Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Група крові дитини і батьків: чи повинна збігатися і як визначити?

Про групу крові знаємо небагато. Навіть медики часто вживають вираз «група крові і резус», яке, між тим, невірно. А від незнання інший раз можуть виникнути не тільки непорозуміння, але і життєві трагедії....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що значить група крові дитини?
 • Можна визначити по батькам групу крові?
 • Кому хлопчик, а кому – дівчинка...
 • Різні групи крові батьків за системою Резус
 • Визначення групи крові: відео

 • Всю спадкову інформацію людина отримує від своїх батьків: від батька половину від матері половину.


  Кожен індивідуум має 46 хромосом 23 пари, де в парі одна батьківська хромосома, а інша – материнська. Хромосоми однієї пари називаються гомологічними.


  Гени, що відповідають за певний ознака знаходяться в однакових локусах гомологічних хромосом, тобто, займають однакові ділянки в хромосомі. Такі гени прийнято називати алельними.


  Зрозуміло, що гени, які контролюють один ознака, будуть в подвійному екземплярі, але проявляє себе інший раз тільки один ген – більш сильний (домінантний), тоді як другий (рецесивний) залишається «в тіні», так як не має достатньо сил придушити «панування».


  Коли має місце наявність двох домінантних або двох рецесивних генів говорять про гомозиготе, а якщо гени різні – про гетерозиготе.

  Взаємодія, коли два домінантних гени здатні проявити свою силу в рівній мірі, іменують кодомінування.


  Такий порядок спадкування визначає не тільки індивідуальні властивості організму в цілому (та груп крові, зокрема), але і багато спадкові хвороби.

  Що значить група крові дитини?


  Набір генів, отриманий від батьків, називається генотипом, але бачити ми його не можемо.


  Виділення і дослідження генів – процес дуже складний і трудомісткий.


  Однак зовнішній прояв генотипу (фенотип) видно «на обличчі» кожного з нас.


  Тому що гени свою інформацію все-таки посилають і роблять це шляхом синтезування спеціальних білкових речовин антигенів, які циркулюють в крові та інших тканинах організму.


  Тоді по крапельці крові можна дізнатися докладну інформацію про генотипі людини.


  Найчастіше група крові дитини починає цікавити батьків задовго до його народження, а іноді саме група є виключає або фактором, що підтверджує батьківства або материнства.


  Сумніви у біологічній приналежності малюка іноді розбивають сім'ї з-за простого невігластва молодих батьків.

  Чоловік, розрахувавши, що у нього друга група крові, а у дружини третя, очікує появи такої ж і у потомства, і дуже дивується, якщо в пологовому будинку у дитини визначається перша чи четверта.


  Розмірковуючи про групу крові дитини, дуже корисно дізнатися, що передбачає поняття група крові та вивчити основи спадкування групової приналежності.


  Який вибрати кокосовий матрац для новонародженого? Батьки радять.


  Як правильно загартовувати дітей, що часто хворіють.


  Як збити температуру у дитини


  Численні антигени, які гени «послали з інформацією», циркулюють в крові і забезпечують імунологічна специфічність тканин і органів.


  Групи крові людини представлені антигенними системами:

 • еритроцитів, де головними є АВ0 і Резус

 • Категорії