Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Кривошея в немовляти

Лікарі направили своє (і мій) увагу на те, що у дитини кривошея, коли у встановлений природою час він не зміг «тримати голівку». До цього обставини нічого не було помітно. Хоча з нашої недоношеністю ми регулярно і справно відвідували всіх фахівців. А коли патологію помітили горе-фахівці, то її вже було видно навіть обивательським оком: кривошея у немовляти була виявлена в наявності. З проблемою ми впоралися, вийде і у вас. Сподіваємося, що публікація допоможе вам прийняти необхідні заходи вчасно.

Кривошея — діагноз не радісний, але виправити.

У чому виражається патологія і чому вона виникає

Виявляється, кривошея у новонародженого — захворювання серйозне і досить поширене. Причому, сильна стать перебуває під загрозою більше, так як хлопчаків вона вражає частіше. Визначення недуги свідчить, що це деформація (недорозвинення) м'язів або позвонковых сегментів в області шийно-грудного відділу хребта. Дуже добре, якщо це відхилення від норми помітять у пологовому будинку: тоді лікування стане своєчасним, а наслідки — незначними. Але, на жаль, кривошею можуть виявити тільки до трьох років і старше, коли виправлення можливе виключно за допомогою хірургії. Тому нам, батькам необхідно проявляти пильність, знати можливі симптоми і не соромитися звернутися зайвий раз до лікаря, навіть з помилковою тривогою.


Кривошея — хвороба складна, тому батькам потрібно бути напоготові.

Погляньте на фото: деякі ознаки ураження помітні неозброєним оком, наприклад, невеликий нахил голівки дитини до плеча. Інша симптоматика прихована від поглядів і проявляється тільки при пальпації: потовщення м'язового волокна на ураженій стороні, обмеження рухливості головки в хвору сторону. Іноді м'яз настільки ущільнені, що ви можете відчути на шиї невелику грудочку з фіброзної тканини, яка втратила еластичність. Залежно від ураженого м'яза, малюк або схиляє голову, або трохи розгортає її в зручну для нього бік. У прагненні зменшити дискомфорт він навіть уві сні повертається так, щоб болюча м'яз поменше розтягувалася, чим погіршив своє становище.


Скрутний поворот голівки — вірна ознака кривошиї.

У легких випадках кривошея заважає дитині вільно повертати (закрутити) голову на всі боки, порушується тонус м'язів. У важких або запущених випадках розвивається лицьова асиметрія (косить або звужується очко, «тягне» щічку або ротик), порушується мозковий кровообіг, відбувається відставання у фізичному і психічному розвитку, формуються сколиотические зміни в шийно-грудному, а потім і в поперековому відділах. Тепер зрозуміло, чому діти з кривошиї потребують термінового лікування? Доктор Комаровський підтверджує це, радячи не відкладати лікувальні процедури ні на хвилину. Виявлений у півроку недуга лікувати складніше, ніж 1 місяць, але легше, ніж на рік і старше.

Новонароджена дитина дуже вразливий до різних несприятливих факторів навколишнього середовища. Багато грудні дітки страждають від дисбактеріозу. Дисбактеріоз — це порушення мікрофлори кишечника, що супроводжується здуттям живота, кольки і болем. При перших же ознаках дисбактеріозу необхідно вжити рішучих заходів.


Одним з найбільш ефективних засобів у боротьбі з дисбактеріозом є біфідумбактерин. Детальніше про це пробиотике нового покоління розповість наша стаття.

Чому це спіткало мого малюка


Кривошея у дитини виникає з різноманітних причин, але найбільш вірогідним з них наступні:

  • маловоддя у вагітної жінки призводить до гипоксическим явищ у плода або вимушеного неправильного положення його головки

  • Категорії