Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Кон'юнктивіт у дітей: симптоми, лікування, профілактика

Кон'юнктивітом називають захворювання, при якому запалюється прозора оболонка ока. Її ще називають кон'юнктивою.


Очної кон'юнктивіт – вельми поширена у дітей різного віку хвороба. Нерідко страждають від неї навіть новонароджені.


Часто по недосвідченості, а іноді послухавши поради бабусь і подружок, молоді мами починають лікування, не розібравшись, чим викликане захворювання. Зазвичай застосовують народні засоби або поширені очні ліки. ...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Види
 • Вірусний
 • Бактеріальний
 • Алергічний
 • Симптоми захворювання
 • Лікування
 • Народні засоби
 • Як робити промивання?
 • Допомога новонародженим
 • Профілактика
 • Наслідки хвороби

 • Такий підхід в корені невірний. Кон'юнктивіт може бути викликаний абсолютно різними факторами, які вимагають принципово різного лікування. І в першу чергу слід боротися не з проявами хвороби, а з її першопричинами.

  Види


  Точний діагноз може поставити тільки лікар після проведення всіх необхідних аналізів, самостійно можна тільки припустити, чим викликана хвороба.


  Вірусний кон'юнктивіт зазвичай починається після тривалої хвороби запального характеру ГРВІ якого-небудь з органів вухо-горло-ніс.


  Інфекція «перекочовує» з місця постійного проживання на слизову оболонку ока. Звичайно зараження починається з одного ока і при відсутності лікування через кілька днів переходить на інший. Спровокувати цей вид кон'юнктивіту можуть такі хвороби, як ангіна, риніт, тонзиліт і інші.


  Бактеріальний кон'юнктивіт найбільш часто зустрічається у дітей. Майже 70% дітей страждає саме від цього різновиду. Основна причина – дитяча звичка терти очі при плачі або просто так невимитими руками. У рідкісних випадках зараження відбувається від попадання на слизову оболонку ока пилу або піску. Основна ознака цього виду кон'юнктивіту – уражаються обидва ока одночасно.


  Алергічний кон'юнктивіт може бути викликаний реакцією організму на певні алергени. Це може бути що завгодно: домашній пил, шерсть тварин, пилок рослин, не відповідний пральний порошок та інше. Цей список можна продовжувати до нескінченності, так як перелік алергенів надзвичайно широкий.


  Кон'юнктивіт може з'явитися і від звичайного подразнення очей при попаданні під повіку чужорідного тіла, а також при контакті з хлорованою водою або газом.

  Вірусний


  Досить поширений вид кон'юнктивіту. Його розвиток відбувається на тлі інших вірусних хвороб. Це може бути ураження верхніх дихальних шляхів чи навіть звичайна застуда.


  Вірусний кон'юнктивіт вважається дуже заразним захворюванням, передача вірусу відбувається при контакті. Саме тому нерідко виникають епідемії. Лікування займає від 2 до 3 тижнів.


  Вірусний кон'юнктивіт має кілька підвидів.


  Один з них — герпетичний кон'юнктивіт.


  Його збудником є вірус герпесу. Хвороба має тривалий уповільнений характер і, як правило, зачіпає один очей (як видно на фото), на столітті якого також з'являються герпетичні бульбашки.


  Герпетичний кон'юнктивіт буває катаральним і фолікулярним. Перший має слабко виражені симптоми, протікає легко. При аденовірусної кон'юнктивіті уражаються не тільки очі, але і слизова оболонка глотки.


  На початку захворювання підвищується температура, з'являється фарингіт. Потім до нього приєднується і кон'юнктивіт, захоплюючий обидва ока. Він характеризується набряком повік, почервоніння слизової оболонки очей, появою прозорих виділень з очей.


  Форми аденовірусного кон'юнктивіту:

 • Катаральна. Її характеризує легкий перебіг, незначно виражені симптоми.
 • Плівчаста. Її відрізняє поява на слизовій ока тоненьких плівок сіруватого відтінку. Найчастіше плівки легко видалити, але іноді можуть бути щільно приєднані до кон'юнктиві, утворюючи під собою кривавий ділянку. Там же можуть з'явитися ущільнення і крововиливи. Як правило, плівки зникають без сліду, але можуть залишати рубчики.
 • Фолікулярний кон'юнктивіт є формою аденовірусного кон'юнктивіту. Його відрізняє поява на кон'юнктиві бульбашок. При подальшому розвитку запалення можливе утворення виразок, покритих тонкою плівкою і ерозій.

  Бактеріальний


  При цьому виді захворювання страждають, як правило, обидва ока. Викликається інфекційний кон'юнктивіт здебільшого тими ж бактеріями, які постійно присутні на слизовій ока, але видаляються з поверхні ока за допомогою миготіння.


  При загальному ослабленні організму внаслідок перенесеного захворювання або стресу, патогенна флора може почати активно розвиватися.


  Інфекція може бути занесена через забруднені предмети вжитку.


  Додатково відрізняють зараження гонококової інфекцією та хламідіозом, які вимагає тривалого медикаментозного лікування під наглядом лікаря. Найбільш небезпечними є хламідії, якими дитина може інфікуватися при проходженні по родових шляхах зараженої матері.


  Так як цей вид кон'юнктивіту надзвичайно заразний, на час протікання хвороби необхідно обмежити контакти дитини. При розвитку гострого бактеріального кон'юнктивіту всі прояви багаторазово посилюються і симптоми хвороби стають схожі на вірусний вигляд.


  Спочатку уражається одне око, через деякий час хвороба переходить на другий. На очному яблуці з'являються крововиливи, значно набрякають повіки, починається рясне відділення гною. На цьому етапі необхідно точно встановити природу інфекції.


  Для визначення збудника проводять бактеріологічний аналіз мазка. Виконання цього дослідження вкрай важливо для призначення правильного ліки. У антибіотиків є чіткий поділ за дією на певні інфекції.

  Чому? Антибіотик, який знищує бактерії, абсолютно безпечний для вірусів. Справа в тому, що бактерія – це мікроорганізм, справжня клітка, на яку можна впливати, в тому числі і знищити.


  У той час як вірус – з'єднання білка і ДНК (РНК), яке «живе» всередині клітини і впливати на нього не представляється можливим.


  Як правило, простий бактеріальний кон'юнктивіт протікає досить легко, добре піддається лікуванню, інкубаційний період проходить протягом тижня при адекватному лікуванні. За виключенням форм, які викликані статевими інфекціями. Для повного лікування необхідний цілий місяць.

  Алергічний


  З'являється алергічна реакція на різні фактори.


  Це можуть бути продукти, домашній пил, ліки, пилок рослин, шерсть тварин.


  Для того щоб позбутися проблем, треба виявити причину алергії і усунути її.

  Симптоми захворювання


  Незалежно від виду захворювання йому притаманні наступні загальні симптоми:

 • почервоніння очей

 • Категорії