Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Гепатит С і вагітність: у чому небезпека «підступного вірусу?

Дуже великий відсоток жінок у такій розвиненій країні як Росія виявляє вірус гепатиту С в своїй крові, коли починає проходити планове обстеження на ранніх стадіях вагітності.


З одного боку, краще раніше, ніж «пізно», враховуючи підступний характер розвитку захворювання. А з іншого – тривожний показник масштабу поширення вірусу і нашого ставлення до свого здоров'я....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати про гепатит?
 • Діагностика гепатиту при вагітності
 • Особливості протікання хвороби у вагітних
 • Чим небезпечний гепатит С під час вагітності для мами і для малюка?
 • Особливості лікування гепатиту С при вагітності
 • Профілактика гепатиту С при вагітності
 • Що необхідно знати про гепатит?


  Гепатит – небезпечне інфекційне запальне захворювання печінки.


  Розрізняють кілька видів гепатиту А, В, С, D і Є. Загальною об'єднуючою рисою цих захворювань є те, що все це – захворювання одного органу печінки. А різниця проявляється в тяжкості перебігу хвороби та її наслідки, методи і часу лікування, і в можливості лікування як такої.


  Крім того, збудником кожної різновиди гепатиту служать різні віруси, тому щеплення проти гепатиту В виявиться безпорадною в спробі знешкодити вірус гепатиту С при попаданні його в організм людини.


  Важливо знати, що різновиди гепатиту і передаються по-різному. Так, найпоширенішим гепатитом А, або банальної жовтяницею, можна заразитися через немиті овочі і фрукти, вживати некип'ячену воду.


  Гепатитом Е можна заразитися схожим способом. Але є важлива відмінність – цей вид хвороби має дуже широке поширення в так званих «країнах третього світу» з жарким тропічним кліматом. Відсутність достатньої кількості чистої питної води, низький рівень розвитку медицини сприяють високій поширеності захворювання.


  Гепатит Е вкрай підступний для вагітних жінок, загрожує важким перебігом вагітності та небезпечними ускладненнями для жінки і дитини.

  Тому, якщо ви вже опинилися в цих умовах, то рекомендовано уникати вживання підозрілої води і навіть льоду, безпеки якого можуть виникнути сумніви.


  Вірус гепатиту В і гепатиту С в організм потрапляє через кров або при статевому контакті. У разі настання вагітності у інфікованої жінки є шанс передачі гепатиту С у спадок через плаценту або під час пологів.


  Певні види гепатитів відносно легко діагностуються і піддаються лікуванню. Наприклад, гостра форма гепатиту В, за початковими ознаками схожа на грип, вже на третій день від початку хвороби виявляє характерні ознаки: нудота і блювання, жовтяничний відтінок шкіри і біль у правому підребер'ї.


  При правильному і своєчасно поставленому діагнозі і професійному догляді гострий гепатит В виліковується протягом тижня - двох, а гепатит С – протягом півроку без фатальних наслідків.


  У разі переходу гострої стадії хвороби в хронічну, лікування займає не місяці, а роки, і 100%-их шансів на повне одужання немає. В гіршому випадку все може закінчитися цироз або рак печінки.


  Загальною характерною ознакою всіх видів гепатиту є пожовтіння шкіри, слизових оболонок і білків очей. Якщо все це супроводжується ознаками сильного харчового отруєння, виникає нудота і блювота, піднімається температура тіла – не тягніть, це тривожний симптом.


  Всі гепатити – це захворювання печінки, і, хоча це, мабуть, самий терплячий орган людини, при гострому запальному процесі, він дає про себе знати. Якщо печінка візуально збільшено і це супроводжується будь-якими ознаки дискомфорту у вигляді болю – це переконливий привід звернутися до лікаря.


  Самий підступний вид гепатиту – це «тихий вбивця», хронічний гепатит С. Досить довгий час інфікована людина може не помічати жодних ознак цього захворювання. Характерна симптоматика проявляється на хронічній стадії захворювання, коли процеси ураження печінки зайшли вже досить далеко.


  Вам відомо, що таке біохімічна вагітність? Які її симптоми та ознаки? Про це в нашій статті.


  Тест на вагітність Еvitest. У цій статті про те, як правильно його використовувати? А також про його види, переваги та недоліки.

  Діагностика гепатиту при вагітності


  Жінка «в положенні» до стану свого здоров'я зобов'язана виявляти підвищену увагу, адже тепер від цього може залежати не тільки її життя.

  Для діагностики гепатитів оптимальне рішення – це аналіз крові.


  Це обов'язкова планове дослідження складу крові, в тому числі і на наявність вірусів та інфекцій. Його призначають всім жінкам без виключення на ранніх термінах вагітності.


  Всього за дев'ять місяців таких аналізів буде три, і це гарантована діагностика. Крім того, якщо результати обстеження у вас або у лікаря викликають сумнів, необхідно провести більш точний аналіз на полімеразну ланцюгову реакцію або на ПЛР.


  При всьому цьому, не зайвим буде прислухатися до свого організму і поза стінами поліклініки. Сильна втома, нудота та біль у м'язах, депресія і погіршення пам'яті – явища, з якими зустрічається за період вагітності кожна друга жінка.


  Якщо все вищеперелічене йде вкупі з періодично виникаючими болями в області печінки – скажіть про це лікареві. Перестраховка в цьому випадку з параноєю не має нічого спільного, а користь може принести відчутну і своєчасну.

  Особливості протікання хвороби у вагітних


  Якщо результати аналізів показали наявність у вашому організмі гепатиту С, зневірятися не варто – це не вирок. Сам факт існування хвороби не є протипоказанням для виношування і народження дитини, тому що на репродуктивній функції за визначенням не позначається.


  Щодо особливостей перебігу гепатиту С при вагітності відомо далеко не все. Ось факти, які на даний момент є аксіомою і в науковому обґрунтуванні не потребують.


  У випадку, коли пацієнтка інфікована вірусом гепатиту С або є його носієм, сама вагітність протікає так само, як і у здорової жінки.

  Нездужання може ставитися або до індивідуального перебігу вагітності (токсикоз початку вагітності, печія і тому подібні «принади»), або до прояву гепатиту. Але ці два факти не накладаються і не посилюють один одного.


  Вагітність ніяким чином не може ускладнити перебіг гепатиту та можливі ризики розвитку захворювання печінки у подальшому. Є такий біохімічний показник – рівень аланінамінотрансферази, або скорочено АЛТ. Показники цього ферменту вкрай важливі, так як свідчать про ступінь ураження клітин печінки у хворих на гепатит С.


  Це, так би мовити, спрощене опис складного біохімічного процесу. Дослідження довели, рівень АЛТ зазвичай знижується, а часто і приходить в норму у другому і третьому триместрах вагітності. До споконвічного «хворобливого» рівня цей показник повертається лише через півроку після пологів.


  В період виношування плоду вас будуть спостерігати два фахівця, в той час як «здорову» майбутню маму – один. Чітке дотримання їх рекомендаціям необхідно. Але це стосується будь-якої вагітної жінки.


  Ви знаєте, як визначити вагітність в домашніх умовах за допомогою соди? Докладний опис цього методу можна знайти в нашій статті.


  Чи можна завагітніти під час годування, якщо немає місячних? Відповідь на питання в цій статті.


  А тут про те, /planirovanie-beremennosti/vitaminy/polivitaminy-dlya-beremennyh.html які полівітаміни для вагітних краще?

  Чим небезпечний гепатит С під час вагітності для мами і для малюка?


  Якщо ви –майбутня мама з гепатитом с, найважливіше – стежити за своєю вагою. Перебір цього показника загрожує в майбутньому розвитком такої патології як «гестаційний діабет».


  Це порушення вуглеводного обміну, що характеризується постійним підвищеним вмістом цукру в крові. І як будь-яке відхилення у вагітних не вітається з-за можливих ускладнень.


  У рідкісних випадках у вагітних, інфікованих гепатитом С, спостерігають ознаки холестазу або, як його ще називають, «свербіння вагітності».


  Це явище пов'язане з недостатньою роботою печінки і, як наслідок, зменшенням відведення жовчі в кишечник. В результаті такого збою накопичуються солі жовчних кислот. Все це призводить до того, що виникає сильний свербіж, причому найчастіше по ночах. Втім, ці явища благополучно зникають протягом двох тижнів після пологів.


  У вагітних з гепатитом с може виникнути ризик розвитку гестозу, на кілька відсотків з більшою ступенем ймовірністю, ніж у здорової жінки. Це вкрай неприємне явище, характерне для пізньої стадії вагітності, ще називають «пізнім токсикозом».


  Лікарі, які в більшості своїй відносяться поблажливо до токсикозу першого триместру, вважають ці прояви досить небезпечними і потребують лікування, щоб уникнути відшарування плаценти і загибелі плоду.


  Для розвитку плода «мамин» гепатит С може принести деякі неприємності. Ризик передчасних пологів і поява на світ дитини з недостатньою вагою вважається доведеним ризиком.


  Такий новонароджений дитина, безумовно, буде мати потребу в посиленому уваги і догляду.

  Особливості лікування гепатиту С при вагітності


  У разі, якщо ви вагітні і у вас виявлена позитивна реакція на антитіла до гепатиту С, або навпаки: якщо ви інфіковані та «виявили» вагітність, треба розуміти будуть певні нюанси.

  Вагітним протипоказані ряд препаратів, які використовуються при лікуванні гепатиту С. В їх число входять обов'язково інтерферон і рибавірин. Пов'язано це з необов'язковими, але можливими ризиками розвитку патологій у плоду. А завдання кожного лікаря передбачити навіть гіпотетичну ймовірність виникнення такого ризику.


  Варто загострити увагу на очевидному: жінці в положенні, яка в анамнезі має гепатит С, і хоче при цьому народити здорову дитину, категорично не варто вживати алкоголь ні в якому вигляді.


  Це практично напевно збільшить ризик ураження печінки, що позначиться на Вашому здоров'ї та на серйозній, у відсотковому відношенні, ймовірності виникнення пізнього токсикозу. А це в свою чергу може стати причиною відторгнення, і як наслідок, загибелі плоду.


  Другий варіант розвитку подій – передчасні пологи. Теж, треба сказати, доброго мало.


  В ідеалі варто відмовитися ще й від куріння, а завершити цю низку подвигів в ім'я майбутнього дитини переходом на здорове і збалансоване харчування.


  Не рекомендовано ні в першому, ні в наступних триместрах розвитку вагітності проведення противірусної терапії. Вона передбачає використання інтерферону -? і рибавірину, про небажаність яких вже йшла мова.


  Є випадки, коли вагітній жінці з вірусом гепатиту С медикаментозне лікування може бути показано. Це останній триместр вагітності для зменшення ознак холестазу або для мінімізації ризику розвитку гестозу.


  Які наслідки гіпоксії у новонароджених і як їх уникнути? Рекомендації фахівців в цій статті.


  Ренні при вагітності: інструкція, відгуки, ціна у цій статті.

  Профілактика гепатиту С при вагітності


  Всі профілактичні заходи, які можуть бути пов'язані з ризиком інфікування гепатитом С, безпосередньо пов'язані зі способом його передачі. В організм людини потрапляє через кров або статевим шляхом.

  А тому в період вагітності вкрай небажано піддавати себе подібного роду ризиків. Тату-салони і манікюрні кабінети, безладні статеві зв'язки і якісь ін'єкції – це фактори дуже серйозного ризику.


  Тому обережність і ще раз обережність. Наслідки можуть і не бути катастрофою, питання в тому – вибачте ви собі самій хоча б примарну можливість виникнення катастрофи.

  Категорії