися від їжі.


  Як вибрати матрац для новонародженого.


  Важливо: молоді батьки повинні знати ознаки гіпоксії у новонароджених.


  Якщо Ваша дитина засинає тільки на руках, то ця стаття допоможе


  Збільште кількість дірочок або зробіть отвори голочкою товстіший. Намагайтеся будь-яким способом збільшити час годування.


  Але якщо ви робите все правильно, а ваш малюк все одно тягне пальці в рот, то не засмучуйтеся, не робіть різких рухів, щоб припинити смоктання. Акуратно замініть його пальці пустушкою, хай продовжить свою насолоду.

  Що робити?


  Якщо ви виявили, що ваша дитина смокче палець, то поспостерігайте за ним і з'ясуйте причину, після чого він починає сунути пальці в рот.


  Найчастіше це відбувається, коли хтось чужий приходить до вас в гості – це стрес для дитини, або коли ви виходите з ним на вулицю.


  Існують і інші симптоми для тривоги, такі як: мало активність, небажання грати зі своїми однолітками, поганий апетит і сон. Дитина замість цього постійно смокче палець.


  Головне, обмежте дитини від будь-якої стресової ситуації для нього. Проводьте з ними якомога більше часу.


  Грайте в спокійні ігри, постійно відволікайте від смоктання пальців будь-якими доступними для вас способами, наприклад, дайте руку бублик або сушку, але тільки не силою і криком.

  Говоріть частіше малюкові, що ви його любите. Перегляньте свої сімейні відносини. Будьте спокійні і тактовним, особливо в присутності дитини.


  Якщо всі ваші старання не допоможуть дитині позбутися огидною звички смоктати палець, то тоді є необхідність звернутися за допомогою до лікаря-невропатолога або психіатра.


  Можливо це перші ознаки серйозного захворювання, яке не можна упустити на початковій стадії.

  Отучаем малюка від шкідливої звички


  Що робити, якщо дитина смокче палець? Кожна мама по-своєму вирішує відучувати малюка від смоктання пальця.


  Для цього вони починають пробувати, нібито перевірені народні способи: мазати пальчик гірчицею, перцем, хиной, настоянкою полину, а деякі б'ють по руках.


  Вони впевнені, що дитина, взявши палець в рот і відчувши огидний гіркий смак, назавжди перестане тягнути його посмоктати.


  Однак таке рішення необачний і небезпечний. Адже ви можете зробити опік слизової малюка, а в деяких випадках можна викликати навіть блювоту або зовсім призвести до інтоксикації організму.


  Деякі мами намагаються обмежити руху ручок малюка, щоб відучити від смоктання пальців. Вони надягають шини на лікті або прив'язують ручки, а іноді навіть надягають алюмінієві наручники.


  Але всі ці методи тільки змусять страждати малюка, а особливого результату не буде. Як тільки обмеження буде знято – палець знову буде у роті.


  Краще всього не старайтеся, відучуючи дитину смоктати палець. Просто проводите з ним більше часу. Якщо ви помітили, що дитина потягнув палець в рот, спробуйте його чимось відволікти.


  дитяче ліжко з бортиком: як правильно вибрати.


  Яким повинен бути ріст і вага новонародженого дивіться в таблиці


  Тут перечисленны основні причини кольок у дитини


  Запропонуйте йому іграшку, пограйте разом. Частіше проявляйте ласку і турботу. Розмовляйте з дитиною спокійним і ніжним голосом. Ніколи не лайте за те, що він тягне палець в рот, а терпляче переводите його увагу на інший об'єкт.


  Кращою альтернативою проти смоктання пальця буде пустушка. Якщо дитина активно смоктати палець, то може деформуватися прикус. Замініть пальці малюка спеціальної анатомічної пустушкою. І з прикусом малюка буде повний порядок.


  Але часто буває, що дитина і в 5 і в 6 років смокче палець Це вже може свідчити про деякі психологічні проблеми. Можливо, він, таким чином, заспокоюється після переляку.


  Можливо, він страждає від малого уваги, а можливо так заспокоюється після покарання батьками. Не варто таку проблему ігнорувати. Поспостерігайте за своєю дитиною, після чого він починає смоктати палець.


  Зробіть висновки. Змініть свою поведінку, ніколи не карайте дитину, частіше проводите час разом, не залишайте наодинці з самим собою, а краще почитайте разом книгу, пограйте в рольові ігри.

  Не забувайте, більше уваги і терпіння. Якщо ви суворо забороніть смоктати палець, то дитина може потай почати смоктати або жувати свою мову або губу, а це ще гірше.


  Малюк може взагалі перейти смоктати воріт своєї сорочки або шматочок підодіяльника. Тільки турботою і стараннями ваша дитина позбутися звички смоктання.


  І так, ми з'ясували, що смоктання пальців малюком – це не що інше, як незадоволений інстинкт смоктання, який може пройти сам собою. Але може перерости і в огидну звичку.


  Щоб цього не сталося, усуньте причини, які можуть викликати у малюка тривогу, неспокій. Показуйте йому свою любов і турботу, проводьте більше часу разом і тоді шкідлива звичка пройде стороною.

  Погані звички дитина смокче палець


  Подивіться відео, яке допоможе Вам відучити дитину від поганої звички смоктати палець:

  Категорії