Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Гіпоксія у новонароджених: причини, симптоми і лікування

Під гіпоксією новонароджених прийнято розуміти такий стан, який характеризується нестачею кисню в період вагітності або в пологах.


Відповідно її ділять на хронічну та гостру форму.


Гіпоксія новонароджених – часто зустрічається патологія. Важка форма може призводити до інвалідності або закінчуватися смертю новонародженого. ...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • У чому причина?
 • Ознаки і симптоми
 • Можливі наслідки
 • Як лікувати?
 • У чому причина?


  Виділяють кілька груп ризику розвитку цього стану.


  До першої відносяться жінки, які мають різні важкі захворювання (ураження серця, лейкоз, інтоксикація).


  У другу групу входять випадки порушення кровопостачання плода в період вагітності, патологія пологової діяльності, переношена вагітність, гестози.


  Високий шанс розвитку гіпоксії плода у тих матерів, які курять і зловживають алкогольними напоями.

  Резус-конфлікт матері і патологія малюка також відіграють значну роль у розвитку цього стану.


  Гіпоксія новонародженого також може викликатися при патологіях кровотоку в пуповині, матково-плацентарного кровообігу, передчасне відшарування плаценти, обвитті пуповини, її колізії, тазовому передлежанні плоду з пережатием пуповини.


  Серйозні трофічні порушення в плаценті, які виникають у разі переношеній вагітності, також справляють значний вплив на розвиток цього стану.


  Гіпоксія новонароджених іноді може викликатися стрімкими пологами, при витяганні дитини за допомогою накладання щипців.


  Наявність у малюка генетичних захворювань (вроджених вад серця, тяжких аномалій розвитку), інфекційних захворювань, внутрішньочерепних травм збільшують ймовірність розвитку даного патологічного стану в кілька разів.


  При наявності декількох подібних ознак, гіпоксія має важку, прогресуючу форму, лікування якого ускладнюється проблемами усунення причини.

  Дізнатися все про серцебиття плоду при вагітності: основний показник життєздатності зародка.


  А тут ви дізнаєтеся про причини головукружения при вагітності.


  Про те, що робити, коли болять внутрішні шви після вагітності: /rody/slozhnosti/vnutrennie-shvy-posle-rodov.html.

  Ознаки і симптоми


  Даний стан має характерну картину, тому розпізнати його можна ще на ранніх етапах, що значно покращує прогноз.


  Серед основних симптомів виділяють: тахікардію (збільшення показника частоти скорочення серця), яка незабаром змінюється на брадикардію (зменшення показника ЧСС), аритмії (порушення правильного ритму скорочення серця), патологічні шуми в серці, меконій у навколоплідних водах (первородний кал дитини).


  В результаті патологічних змін у малюка наростає гіповолемія (зменшення об'єму крові, утворюються тромби у великих судинах (вони закупорюються), відбуваються дрібні тканинні крововиливи.


  Для визначення ступеня гіпоксії застосовується спеціальна шкала Апгар, яка допомагає оцінити ступінь функціонування систем новонародженого.

  Чим нижче бал, тим важче стан і тим складніше вивести немовляти з нього. Показник у 9-10 балів говорить про нормальному функціонуванні організму новонародженого.

  Можливі наслідки


  Наслідки гіпоксії у новонароджених можуть призводити до значного пригнічення вроджених рефлексів, яке характеризується зниженням м'язового тонусу, тремтінням, підвищенням показника внутрішньочерепного тиску, у тяжких випадках можуть виникнути судоми.


  Часто виникають аритмії, спостерігається брадикардія та утворення патологічних шумів.


  Внаслідок утворення тромбів і значних крововиливів у тканини, відбуваються порушення (необоротні) у функціонуванні ЦНС, серцевого м'яза, нирок, печінки, легенів.


  Якщо цей стан було тривалим, існує висока загроза інвалідизації новонародженого, відставання показників фізичного і психічного розвитку.


  Безпосередньою загрозою для здоров'я і життя малюка є випадки гіпоксії головного мозку важкого ступеня тяжкості, які в більшості випадків призводять до інвалідизації чи смерті.


  Вітаміни

  Категорії