Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Харчування мами впливає на гени малюка

Від того, наскільки правильно харчується жінка в період зачаття, прямо залежить формування ДНК її майбутнього малюка.


Численні експерименти над тваринами стали для вчених вагомою підставою для твердження, що неправильне харчування самки під час вагітності може негативно позначитися на здоров'ї її потомства.

Пізніше було доведено, що це правило працює і в ставленні людини.


Дослідження, що проводилося в сільських районах Гамбії, полягало в тривалому спостереженні за раціоном жінок в період сезонних змін клімату, які безпосередньо впливають на характер харчування населення. Такі зміни особливо помітні при зміні посушливого сезону на дощовий — і навпаки. Здійснена вченими США і Великобританії велика наукова робота ще раз підтверджує необхідність для майбутньої матері у ретельно збалансованому харчуванні в попередні зачаття місяці, так само як і під час протікання всій її вагітності.


Здоров'я дитини ви визначаєте тут і зараз. Що б таке з'їсти?

У проекті взяли участь 170 вагітних жінок, у однієї половини яких зачаття відбулося в пік сезону дощів, а в іншої — у розпал посушливого періоду. Під час експерименту регулярно вимірювався рівень поживних речовин, що містяться в крові жінок. Крім того, дослідження тривали в перші місяці після пологів, тепер вже об'єктом спостереження були ДНК новонароджених дітей.


Результати наукового експерименту, проведеного вперше в історії генетики, довели значущість збалансованого харчування майбутніх матерів у формуванні здорової ДНК у плода. Саме тому вагітним важливо уважно ставитися до харчового раціону під час очікування малюка.


Навіть випробування на лабораторних мишах показали, наскільки може згубно позначитися дієта матері на її майбутнє потомство. Так, під час дослідження спостерігалися серйозні патологічні зміни генів, так званий эпигенетический ефект, коли з-за погрішностей у харчуванні самки у її потомства включається або вимикається певний генетичний ряд в формованої ДНК.


Результати досліджень були детально висвітлені на сторінках журналу Nature Communications. Там же повідомлялося, що метою експерименту з'явилася необхідність в оптимізації раціону харчування для майбутніх матерів для поліпшення показників здоров'я серед новонароджених.


10 травня 2014


Категорії