Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Гірчичники при вагітності: скоріше шкідливі, ніж корисні

Багато вдаються до лікування кашлю допомогою гірчичників, адже це одне з найбільш простих, ефективних і в той же час дешевих способів лікування застуди.


Гірчичники особливо корисні при затяжному кашлі. Міозин, що міститься в гірчичники, під впливом тепла і води сприяє захисту від мікробів. ...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що таке гірчичники?
 • Головні властивості гірчичників та їх вплив на організм
 • Гірчичники вагітним можна чи не можна?
 • Що таке гірчичники?


  Гірчичники випускаються у вигляді прямокутних листків щільного паперу з нанесеною на ній сухою гірчицею. Нерідко можна зустріти гірчичники у вигляді пакетиків з тонкої, пористого паперу, яка містить гірчичний порошок.


  Гірчичники надають болезаспокійливу і відволікаючу дію. Ефект заснований на здатності ефірного гірчичного масла викликати розширення судин шкіри, впливати на глибоко розташовані тканини, прогріваючи їх.


  Гірчичники не ставлять на чутливі ділянки шкіри, а також на пошкоджені ділянки.

  Як правило, гірчичники прикладають до грудей, спині (під і між лопатками), ставлять на ступні ніг і на ікри. При головному болю і гіпертонії гірчичники розташовують на шиї нижче потилиці і на ікри.


  Головним чином, гірчичники застосовують при захворюваннях легень (пневмонія) і бронхітах. Вони надають позитивну дію при лікуванні запальних процесів грудної стінки, а також при радикуліті і в області серця. Гірчичники використовують як протизапальний засіб при захворюваннях невралгією та інше.

  Головні властивості гірчичників та їх вплив на організм


  Гірчичники можна ставити при сухому кашлі. Якщо гірчичники не мають позитивного впливу – краще припинити таке лікування. Це можливо у випадках, якщо ваш організм не чутливий до них або хвороба вже переросла у щось більше.


  Ні в якому разі не рекомендуються гірчичники хворому з підвищеною температурою.

  Також не можна ставити гірчичники регулярно, максимум чотири дні поспіль, причому разів у день. Протипоказаннями є підвищена індивідуальна чутливість (алергія на ефірно–гірчична олія), гнійні захворювання шкіри, нейродерміт, мокнуча екзема, псоріаз, астма, пухлинні захворювання, туберкульоз і легеневі кровотечі.

  Гірчичники вагітним можна чи не можна?


  Безумовно, гірчичники ефективні і прості в застосуванні. З покоління в покоління люди вдаються саме до такого лікування. Але ось чи можна лікуватися ними в період вагітності? Думок з цього приводу досить багато.


  Вважається, що гірчичники протипоказані тільки вагітним, інші вважають, що немає протипоказань, але застосовувати у період вагітності небажано, третя думка – гірчичники можна спокійнісінько використовувати, тільки при цьому не перестаратися. Є навіть такі, хто вважає, що нікому не можна застосовувати гірчичники, особливо – жінкам в положенні.


  Відповідь такий: гірчичники – це досить шкідливий спосіб лікування для вагітної жінки, адже саме до них трохи раніше вдавалися в разі небажаної вагітності: гірчичники викликають аборт. Яким чином це відбувається?


  Гірчичники підвищують тиск, тим самим вони звужують кровоносні судини в матці, дитина не отримує достатньої кількості кисню і поживних речовин. Сама гірчиця має абортивним ефектом.


  Прогрівання області живота, спини, грудей та тазу протипоказані вагітним – це активізує матку і виникає вірогідність викидня.

  Також відбувається відтік крові від матки, що небажано і може призвести до негативних наслідків. Але варто врахувати, що кожен організм індивідуальний.


  Тому використання гірчичників у малій дозі можливо, якщо ви будете строго слідувати інструкції. Але чи виправдовує себе такий ризик?


  Є інші, не менш ефективні способи лікування застуди. Приміром, багато вагітні жінки при лікуванні кашлю проводять інгаляції: дихають над парами картоплі або шкірки. Непогано використовувати в цілях інгаляції відвар ромашки, шавлії, календули, евкаліпта, звіробою.


  Заміною горчичникам також може стати йодна сітка на спину або «медовий» масаж. Замість гірчичників можна прикладати змащений медом капустяний лист. Пити молоко з медом особливо корисно під час застуди.


  Як бачите, гірчичники протипоказані під час вагітності. Але якщо ви все ж вирішили скористатися ними, обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем.

  Категорії