Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Фігурне катання для дітей: як вибрати правильну навантаження, зміст занять і навчання?

Заняття спортом у будь-якому віці не тільки корисно для здоров'я і фізичного розвитку, але і приносить масу позитивних емоцій і дітям, і дорослим.


Крім того спорт розвиває силу волі, командний дух і витривалість.


Катання на ковзанах в свою чергу є активним видом спорту, надає загальне загартовування, розвиває відчуття рівноваги, плавності і граціозності рухів, орієнтування в просторі....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Діти і спорт
 • Про користь занять
 • Історія виникнення
 • З якого віку починати?
 • Навчання
 • Школи, секції і гуртки
 • Про школи
 • Вартість занять
 • Змагання
 • Інвентар фігуриста
 • Підсумки
 • Діти і спорт


  Користь заняття спортом для дітей незаперечна. Саме в дитячому віці закладаються основи їх фізичного розвитку і здоров'я.


  Привести дитину в спортивну школу можна в будь-якому віці, але заняття фігурним катанням рекомендується починати з 4-5 років.


  Викладати фігурне катання дитині повинен досвідчений, висококваліфікований тренер, цього моменту батькам слід приділити особливу увагу. Темп і інтенсивність занять жебрати індивідуально з урахуванням фізичних особливостей кожної конкретної дитини.


  Фігурне катання корисне не тільки для фізично здорових дітей, але й для дітей з ослабленою імунною системою, для тих, хто схильний до частих респіраторних захворювань, які страждають захворюваннями серця.


  У таких випадках лікар спільно з тренером складе необхідну програму навантажень, максимально безпечну і корисну для дитини.

  Про користь занять


  Користь для дитини від занять фігурним катанням важко переоцінити. Позначимо неповний список позитивних моментів для фізичного, розумового, естетичного і психоемоційного розвитку дитини при катанні на ковзанах:

 • Фігурне катання стимулює імунну систему організму. Фізичне навантаження і охолоджене повітря роблять цілющий вплив навіть на самий слабкий організм, тому педіатри в усьому світі нерідко рекомендують дітям, які страждають різними простудні та вірусні захворювання, заняття на льоду. Багато знамениті спортсмени стали займатися тільки через бажання зміцнити здоров'я.
 • Катання на ковзанах благотворно діє на шийні хребці, на поставу дитини, допомагає вирішити проблему сколіозів, сутулості.
 • Комп'ютерні технології, наявність величезної кількості гаджетів призвело до зменшення фізичної активності у дітей, розвиток сидячого способу життя, внаслідок чого гіподинамія виявлена практично у кожного другого-третього дитини в Росії.

  Заняття фігурним катанням допоможе подолати зазначену проблему, так як вони включають в себе: льодові тренування, хореографію, основи фізичної підготовки, розтяжку, заняття акторською майстерністю.

 • Комплекс різнопланових занять сприяє розвитку фізичних якостей: витривалість, гнучкість, спритність, допомагає гармонійному розвитку фігури, забезпечує підтягнутість м'язового каркаса організму.

  В підтвердження, зверніть увагу на красиві фігури спортсменів.

 • Заняття на льоду сприятливо впливає на зміцнення опорно-рухового апарату, склепіння стопи за рахунок постійного чергування напруги і розслаблення м'язів.
 • Обертання, виконання дугоподібних і зигзагоподібних елементів зміцнюють і розвивають вестибулярний апарат.
 • Пересування фігуристів з великою швидкістю і виконання складних хореографічних фігур і прийомів розвивають здатність сенсорних органів сприймати велику кількість інформації, швидку обробку, високу швидкість реакції, що в свою чергу робить позитивний вплив на інтелектуальний розвиток дитини.
 • Юний фігурист бере участь у змаганнях, виступає з програмами під різну музику, що розвиває в неї почуття ритму, здатність чути музику, граціозність, пластичність.
 • Змагання вчать дитину збиратися, долати свій страх, боротися зі стресами. Одиночне виступ перед глядачами, суддями на нестійкому покритті хороше випробування на сміливість. Набуті навички допоможуть маленькому спортсмену і в дорослому житті.
 • Спорт вчить дітей справлятися з невдачами: падати, вставати і йти далі, розвиває цілеспрямованість.
 • Фігурне катання дисциплінує і сама виховує, вчить берегти своє здоров'я, правильно харчуватися.
 • Міцна нервова система і здоров'я, придбані завдяки заняттям на льоду, сприяють інтелектуальному розвитку, допомагають дитині у навчанні в школі. Так як ще Ст. А. Сухомлинський сказав відставання в навчанні лише результат поганого здоров'я.

  Історія виникнення


  Історію виникнення, подальший розвиток дитячого фігурного катання доцільно розглядати в контексті дорослого.


  Згадка про перших ковзанах можна зустріти ще в бронзовим столітті: лезо ковзана тоді робилося з кістки.


  Перше ж металеве лезо з'явилося в Голландії, саме тому голландців прийнято вважати родоначальниками фігурного катання.


  Цікавий вид спорту отримав широкий розвиток в Європі, а потім в США і Канаді.


  Заняття на льоду відрізнялися від нинішніх: фігуристи вчилися викреслювати різноманітні складні фігури на льоду.


  Перші змагання з фігурного катання серед фігуристів одиночників пройшли в 1982 році в місті Відень. Брати участь у змаганнях могли тільки чоловіки. Жінки-фігуристки з'явилися лише на четвертих Олімпійських іграх, що проходять у Великобританії в 1908 році.


  У цих же іграх приймав участь та став першим олімпійським чемпіоном з Росії Н.А. Панін-Коломенкін. Він запропонував і виконав настільки красиві, складні і оригінальні візерунки на льоду, що суддівська колегія беззастережно присвоїла йому перше місце.


  Н. Панін-Коломенкін все своє життя присвятив фігурного катання і залишив неоціненний внесок у його розвиток. Саме він першим у світі розробив підручник, актуальний і сьогодні, з основ тренування і змагань фігуристів, відкрив факультет фігурного катання в Ленінградському інституті фізичної культури, вів активну роботу з популяризації даного виду спорту.


  Перші школи, в яких навчали дітей мистецтву ковзання на льоду, з'явилися завдяки старанням Н. Паніна та його учнів відразу після революції.

  З 1925 року в Москві і Ленінграді стали регулярно проводиться чемпіонати, що мало величезний інтерес у радянських громадян, який не зникає, а тільки збільшується. Російська школа фігурного катання одна з найсильніших у всьому світі, її учнів ми можемо спостерігати на призові місця в змаганнях і чемпіонатах будь-якого рівня.

  З якого віку починати?


  Займатися фігурним катанням рекомендується з раннього дошкільного віку, саме тому фігурне катання вважається одним з найбільш «дитячих» видів спорту.


  Заняття з фігурного катання включають в себе уроки на льоду спортивного комплексу, загальну фізичну підготовку, хореографію, пластику (розтяжку).


  Загальна фізична підготовка включає в себе розвиток швидкості, витривалості, сили, спритності та гнучкості.


  Заняття, як правило, проводяться невеликими групами, відповідно до віку.


  Час одного заняття варіюється від 45 до 90 хвилин. Загальна кількість занять в тиждень може становити від 1-2 до 8, в залежності від професійного рівня підготовки.

  Навчання


  З початку навчання дитини розвивають почуття звичайної опори.


  Як правило, до 4-5 років дитина достатньо розвинений, щоб правильно тримати рівновагу.


  Починають навчання з двухполозных або звичайних ковзанів «снігуронька», мають велику площу опори, ніж фігурні ковзани.


  Перші 1-2 роки дитину вчать вільного катання, треную швидкість і спритність.


  Безпосередньо до занять з фігурного катання переходять тоді, коли дитина повністю освоїв техніку простого катання, вільно пересувається на ковзанах в будь-якому напрямку, робить розвороти і перебіжки.


  Далі освоюється техніка ковзання на ребрі коника, виконуються різні спіралі, змійки і т. п.

  Дитячі зачіски на кожен день допоможуть гарно виглядати. І в теж час вони не трудомісткі і не займуть багато часу.


  Нескладні вправи з дихальної гімнастики для дитини вивчайте тут. Присвячуючи час цих вправ можна уникнути хвороб дихальних шляхів.


  Діти, як правило, швидко і з легкістю освоюють нові елементи, намагаються повторювати за дорослими і роблять це з великим ентузіазмом.


  Приблизно з 8-річного віку дітям починають викладати хореографію, і в програму навчання на льоду вносяться нові, більш складні елементи.

  Школи, секції і гуртки


  Займатися фігурним катанням можна в спеціалізованих спортивних клубах, секціях, гуртках та школах фігурного катання.


  Віддавати дитину на заняття саме в школу фігурного катання коштує тим батькам, які хочуть, щоб їх дитина присвятив своє життя спорту, домігся в ньому певних результатів.

  Школа фігурного катання дозволяє не тільки фізично розвинути й підготувати дитину до змагань з цього виду спорту, але і дає загальний особистісний розвиток, вчить дисципліни, зібраності, організованості дитини.


  Заняття в школах проводяться щодня, у деякі дні можуть бути спарені тренування. Секція з фігурного катання дає значно менше навантаження.


  Є секції, заняття в яких проводяться 2-3 рази в тиждень, окремо проводяться заняття з загальної фізичної підготовки і окремо на льоду.


  Секції дозволяють отримати загальне поняття про фігурному катанні, навчитися базовим елементам, без мети досягти певних результатів на змаганнях професійного рівня.


  Є спортивно-оздоровчі групи в спеціалізованих клубах, де дитина може займатися фігурним катанням, поєднуючи його з іншими видами спорту.


  Мета занять у таких групах закладено в їх назві, вони дають загальне фізичний розвиток, мають оздоровчу дію на весь організм. Заняття в таких клубах рекомендується для людей будь-якого віку та групи здоров'я.


  Яке вибрати установа вирішувати батькам, все залежить від мети, яку вони переслідують, приводячи дитину в цей вид спорту.

  Про школи


  В даний час фігурне катання один з найпопулярніших видів спорту в Росії, тому школа чи секція, де вчать дітей кататися на ковзанах, є практично в кожному місті.

  У Москві і Санкт-Петербурзі їх, звичайно ж, більше всього.


  Крім шкіл олімпійського резерву (є в таких містах, як: Москва, Санкт-Петербург, Новосибірськ, Воронеж, Красноярськ, Новокузнецьк, Перм, Братськ і Ярославль) необхідно згадати про 5 найбільш знаменитих школах фігурного катання в Росії: • Школа фігурного катання Марії Бутирській р. в Москві

 • Категорії