Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Енкопрез у дітей: причини, симптоми, діагностика і лікування

Нетримання калу енкопрез являє собою мимовільне виділення калових мас у дітей віком 3-4 роки і старше.


Ті ж проблеми у більш ранньому віці не вважаються нетриманням калу, так як маленька дитина погано контролює роботу кишечника....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Причини
 • Симптоми
 • Діагностика захворювання
 • Лікування
 • Лікування народними засобами енкопрезу у дітей
 • Нетримання калу у дітей: що робити?

 • Втрата калу неусвідомлена дія, тому нема сенсу сварити чи звинувачувати дитину в неохайності.


  Таке явище спостерігається приблизно у 1,5-2 відсотків дітей, причому у хлопчиків відбувається в 5 разів частіше, ніж у дівчаток.


  Дізнайтеся чи можна давати валеріанку дітям. З якого віку дозволено застосування даного препарату і чи є різниця в чому давати: в таблетках або краплях.


  Для новонародженого дуже небезпечна гіпоксія головного мозку. Прочитайте основні симптоми в статті. Адже своєчасно помічені проблеми набагато простіше вирішити на ранній стадії.


  Залежно від індивідуальних особливостей кишечника і порушень в діяльності центральної нервової системи енкопрез підрозділяють на істинний і помилковий.

 • Істинний енкопрез зумовлений гальмуванням реакції кори головного мозку при дефекації. При цьому у дитини фізіологічно порушений контроль над позивами до випорожнення і над розкриттям анального сфінктера. Такий вид енкопрезу спостерігається лише в 5 відсотках випадків мимовільного виділення калу.
 • Помилковий енкопрез являє собою придушення рефлексу дефекації і подальше нетримання калу через переповнення кишечника. Часто спостерігається у дітей, які страждають запором.
 • Причини


  Причини енкопрезу у дітей істинного і помилкового різні.


  Так, у разі істинного захворювання основними факторами, що впливають на його розвиток, служать порушення центральної регуляції діяльності апарату прямої кишки.


  Також пошкодження слизової оболонки і м'язів кишечника в результаті травми, вроджені аномалії розвитку.


  Ще однією причиною придбаного енкопрезу можуть бути запальні захворювання прямої кишки, а також хвороби, пов'язані з порушенням будови кишечнику (наприклад, хвороба Гіршспрунга розширення ободової кишки).


  Крім фізіологічних причин захворювання, істинний енкопрез може розвиватися внаслідок психологічних проблем або порушень у дитини.

  Найчастіше стресові ситуації в сім'ї, дитячому садку, школі пригнічують психіку дитини і призводять до розвитку астено-невротичного синдрому, наслідком якого може стати енкопрез.


  У таких дітей нерідко в анамнезі була гіпоксія в період внутрішньоутробного розвитку, важкі пологи, а також народження з допомогою кесаревого розтину.


  До тієї ж групи причин можна віднести перинатальну енцефалопатію та інші проблеми розвитку нервової системи дітей.


  Сильний переляк також може привести до мимовільного виділення калу дитини.
  Дитячі зачіски на кожен день. Ви легко можете зробити дитині оригінальну зачіску.


  У чому причини частих зригувань у новонароджених і чи нормально це читайте тут.


  Що робити, якщо на ногах у дитини раптово з'явився висип


  Причиною виникнення помилкового енкопрезу є хронічний запор. В результаті відбувається розтягування прямої кишки застоявшимися каловими масами і порушення чутливості нервових закінчень і м'язів кишечника.


  Підсумок нездатність утримувати калові маси. Запори нерідко розвиваються при привчанні дитини до горщика проти волі.


  Часті запори можуть спостерігатися через острах дефекації. У дітей це явище може відбуватися при тріщинах і запаленнях прямої кишки

  Категорії