Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Джерельце у новонароджених: для чого він потрібен і як за ним доглядати?

Чимало запитань і сумнівів у матусь викликають джерельця.


Тім'ячко — це пульсуюче простір між черепними кістками, покрите щільною тканиною перетинкової....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати про джерельці у новонароджених і дітей до року?
 • Розміри тім'ячка. Терміни закриття
 • Які зміни в розмірах або будові тім'ячка сигналізують про хвороби?
 • На що звертають увагу лікарі при огляді?
 • Правильний догляд за родничками
 • Що необхідно знати про джерельці у новонароджених і дітей до року?


  Зовнішній вид тім'ячка

  Джерельце, як правило, має ромбоподібну форму, пульсує. Перебувати може вище/нижче висоти навколишніх його кісток.


  Розміри варіюються від 0,5х0,5 см до 3х3 см. Розмір тім'ячка залежить від генетики і може передаватися у спадок, а також від харчування матері під час вагітності.


  Вчені вивели закономірність, при якій, чим більше вагітна споживає кальцесодержащих продуктів, тим менше за розмірами буде джерельце.

  Але зловживати ним не варто. Адже якщо джерельце буде зовсім маленьким або зовсім закритим, то велика ймовірність отримання травми у малюка під час пологів.


  Тому перед прийомом вітамінів, що містять кальцій, проконсультуйтеся з фахівцем, який призначить вам аналіз крові. Вміст кальцію в нормі дорівнює 2,15 — 2,5 ммоль/л.


  З чого він складається?

  Череп новонародженого складається з величезної кількості кісток, яким властиво швидко рости. Основні черепні кістки ростуть в центрі, а також по краях.


  Там, де відбувається стик трьох і більше кісток разом, утворюється так званий джерельце, надійно вкритий сполучною тканиною. Така тканина має властивість тверднути, внаслідок чого зменшується розмір тім'ячка і відбувається повне його закриття.


  Для чого він потрібен?

  По-перше, під час процесу пологів, коли дитина проходить через родовий канал матері, завдяки родничкам, голова малюка приймає і підлаштовується під розміри малого таза породіллі.


  Після того, як дитина з'явилася на світ, можна помітити, що форма голови трохи сплюснута і витягнута по обом сторонам. Цього не варто лякатися, адже через пару днів контури голови дитини візьмуть нормальний вигляд.


  По-друге, на перших порах життя малюка велика ймовірність травм і падінь у дитини. З-за рухомих форма кісток черепа може деформуватися, а це, в свою чергу, гасить силу удару.


  По-третє, джерельце дозволяє мозку рости. Якщо у дитини джерельце закрився дуже рано, то не варто хвилюватися з приводу того, як буде продовжувати розвиватися мозок дитини і куди йому рости. Адже крім тім'ячка існують шви, які дозволяють черепу змінюватися і залишаються відкритими аж до 20 років!


  Вам відомо, які симптоми вагітності, що не розвивається? Про це розповість наша стаття.


  Про перші ознаки вагітності розповість наш розділ.

  Розміри тім'ячка. Терміни закриття


  У тільки що народжених налічується шість джерелець: передній (великий), задній, 2 клиновидних і 2 соскоподібних.


  У більшого числа дітей оку видно лише 2 перших, так як решта занадто швидко закриваються або занадто маленького розміру, щоб роздивитися їх.


  Формула розрахунку розміру виглядає так: (поздовжній поперечний діаметри) / 2.


  Нормою переднього вважається від 0,5х0,5 см до 3х3 см при народженні. У перші дні у дитини можна спостерігати збільшення джерельця в розмірі. Пов'язано це зі зміною форми голови. У подальшому розміри неминуче зменшуються.


  Розміри заднього можуть бути від 0,5 — 0,7 см. Закривається він, як правило, протягом 2-го місяця життя новонародженого.


  Від суто індивідуальних чинників залежить швидкість закриття переднього тім'ячка. У основної кількості дітей приблизно в два роки, у деяких в 1 рік, а в зовсім нечастих випадках в 3 місяці.


  Також на термін закриття впливає стать дитини. За статистикою, у хлопчиків тім'ячко закривається швидше.

  Які зміни в розмірах або будові тім'ячка сигналізують про хвороби?


  При дослідженні тім'ячка визначають межі тім'ячка у співвідношенні з віком/розвитком дитини і зовнішній вигляд.


  Велике тім'ячко або повільне (пізніше) його закриття

  Такі характеристики можуть позначати такі хвороби:

 • рахіт. Виникає він у недоношених дітей, а також у малюків з недоліком вітаміну D. У рахитного дитини краю тім'ячка гнучкі, а потилицю має властивість уплощуватися. Якщо є підозри на рахіт, то слід негайно звернутися до лікаря

 • Категорії