Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Гепатит В під час вагітності привід серйозно зайнятися своїм здоров'ям!

На розвиток медицини працюють кращі уми людства, вкладаються значні кошти, і, тим не менш часто зустрічаються захворювання, які протікають з невиразними симптомами, хоча непоправно шкодять організму. До таких захворювань відноситься і гепатит В.


Гепатит належить до класу вірусних захворювань. З хворобою ви можете зіткнутися практично скрізь: у стоматолога, в манікюрному салоні, у невдало обраному готелі....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Види захворювання та їх особливості
 • Особливості протікання хвороби у вагітних
 • Чим небезпечний гепатит В?
 • Особливості лікування
 • Профілактика

 • Цей вірус вражає печінку, порушує її функціонування, часто викликає рак або цироз.


  Згідно зі статистикою через гепатиту В щорічно помирає 780 000 чоловік, 5-10% населення Африки і Східної Азії є хронічно інфікованими, а при зараженні в перший рік життя захворювання стане хронічним в 85% випадках.


  Діагноз гепатит В під час вагітності – привід ще раз зайнятися своїм здоров'ям. При наявності грамотного фахівця і адекватної поведінки майбутньої мами, дитина народиться здоровим.

  Види захворювання та їх особливості


  Гострий гепатит. Стан схоже на грип – температура, відсутній апетит. З'являються ознаки отруєння організму: головний біль, потемніння сечі, блювання, нудота.


  Пізніше проявляється жовтизна покривів і біль в правому підребер'ї із-за збільшення печінки. Час протікання захворювання варіюється до півроку, залежить від стану імунітету людини.


  Хронічний гепатит. Діагностують через 6 місяців після перших клінічних проявів захворювання, особливо при неповному або неправильному лікуванні гострої форми.


  Діагноз зберігається протягом життя, може протікати мляво, без явно видимих симптомів.


  Болить все тіло, відсутнє бажання що-небудь робити, стілець непостійний, проявляються симптоми гострого виду захворювання, додаються крововиливи на шкірі, проблеми з функціонуванням яєчників.


  Всі наслідки захворювання в сукупності мінімізують можливість завагітніти.


  Ознаки
  Спочатку захворювання схоже на звичайний грип. Ломить все тіло, морозить, відсутній інтерес до всього: як їжі, так і роботі.

  Основними ознаками зараження саме гепатитом В є температура, знебарвлення білків очей, біль в правому підребер'ї, жовтизна покривів.


  Причини

  Вірус підступний тим, що виживає практично в будь-яких середовищах протягом тижня. Джерело хвороби – інфіковані люди.


  Можливі шляхи передачі вірусу:

 • Побутовий (використання однієї зубної щітки, бритви, тощо).
 • Статевий (слизові оболонки).
 • Парентеральний (пошкодження покривів і занесення інфекції: під час відвідування стоматологічного кабінету, клопи у готелі, переливання інфікованої крові, використання нестерильних інструментів).
 • Під час пологів, через плаценту.
 • Особливості протікання хвороби у вагітних


  Протягом дев'яти місяців печінка жінки отримує потрійне навантаження: сама по собі вагітність, підтримка нормального функціонування організму і протистояння вірусу.


  При діагноз хронічного гепатиту вагітність протікає відносно гладко, різкі погіршення можуть відбутися перед пологами і відразу після них. Діагноз гепатит В – зайвий привід стежити за своїм самопочуттям.


  Особливу увагу потрібно звернути, якщо хворим партнером є чоловік. Така пара повинна запланувати свою вагітність завчасно.


  Якщо жінка зробить всю серію вакцин, то шанс народження здорового малюка буде великий, а ризик небезпеки для власного здоров'я буде зведений до мінімуму.


  Після закінчення чотирьох місяців в організмі жінки накопичиться достатня кількість антитіл, що дозволить завагітніти, виносити і народити здорового малюка.

  Чим небезпечний гепатит В?


  Для мами

  Викидень, мертвонародження, передчасні пологи, масивна кровотеча під час і після пологів.


  Найнебезпечніше ускладнення печінкова недостатність, яка призводить до печінковій комі, кровотечі стравоходу, викликає високу смертність при гострому гепатиті.
  Для малюка

  Ризик зараження в момент проходження по родових шляхах, нестача корисних і поживних речовин через нездорову роботи печінки. Ризик внутрішньоутробного зараження тим вище, чим пізніше відбулося захворювання матері.


  Ризик заразитися через материнське молоко відсутня, необхідно тільки контролювати стан сосків і наявністю тріщин.

  Особливості лікування


  В першому триместрі

  Точний діагноз допоможе вам виграти час і вилікувати хворобу. Забороняється самолікування і використання методів нетрадиційної медицини.


  Лікування спрямоване на зниження інтоксикації. Противірусні препарати (інтерферон, рибавірин) небезпечні для дитини та застосовують лише в крайніх випадках з госпіталізацією та постійним наглядом лікаря.


  Клінічні випробування проводять ряд фірм-виробників, але поки не доведена ефективність і безпека ліків, використовувати їх ми не радимо.


  Головне в цей момент підтримати стабільну і якісну роботу печінки, не перевантажувати «шкідливими» продуктами і звичками.


  У другому і третьому триместрах

  Дотримання дієти, відсутність сильних фізичних навантажень, постільний режим.


  На цьому терміні лікарі настійно рекомендують жінкам лягти в лікарню, тому що існує можливість початку пологової діяльності раніше призначеного часу.

  Профілактика


  Застосовують імуноглобулін, який вводять протягом 12 годин після контакту з вірусоносієм. Також, протягом 12 годин після народження дитині вводять вакцину проти гепатиту В.


  Категорії