Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Гестаційний пієлонефрит вагітних: причини, лікування та профілактика захворювання

Вагітність у всіх жінок супроводжується перебудовою роботи всього організму. І від роботи кожного органу залежить розвиток плода і стан жінки, і навпаки збій у діяльності може негативно позначитися.


Тому жінка повинна пильно уважно стежити за своїм здоров'ям, і при найменших відхиленнях приймати заходи, і, звичайно ж, звертатися до лікаря....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати?
 • Причини виникнення захворювання
 • Перебіг захворювання
 • Чим небезпечний пієлонефрит для вагітної?
 • Діагностика захворювання
 • Лікування гестаційного пієлонефриту при вагітності

 • Захворювання нирок – доволі часте захворювання вагітних жінок. На цей орган і так зростає навантаження, а якщо ще й інфекція гасне в організм, то це небезпечно.


  Серед захворювань сечостатевої системи лікарі виділяють гестаційний пієлонефрит при вагітності, коли з-за інфекції відбувається запалення ниркових мисок і канальців нирок.

  Якщо проігнорувати лікування, то в запущених випадках можливо залучення в процес клубочків і судин нирок.

  Що необхідно знати?


  Гестаційним пієлонефритом хворіють від 3 до 10% вагітних жінок. Захворювання найчастіше розвивається у тих, хто перший раз виношує плід. Це пов'язано з недостатніми адаптаційними механізмами, притаманними організму жінки в це серйозний період.


  Справа в тому, що передня черевна стінка у жінок, які не народжували більш пружна. Тому створюється великий опір матці, здавлюється сечовід, і, як наслідок, виникає стійке збільшення верхніх сечових шляхів.


  Гестаційний пієлонефрит під час вагітності буває первинний і вторинний. Як же відбувається розвиток захворювання на анатомічному рівні?


  Під час вагітності відбувається зміна розмірів і функції нирок. Із-за збільшеного навантаження нирки незначно збільшуються.

  Також відбувається розширення ниркових мисок, чашечок і сечоводів, особливо в правому боці. Це пов'язано з дією прогестерону і деяким тиском сечоводів маткою.


  Під час вагітності характерно і слабшанню перистальтики сечоводів і тонусу сечового міхура. Відбувається збільшення швидкості клубочкової фільтрації у 2 рази.

  Причини виникнення захворювання


  Пієлонефрит викликається різними збудниками: бактеріями, вірусами, грибами, найпростішими. Але це, як правило, рідкісні випадки, частіше ж усього хвороба виникає через кишкової палички, ентерококів, протей, стафілококів і стрептококів.


  Основний шлях поширення інфекції через кров, а також через сечовід в балію з сечового міхура і уретри.


  Гестаційний пієлонефрит при вагітності найчастіше виникає у вагітних жінок, які раніше мали інфекції сечових шляхів, сечокам'яну хворобу, запальні захворювання жіночих статевої сфери, особливо кольпіт.


  Також одним з факторів ризику вважаються вади розвитку нирок і сечових шляхів. Якщо жінка погано харчується, живе в умовах антисанітарії, то ризик захворіти пієлонефритом зростає вдвічі.

  Чи можна вагітним зелений чай? Відповіді на це питання шукайте в даній статті.


  А тут ви дізнаєтеся можна виноград при вагітності.

  Перебіг захворювання


  У першому триместрі у вагітних виникають виражені болі в попереку, що віддають в нижні відділи живота, іноді біль проявляється у зовнішніх статевих органах.


  У другому і третьому триместрі відбувається затихання болю, але бувають прояви дизурії, і хворі змушені приймати положення з притиснутими до живота ногами.


  Розвиток у вагітних гострого пієлонефриту може супроводжуватися інтоксикацією, тим самим діагностика захворювання ускладнюється. Буває так, що жінок поміщають в стаціонар з діагнозом харчового отруєння, грипу та ін


  При призначенні антибіотиків швидко поліпшується загальний стан пацієнтів. Це затримує встановлення діагнозу і затримує госпіталізацію вагітної в урологічний або акушерський стаціонар.

  Чим небезпечний пієлонефрит для вагітної?


  При захворюванні запалюється не тільки тканина нирок, але і порушується робота імунної та інших систем. Опірність судин знижується, а їх проникність для води, білка, електролітів підвищується.

  Навіть на очному дні проглядаються порушення в судинах. Виникає спазм артерій та розширення вен.


  При ускладненнях страждає і серце, можливий розвиток брадикардії, аритмії, судинної недостатності. Справа в тому, що в крові підвищується концентрація калію понад 5 ммоль/л, анемія та інші процеси погіршують роботу серця, в тому числі і її скоротливу функцію. Можливо, розвиток лівошлуночкової недостатності серця і набряк легенів.


  Всіх вагітних з хронічним пієлонефритом при вагітності та інфекцією сечових шляхів вносять у групу високого ризику недонашивание, внутрішньоутробного інфікування, мертвонародження і ранньої смерті плода.


  Переривання вагітності може відбутися із-за підвищеної збудливості матки, з'являється больовий синдром, лихоманка.


  Гестаційний пієлонефрит при вагітності в більшості випадків супроводжується зниженням вмісту заліза в крові. Цей фактор може ускладнювати перебіг вагітності, пологів і післяпологового періоду.


  Гестаційний пієлонефрит при вагітності підвищує можливість передчасних родів, гіпотрофії плода, хронічної плацентарної недостатності.


  Також фахівці діагностують инфекционносептические ускладнення у матері і плоду.


  На 32-34 тижні вагітності, коли головка плода притискається до входу в малий таз, також вважається критичним терміном. Під час цього часу можливі появи набряків, підвищення артеріального тиску, зміни судин очного дня.


  Але якщо при пієлонефриті немає ускладнень, то нирки продовжують працювати нормально і набряків не виникає.


  Можна аспірин при вагітності? Читайте про це в нашій статті.


  Відвідайте наш розділ /posle-rodov ускладнення і відновлення після пологів.

  Діагностика захворювання


  Гестаційний пієлонефрит при вагітності діагностують шляхом аналізу сечі, крові та інших загальноклінічних досліджень з допомогою медичного обладнання.


  При захворюванні показано обстеження з допомогою апарату УЗД. Також роблять доплерографію судин нирок, цистоскопію, термографію та хромоцистоскопию.


  Сечостатеву систему досліджують методом теплобачення, катетеризація сечоводів.


  Зазвичай аналізи показують лейкоцитурию і бактериурию. У вагітних нерідко підвищується вміст у крові сечовини і залишкового азоту, можливо виділення гнійного сечі.

  Якщо проводиться хромоцистоскопія, то з нирки барвник не виділяється, якщо ретроградна пієлографія, виявляє симптом «великої білої нирки», то контрастне речовина як би відсутній.

  Лікування гестаційного пієлонефриту при вагітності


  Безумовно, що при перших ознаках захворювання тільки лікар зможе призначити лікування, яке буде спрямоване на відновлення функції сечовидільної системи.


  Прийом препаратів з урахуванням терміну вагітності, терапії тяжкості та тривалості захворювання має нормалізувати лабораторні показники.


  Серед немедикаментозних методів лікування пієлонефриту при вагітності призначається вітамінізована дієта. Вагітним потрібно більше їсти фруктів і овочів, які володіють сечовивідних ефектом.


  Рекомендується хворим протягом 10-15 хв приймати колінно-ліктьове положення кілька разів в день. Вживання низкоминерализованной води, журавлиного морсу, чаю з лікарських трав.


  Зазвичай хвороба повністю виліковується за 10-14 днів. Однак при неефективності консервативної терапії лікарі проводять катетеризацію сечоводів для того щоб відновити порушений пасаж сечі.


  Критеріями одужання вагітної вважаються не менш 2 нормальних аналізів сечі. Після остаточного одужання хвора повинна спостерігатися на обліку в уролога, який буде спостерігати її в кількох років.

  Профілактика гестаційного пієлонефриту при вагітності полягає у створенні умов, при якому ризик виникнення пієлонефриту був би мінімальним.


  При проведенні антибактеріальної терапії безсимптомної бактеріурії у жінок значно знижується ризик розвитку пієлонефриту.


  ckquote>

  Про те, як підняти гемоглобін при вагітності, читайте в цій статті.


  Про застосування препарату Фурацилін під час вагітності можна дізнатися з цієї статті.

  Категорії