Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Друге планове УЗД при вагітності важлива діагностична процедура

Широке впровадження в практичну охорону здоров'я методик ультразвукової діагностики дозволяє гінеколога, який спостерігає за перебігом вагітності, при необхідності проводити УЗД на будь-якому терміні....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Переваги цього методу інструментальної діагностики неможливо переоцінити, особливо при виявленні якихось відхилень від нормального перебігу вагітності.


Ультразвук не завдає шкоди жінці та її дитині і дозволяє відстежувати зміни ситуації в режимі реального часу.

Тим не менш, відомчі нормативи органів охорони здоров'я, грунтуються на даних багаторічних спостережень, встановили, що навіть при нормальному розвитку вагітності кожна жінка повинна три рази пройти ультразвукове дослідження.


Перше УЗД проводять у терміні 8-12 тижнів вагітності для підтвердження самого факту вагітності та виключення позаматкової вагітності, відповідності передбачуваного терміну гестації та виключення глибоких вад розвитку, які виключають нормальний розвиток плоду в майбутньому.


Більш інформативним стає друге планове УЗД при вагітності, яке повинно проводитися в терміні 19-22 тижні від моменту зачаття.


Для майбутніх батьків (при нормальному перебігу вагітності, звичайно) величезний інтерес представляє можливість визначення статі майбутньої дитини – до цього терміну вагітності чітко видно будову зовнішніх статевих органів.


Для лікарів, які спостерігають за перебігом вагітності, стать дитини теж цікавий, особливо в тих випадках, коли в сім'ї є деякі генетичні захворювання, що передаються зчеплене зі статевими хромосомами (гемофілія, дальтонізм).

Коли проводять друге УЗД?

Такі суворі терміни проведення другого ультразвукового дослідження пояснюються кількома причинами.

По-перше, до цього терміну вагітності в організмі плода завершується закладка всіх основних органів і систем організму, і лікар може побачити навіть досить невеликі анатомічні вади розвитку і пояснити майбутнім батькам, які захворювання можуть виникнути у дитини після народження.


У тих випадках, коли лікар бачить важкі захворювання плода, несумісних з життям, він може рекомендувати переривання такої вагітності, але рішення повинні приймати тільки майбутні батьки – вони повинні отримати всю інформацію про можливості лікування малюка при сучасному рівні розвитку медицини.


По-друге, з цього терміну вагітності рекомендації Всесвітньої Організації охорони Здоров'я вважають плід потенційно життєздатним, і при використанні сучасних методик виходжування такі діти виживають, тому штучне переривання вагітності неприпустимо з етичних міркувань.


Саме тому при наявності будь-яких сумнівів лікар може рекомендувати не відтягувати друге планове УЗД до 22 тижня вагітності – краще пройти обстеження на 20-21 тижні і мати мінімальний запас часу для прийняття вірного рішення.

Що оцінюють під час другого УЗД

Під час другого ультразвукового дослідження лікар-гінеколог отримує можливість виявити кількість плодів в порожнині матки, визначити і оцінити скорочення серця дитини.


Фахівець може визначити розташування плода в матці, але на такому терміні вагітності цей показник не важливий – за 18-20 тижнів малюк може змінити положення не один десяток разів, тому засмучуватися не потрібно.


Під час огляду лікар оцінює не тільки анатомічне будова, але і особливості функціонування внутрішніх органів плоду – нирок, сечового міхура, травного тракту, вивчити будову головного і спинного мозку.

Особлива увага приділяється кількості навколоплідних вод – і маловоддя, багатоводдя є яскравими маркерами, які вказують на відхилення в перебігу вагітності.


Наступним етапом стає вивчення особливостей будови плаценти – лікар визначає її розташування у матці і відстань до внутрішнього маткового зіва, оцінює ступінь її зрілості, а при необхідності проводить вивчення особливостей кровотоку (томографічні дослідження плаценти і судин).


Після цього оцінюють будова пуповини, кількість судин в ній, їх можливі анатомічні дефекти – істинні і помилкові вузли пуповини.


При оцінці плаценти і пуповини лікар може виявити низьке прикріплення або повне передлежання – ці небезпечні ситуації з точки зору розвитку екстрених ситуацій, наприклад, дуже сильної кровотечі, зупинити яке без оперативного втручання неможливо.


Кожна жінка, яка відповідально підходить до свого майбутнього материнства, не повинна нехтувати рекомендаціями свого лікаря-гінеколога, і обов'язково відвідати три планових УЗД навіть при нормальному перебігу вагітності.


При цьому потрібно пам'ятати про те, що третє УЗД, проведене в терміні 30-32 тижні, в основному, призначається для вибору правильної тактики розродження.

Категорії