Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

КТГ при вагітності для чого необхідно? Розшифровка і показників норма

Вагітність для більшості жінок – це одночасно тривожна й радісна пора.


Жінки з нетерпінням чекають появи свого малюка і в той же час дуже непокояться за його життя, їм хочеться, щоб дитина розвивалася правильно, без будь-яких відхилень, отримував гарне харчування, відчував себе комфортно в животі і багато іншого....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • На якому терміні проводять КТГ?
 • Яка норма?
 • Розшифровка показників
 • Чи шкідливо проводити КТГ вагітної?
 • Де можна зробити КТГ?
 • Коментар експерта

 • Саме для того, щоб простежити за здоров'ям та комфортом малюка, вчасно помітити і спробувати змінити непотрібні відхилення, лікар-гінеколог призначає вагітної різні аналізи і додаткові дослідження.


  До таких обстежень можна сміливо віднести кардиотокографию (скорочено КТГ), на сьогоднішній день цей метод є одним з найбільш цінних, він дозволяє визначити, у якому стані знаходиться плід.


  Отже, що ж таке КТГ під час вагітності? Це реєстрація скорочень серцевого м'яза малюка, а також маткових скорочень стінок мами.


  У нашій країні КТГ плода почали використовувати зовсім недавно, всього кілька років тому. Найчастіше її проводять у комплексі з доплерометрией і ультразвуковим дослідженням, це дозволяє точно з'ясувати, як себе почуває дитина.

  На якому терміні проводять КТГ?


  У деяких випадках лікарі можуть призначити проведення дослідження з 28 тижня, проте, самі інформаційні показники виходять після 32 тижня.


  Відбувається це тому, що нервові і м'язові імпульси плода достигають на більш пізніх термінах, тобто на 32 тижні. Також до цього моменту в дитину налагоджується цикл періодів активності і спокою, що теж важливо.


  При проведенні КТГ в той час, коли малюк частіше за все знаходиться в стані спокою, результати завжди будуть позитивні, навіть якщо у нього є якісь відхилення (наприклад, висока ступінь гіпоксії).


  Тому не варто турбуватися на ранніх термінах, що вам її не провели. Прийде потрібний час і лікар призначить проведення КТГ.


  Під час планових оглядів вагітної гінеколог кожен раз вираховує удари сердечка малюка за допомогою спеціального стетоскопа. Метод дозволяє вивчити скорочення серцевого м'яза – наскільки вони часті, в нормі або дуже рідкісні.


  На підставі цього лікар робить висновок про те, в якому стані знаходиться дитина, не відчуває він дискомфорт. У разі виявлення відхилень вагітну відразу ж направляють на кардиотокографию, вона дозволить більш точно поставити діагноз.


  Проводиться КТГ протягом 40-60 хвилин, це час необхідно, щоб більш ретельно проаналізувати динаміку ЧСС та їх залежність від маткових скорочень.

  При проведенні обстеження дуже важливий комфорт жінки – якщо вона буде лежати в незручному положенні, дитина буде це відчувати і рухатися більш активно. В результаті на папері позначаться неправдиві свідчення.


  Проведення КТГ показує нормальні результати в 95 відсотках із 100 у жінок, вагітність яких протікала в спокійному руслі, були відсутні загрози переривання, і не було підозр на вроджені патології, симптоми гестозу після проведення УЗД.


  Цю взаємозв'язок між станом малюка і гарним самопочуттям мами вчені визначили давно. У тому випадку, якщо проведене дослідження показує погані результати, а вагітна відчуває себе чудово і ніяких змін в гіршу сторону з нею не відбувається, через тиждень лікар повинен призначити повторне обстеження.


  Якщо вагітна часто відчуває себе погано, аналізи показують погані результати, здоров'я відбуваються значні зміни, гінеколог призначає КТГ як можна частіше, щоб вчасно визначити можливі відхилення, гіпоксію плода і вжити заходів для їх усунення.


  Слід знати, що більш повного і точного висновку за результатами проведення КТГ при вагітності можна досягти тільки після декількох обстежень, одного разу може не вистачити.

  Тут ви дізнаєтеся коли відходить пробка при вагітності.


  А тут як правильно тужитися під час пологів.

  Яка норма?


  Всі результати КГТ відображаються на стрічці у вигляді кривої лінії, з її допомогою лікар може точно сказати, в якому стані знаходиться малюк, чи немає якихось відхилень.


  Нормальні показники:

 • частота скорочень серця (ЧСС) або базальний ритм повинна бути в стані спокою плоду від 110 до 160 ударів за хвилину, у русі – від 130 до 190 ударів. Ритм повинен бути рівним

 • Категорії