Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Коагулограма при вагітності – для чого потрібен цей аналіз? Норма і розшифровка показників

Кожна майбутня мама бажає своїй дитині тільки найкращого і готова піти на все, лише б народився міцний і здоровий малюк. Звичайно, для цього доведеться потрудитися, пройти чимало обстежень, здати купу аналізів і не один раз відвідати гінеколога.


Один із самих головних і необхідних аналізів – це коагулограма. Назва, звичайно ж, незрозуміле і багато мам навіть лякаються, почувши призначення....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що це за аналіз та для чого він потрібен?
 • Як правильно здавати аналіз крові на коагулограму?
 • Розшифровка результатів
 • Яка норма?
 • Що це за аналіз та для чого він потрібен?


  Не варто лякатися цього незрозумілого назви.


  Це такий аналіз крові, який дозволяє більш детально дослідити систему гемостазу (біосистеми, зупиняє кровотечу).

  А в період вагітності це дуже важливо.


  Кажучи більш звичною мовою, коагулограма показує, в якому стані знаходиться система згортання крові, а також дозволяє виявити можливі порушення, тобто, зниження або підвищення згортання.


  Для контролю за перебігом вагітності коагулограма є одним з найважливіших аналізів, оскільки саме зміни згортання крові можуть призвести до незворотних наслідків.


  Наприклад, утворення тромбів може призвести до інсульту, інфаркту і тромбозу, а при вагітності – до передчасних пологів і навіть викидня.


  Але підвищення згортання крові може торкнутися не тільки матері, але і позначитися на розвитку малюка. Наприклад, у плода можуть спостерігатися серйозні порушення головного мозку. Але якщо проблему виявити вчасно, то її наслідків можна уникнути.


  Саме тому аналіз крові – коагулограму – за 9 місяців доводиться робити не менше трьох разів, а при необхідності і більше.

  Але потрібно відзначити, що в організмі вагітної жінки фізіологічні зміни в системі гемостазу відбуваються самі по собі. Всі передбачено природою заздалегідь, і тому перебудова йде природним шляхом.


  Організму вагітної жінки, а саме системі згортання крові, тепер доводиться враховувати той факт, що з'являється додатковий коло циркуляції крові через матково-плацентарний кровотік. При пологах іноді можлива велика втрата крові, яку організм виробляє про запас.


  Оскільки кількість крові збільшується, то і багато показників аналізу крові змінюються. Не варто порівнювати результати аналізів при вагітності і в її відсутність, вони просто зобов'язані бути різними.


  Тому не варто займатися «самоустановки» діагнозу і розшифровувати результати аналізів. Робити висновки про стан здоров'я вагітної жінки повинен тільки лікар.


  Що робити якщо під час овуляції кров'яні виділення? Читайте тут.


  А тут ви можете дізнатися як можна зачати хлопчика.

  Як правильно здавати аналіз крові на коагулограму?


  Для проведення даного аналізу потрібна кров з вени.


  При цьому кров на коагулограму здається тільки натщесерце. Перед тим, як здати цей аналіз, не можна приймати їжу протягом 8 годин, тому доктор заздалегідь попереджає про термін здачі аналізу.


  При нормальному перебігу вагітності коагулограма робиться тільки три рази за весь час спостереження – по одному в кожному триместрі. Але в деяких випадках можуть проводитися додаткові та повторні дослідження і навіть не один раз.


  Така необхідність може виникнути, якщо у вагітної жінки варикозне розширення вен, судинні, печінкові або аутоімунні захворювання, а також після або перед операцією.


  Якщо майбутня мама схильна до підвищеної згортання крові, або при першій коагулограмме були виявлені відхилення, то аналіз доведеться здавати частіше, ніж зазвичай.

  Розшифровка результатів


  Всього в коагулограмме 8 основних показників, за якими можна виявити навіть невеликі відхилення.

 • АЧТЧ (активований частковий тромбопластиновий час) – це час, за який кров згортається. У всіх вагітних жінок час згортання крові коротшає за рахунок збільшення рівня фібриногену. Саме тому показники у вагітних і не вагітних жінок різні. Зміни цих показників може свідчити про розвиток ускладнень та ДВЗ-синдрому (дисемінованого внутрішньосудинного згортання), який вказує на ймовірність передчасного відшарування плаценти, кровотечі, загрози викидня, травми, довгого перебування в матці мертвого плоду.
 • Фібриноген – це специфічний білок, який і є основним компонентом тромбу, що утворюється в процесі згортання крові. Показники фібриногену збільшуються з кожним місяцем вагітності і досягають максимуму до моменту пологів. Це відбувається з-за матково-плацентарного кровообігу. Відхилення показників від норми може говорити про запаленні тканин і навіть їх замершою.
 • Вовчаковий коагулянт – це група специфічних антитіл. В нормі у вагітної жінки цього показника бути не повинно. Якщо все ж такі антитіла виявлені, то це може свідчити про аутоімунних захворюваннях (кажучи простіше, імунна система бореться з власними частинами організму, оскільки сприймає їх як чужорідні) і гестозу. Досить часто таке зустрічається при резус-конфлікті, і саме тому коагулограму призначають вагітним жінкам з негативним резус фактором частіше, ніж іншим.
 • Тромбоцити – це кров'яні елементи крові, які утворюються в кістковому мозку. При вагітності може спостерігатися їх невелике зниження, але якщо цей показник значно нижче норми, то це може бути ознакою захворювання. Зниження кількості тромбоцитів може бути викликано недостатнім харчуванням чи розвитком у вагітної ДВЗ-синдрому (описано вище).
 • Протромбін – це білок, який знаходиться в плазмі крові. Саме з протромбіну в разі крайньої необхідності утворюється тромбін, який бере участь в утворенні згустків крові. За допомогою цього показника можна визначити густину крові та її здатність до своєчасного згортання. Підвищення протромбіну в крові може привести до передчасної відшарування плаценти викидня.
 • ТБ (тромбиновое час) – це час, за який з фібриногену утворюється фібрин під дією тромбіну. Оскільки під час вагітності кількість фібриногену в крові стає більше, то тромбиновое час збільшується. Відхилення від норми даного показника може свідчити про патологію печінки.
 • D-димер – показник, що відповідає за процес тромбоутворення. І важливий він для своєчасного виявлення тромбозів. Хоча в нормі у вагітної жінки цей показник поступово має зростати, але надто стрімкий стрибок зростання може говорити про наявність таких захворювань, як цукровий діабет, гестоз, захворюванні нирок і ін
 • Антитромбін III– це білок, який здатний сповільнювати згортання крові. І якщо вагітна жінка приймає препарати, спрямовані на зниження згортання, то цей показник доведеться контролювати і спостерігати. Якщо норма цього показника знижена на 50% і більше, то це свідчить про розвиток тромбозу.
 • Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся чому болить куприк після пологів.


  На нашому сайті / ще багато цікавої та корисної інформації.

  Яка норма?


  Пам'ятайте, що всі показники повинен розшифровувати тільки лікар, оскільки багато з них можуть мінятися в ту або іншу сторону.


  Наприклад, якщо у жінки є хронічні захворювання, то деякі з цих показників будуть зовсім іншими, при цьому протягом вагітності буде залишатися нормальним:

 • АЧТЧ – 17-20 з

 • Категорії