Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Краплі Аквадетрим — вітамін Д3 для новонароджених: огляд препарату для профілактики рахіту

Для попередження рахіту і правильного розвитку кісткової системи малюкам необхідний вітамін D. Він надходить разом з їжею (суміші, грудне молоко) і виробляється під впливом сонця. Але цього часто буває недостатньо. Ось чому педіатри призначають Аквадетрим. Для новонароджених, які з'явилися на світ восени і взимку, в період дефіциту теплих сонячних променів, це особливо актуально.


Аквадетрим призначений для регулювання обміну кальцію і фосфору.

Є у препарату протипоказання? Потрібно дотримувати запобіжні засоби? З якого віку і для чого призначається Аквадетрим? Як приймати ліки? Читайте про це в огляді.


Але спочатку кілька слів про причини рахіту >

Загальні відомості

Аквадетрим — медикамент, призначений для заповнення організмом запасів вітаміну D і регулювання обміну фосфору і кальцію. Виробник ліків — компанія Медана Фарма (Польща). Препарат випускається у вигляді крапель — це безбарвна або з легким опаловим відтінком рідина, розлита в ємності з товстого темного скла. Посудини об'ємом 10 мл оснащені зручною кришкою у вигляді крапельниці-дозатора. Ліки має анісовим ароматом і, судячи з відгуків, не надто приємним смаком.


Під впливом сонячних променів організм сам виробляє вітамін D. Однак, не завжди є можливість забезпечити достатнє перебування дитини під сонцем.

Активна речовина ліки — холекальциферол (інакше він називається вітамін Д3). Це природна форма вітаміну D. Елемент володіє високою активністю.


Детальніше про фізіологічної потреби у вітаміні Д у дітей >


1 мл препарату (це приблизно 30 крапель) містить близько 15000 МО (міжнародних одиниць) колекальциферола (приблизно 375 мкг). Для зручності використання в інструкції по застосуванню (завантажити інструкцію) дозування вказується і в МО, і в краплях.


До складу входять і додаткові компоненти, деякі з яких здатні викликати алергію у маленьких пацієнтів: сахароза, моногідрат лимонної кислоти, бензиловий спирт, макрогола глицерилрицинолеат, гідрофосфат натрію, ароматизатор і пройшла очищення вода.

Купити краплі можна без рецепта. Середня ціна флакони ємністю 10 мл — 200 рублів. Але перед початком застосування засобу обов'язкова консультація педіатра: призначити Аквадетрим дитині має право тільки лікар, так як є протипоказання, можливі побічні ефекти. В окремих випадках не обійтися без професійного контролю стану немовляти, приймає ліки.


В період перших рік життя особливо важливо не допустити нестачі вітамінів і корисних мінералів.

Як діє препарат

Аквадетрим діє в таких напрямках:

  • регулювання обміну кальцію і фосфору, необхідного для правильного росту дитячого скелета

  • Категорії