Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Кардіограма серця — як її проходити, чи потрібна вона дитині?

«Дрібному призначили ЕКГ. Я вся на нервах...» — почула я в трубку від схвильовано-розсердженої подруги. Її дитині рік. У цьому віці ЕКГ призначають усім діткам в цілях профілактики розвитку серцевих захворювань. А як бути, якщо це не планове обстеження? В яких ситуаціях взагалі можуть дати направлення на ЕКГ і як його правильно проходити?


Щоб результати ЕКГ були об'єктивними, до процедури потрібно підійти відповідально.

ЕКГ? Що це?

Давай спочатку разом з'ясуємо, що ж означає абревіатура ЕКГ і що являє собою процедура. ЕКГ — це електрокардіограма — метод діагностики стану серця і для дітей, і для дорослих, заснований на реєстрації датчиками електрокардіографа, що прикріплюються до тіла пацієнта, електричних потенціалів, що виникають при роботі серцевого м'яза. Датчики зчитують серцеві імпульси, посилюють їх і передають в електрокардіограф, який переводить электроколебания в графічне зображення кривої лінії на спеціальному папері. Найчастіше ЕКГ дитині призначають, щоб переконатися, що з його сердечком все добре і перевірити, як вона працює (встановлюють регулярність і частоту скорочень «кров'яного насоса»).


Самописці намалюють криву роботи серця вашого малюка.

Що відбувається на ЕКГ?

Дитяче ЕКГ проводиться майже так само, як і доросле: після 15 хвилинного відпочинку (заспокоєння дихальної і серцевої діяльності) малюка роздягають до памперса або трусів і укладають на кушетку. Медперсонал фіксує на тілі дитини електроди (зазвичай їх розміри підбирають відповідно до віку дитини): по 2 на зап'ястях і ніжках, і від 5 до 8 на грудях. Зняття кардіограми проводиться при нерухомому стані малюка (від 5 до 10 хвилин).


Іноді кардіограма супроводжується додатковими пробами, що дозволяє отримати найбільш точні дані.

При знятті ЕКГ малюкові можуть проводити додаткові проби, що включають навантаження:

  • з атропіном

  • Категорії