Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Фолієва кислота при плануванні вагітності

Кожна жінка, яка мріє стати матір'ю, повинна розуміти важливість вітамінів не тільки під час виношування дитини, але також при плануванні вагітності.


Дуже важливо подбати про здоров'я маленького дива задовго до зустрічі з ним!...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Чим небезпечний недолік фолієвої кислоти?
 • Що необхідно знати про фолієвої кислоти?
 • Дозування препарату

 • У такому делікатному питанні величезне значення грає фолієва кислота, або вітамін В9, адже її нестача може послужити причиною виникнення ускладнень у період вагітності або розвитку у плода вроджених вад.


  Жінка, яка планує завагітніти, повинна приділяти особливу увагу прийому фолієвої кислоти, таким чином, можна мінімізувати ризик розвитку у дитини різних захворювань.


  У багатьох може виникнути питання, а в чому власне проблема? Вживання достатньої кількості цього вітаміну під час виношування плоду позбавить від ризику і побоювань патологій.


  Проте вся суть в тому, що потреба в фолієвої кислоти настає практично з моменту зачаття, а в перший місяць вагітності вона особливо висока, коли багато жінок і не здогадуються про своє «цікавому» положенні.

  Чим небезпечний недолік фолієвої кислоти?


  Нестача фолієвої кислоти в організмі матері збільшує ризик виникнення вроджених патологій: гідроцефалії, гіпотрофії, дефект нервової трубки, тобто порушення формування хребта, а на останньому триместрі вагітності порушення інтелекту і психіки дитини.


  Існують випадки, коли зовнішні патології, як вовча паща і заяча губа, можуть бути наслідком нестачі фолієвої кислоти.


  Дефіцит вітаміну В9 також негативно позначається і на стані самої жінки, яка виражається в дратівливості, підвищеної стомлюваності і втрати апетиту.


  Згідно з медичною статистикою, дефіцит вітаміну В9 спостерігається у кожної другої жінки, але частіше його нестачу відчувають жінки, що зловживають алкоголем або приймають гормональні препарати.

  За деякими даними, недостатня кількість вітаміну В9 може призвести до мегалобластичної анемії – важкого захворювання кісткового мозку, яке здатне викликати летальний результат.


  Більш того, нестача фолієвої кислоти може стати причиною порушення обміну амінокислот, які містять сірку. В результаті цього в крові накопичується речовина, травмуючий стінки кровоносних судин, що в свою чергу збільшує ризик розвитку інсульту та атеросклерозу.


  Нестача фолієвої кислоти може бути викликаний не тільки малим споживанням «зелених» продуктів, а також збій у роботі товстого кишечника.


  Ось чому до моменту зачаття дитини питання наявності в організмі оптимального кількості цього вітаміну має бути вирішено в першу чергу. Зі свого боку налагодити роботу товстого кишечника допоможуть кисломолочні продукти, що містять біфідобактерії.

  Що необхідно знати про фолієвої кислоти?


  Варто уточнити, що таке назва фолієва кислота отримала від латинського

  Категорії