Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Курантил під час вагітності корисний «вітамін» для майбутньої мами

Ідеально протікає вагітність – велика рідкість у наш час.


Можливо, це пов'язано з нездоровою екологічною ситуацією у великих містах, а може, просто лікарі навчилися виявляти і діагностувати багато аномалії, які в часи наших мам і бабусь залишалися непоміченими....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Чому Курантил називають «вітаміном вагітності»?
 • Склад ліки
 • Показання до застосування
 • Позитивний вплив на організм
 • Чим небезпечний (і небезпечний?) Курантил для вагітних?
 • Дозування і тривалість прийому препарату під час вагітності
 • Особливості застосування препарату Курантил
 • Ефективні аналоги Куранти
 • Коментар експерта

 • Останнім часом у багатьох призначеннях гінекологів, спостерігають вагітність, зустрічається препарат Курантил.


  Медикаментозна корекція різних патологій вагітності та їх профілактика набирає обертів, і вже нікого не дивує, що начебто зовні здорова майбутня мама ковтає жменями різні таблетки. І добре ще, якщо це в основному вітамінні препарати.


  Перш ніж почати прийом призначених медикаментів, слід уважно прочитати інструкції до них і обов'язково задати запитання лікаря

  Проте в жіночих консультаціях, як правило, у гінекологів велика робоча навантаження і немає можливості довго консультувати кожну пацієнтку. А майбутні мами так хочуть досконало знати про все, що відбувається в їх організмі і як впливають на дитинку ті чи інші лікарські препарати.


  Прочитавши інструкцію до Курантилу, багато майбутні мами починають серйозно сумніватися: «а чи варто приймати?» «а чи не зашкодить він моїй дитині?», і, врешті-решт, деякі навіть відмовляються від виконання даного призначення.


  Зрозуміти їх можна – адже навіть інструкції до цього препарату часом суперечливі – в одних написано, що Курантил не рекомендується приймати по 2-3 триместрах вагітності, а в інших, навпаки, відзначається, що цей препарат показаний для поліпшення плацентарного кровообігу при фето-плацентарній недостатності і гестозу.


  Введена в оману вагітна жінка, не отримавши від лікаря зрозумілої відповіді на свої запитання з приводу застосування Куранти і суперечливих інструкцій до нього, може прийняти необдумане рішення щодо свого здоров'я та здоров'я майбутньої дитини.


  Небезпечні або безпечні заняття спортом для вагітних? Думка фахівців в цій статті.


  Яку музику корисно слухати вагітним? Ця стаття про вплив музики на малюка.

  Чому Курантил називають «вітаміном вагітності»?


  Імуномодулюючий ефект Куранти робить його подібним за дією з вітамінними препаратами, але насправді це не вітамін.


  Вітамінами вважаються хімічні сполуки, які необхідні організму постійно і завжди в ньому присутні. Людина і тварини отримують їх з їжі

  При утворилася нестачі «природних» вітамінів можливо її заповнення синтетичними препаратами. Але спочатку вітаміни в організмі в тому чи іншому кількості все одно є. Якщо ж ми розглянемо склад Куранти, то побачимо, чому його не можна віднести до вітамінів.

  Склад ліки


  Діючою речовиною препарату є Курантіл дипіридамол. Спочатку він не був призначений для корекції кровообігу в плаценті.


  Основними показаннями для його застосування були порушення коронарного кровотоку (тобто кровообігу в дрібних артеріях, що живлять серцевий м'яз), а також підвищена згортання крові (так як він володіє противосвертывающим дією).


  Але згодом з'ясувалося, що при збільшенні дозування дана речовина викликає розширення дрібних артерій і в інших органах, в тому числі матці і плаценті.


  Інших діючих речовин, крім дипіридамолу, у складі Куранти немає. Всі інші складові є допоміжними і включаються до складу препарату залежно від його форми випуску (таблетки, драже або розчин для ін'єкцій).

  Показання до застосування


  Застосування Куранти доцільно при різних порушеннях артеріального кровотоку переважно в дрібних артеріях серцевого м'яза і мозку, тому Курантил в першу чергу показаний при ішемічній хворобі серця, стенозі коронарних артерій і розладах мозкового кровообігу.


  Порушення кровообігу в плаценті, досить часто зустрічається в даний час при спостереженні вагітності, теж успішно коригується з допомогою Куранти – у результаті об'єм крові, що надходить до плода по плацентарних артерій, збільшується. Плід починає отримувати більше кисню, що благотворно позначається на його розвитку.


  Другим корисним властивістю Куранти є зниження здатності крові до згортання усередині судин. З цим ефектом потрібно бути обережними.


  Якщо у людини спостерігається зниження згортання крові, то Курантил йому протипоказаний, оскільки може викликати серйозні кровотечі, що несуть загрозу життю

  Однак в організмі вагітної жінки ситуація дещо інша. Коагулограма, як правило, показує збільшення здатності крові до згортання, що є варіантом норми. Але в судинах плаценти можуть утворюватися тромби, з причини появи яких кровотік у них припиняється або значно сповільнюється.


  Враховуючи схильність до посилення згортання крові і утворення тромбів у вагітних, можна сказати, що препарат Курантил в рекомендованих лікарем дозах, як правило, не викликає ускладнень у вигляді кровотеч. І багатьом вагітним він показаний, щоб не тільки покращити кровопостачання плаценти за рахунок розширення дрібних судин, але і попередити закупорку їх тромбами.


  І третє властивість Куранти – це підвищення імунного захисту організму за рахунок вироблення інтерферону. Він показаний для профілактики грипу та інших вірусних захворювань, а в період вагітності вибір препаратів для боротьби з ГРВІ дуже обмежений, тому лікарі-гінекологи часто зупиняють свій вибір саме на Курантиле, коли потрібно підвищити імунний захист пацієнтки.


  Для чого застосовують палички Ламінарії під час пологів? Ви запитували ми відповідаємо.


  Як правильно тужитися під час пологів? Корисна інформація про це в нашій статті.


  Все про препарат Йодомарин 200 /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/jodomarin-pri-beremennosti.html тут.

  Позитивний вплив на організм


  Незважаючи на те, що спочатку Курантил не був призначений для вагітних, і навіть в його інструкції (мабуть, складеної спочатку) було зазначено, що він не рекомендований до застосування у вагітних в 2-3 триместрах, його все ж стали призначати жінкам в положенні і навіть переформулювали інструкцію.


  Клінічні випробування, як такі, не проводилися, але досвід багатьох гінекологів вказує на те, що в цьому препараті вдало поєднуються всі три важливих для вагітної жінки та її дитини ефекту:

 • розрідження крові і профілактика тромбозу маткових і плацентарних артерій
 • місцеве розширення дрібних артерій матки та плаценти без загальної гіпотонії (зниження артеріального тиску)
 • зміцнення імунітету в умовах обмеженого вибору імуностимуляторів
 • Таке «тріо» корисних властивостей Куранти спонукає деяких лікарів відгукуватись про нього як про «вітаміні вагітності» у вигляді поєднаного позитивного впливу на матку, плаценту і організм в цілому відразу трьох позитивних ефектів. Але, зрозуміло, слово «вітамін» як і раніше залишається в лапках.


  При розумному і зваженому рішення лікаря про призначення Куранти побічні ефекти і ускладнення малоймовірні. А необґрунтовану відмову від застосування цього препарату може викликати гіпоксію плода з подальшими ускладненнями вагітності та пологів

  Чим небезпечний (і небезпечний?) Курантил для вагітних?


  Протипоказання до застосування

  Протипоказання є практично у будь-якого фармпрепарату. І Курантил не виняток. Навіть більше того: протипоказань до його застосування чимало і серед них є досить серйозні.


  Вагітність, навіть в самих ранніх варіантах інструкцій до Курантилу, протипоказанням не є, там лише зазначено, що препарат при вагітності «не рекомендовано».


  А які ж справжні протипоказання, про які обов'язково потрібно знати?


  Зрозуміло, гіперчутливість, або індивідуальна непереносимість препарату. З цим має бути все зрозуміло, так як подібне протипоказання є взагалі у будь-які ліки.


  Хвороби серця, що супроводжуються тромбозом і атеросклерозом коронарних артерій. Прийом Куранти в цих випадках може викликати відторгнення тромбів і, як наслідок, закупорку інших судин.


  Гіпотензія, і гіпертензія у важкій формі. Як правило, значні відхилення артеріального тиску від норми пов'язані зі зміною еластичності судин і наявністю в них пристінкових утворень. Курантил в цих випадках також може викликати відторгнення тромбів.


  Загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. При таких захворюваннях прийом Куранти може спровокувати кровотечу в порожнину шлунка або кишечнику, а також прорив виразки.


  Печінкова (ниркова) недостатність. У цьому випадку може виведення препарату з крові і розвивається інтоксикація організму.


  Геморагічний діатез. При такому діагнозу зменшується згортання крові і прийом Куранти може викликати серйозні кровотечі.


  Якщо вагітна жінка знає, що у неї є одна з перерахованих протипоказань, вона обов'язково повинна повідомити про це лікаря

  При необхідності корекції матково-плацентарного кровотоку лікар в цьому випадку підбере заміну Курантилу. Якщо ж у вагітної є поки тільки підозра на будь-яку з перелічених у протипоказання захворювань, вона повинна пройти додаткове обстеження і не починати прийом Куранти до отримання його результатів.


  Для чого призначають вітамін Е при плануванні вагітності? Запитаємо у доктора.


  Три періоди пологів: ця стаття про їх перебігу при нормальному родовому процесі


  Побічні дії Куранти

  З боку системи кровообігу побічні дії Куранти можуть виражатися у вигляді тахікардії (почастішання частоти серцевих скорочень) або брадикардії (урежение частоти серцевих скорочень), зниження артеріального тиску, приплив крові до обличчя.


  З боку травної системи – болючість живота, нудота, блювота та кишкові розлади.


  З боку системи згортання крові – кровотечі, зниження кількості тромбоцитів у кров'яному руслі.


  З боку нервової системи – мігрень, шум у вухах, вестибулярні розлади.


  З боку імунної системи – алергічні шкірні висипання.

  Дозування і тривалість прийому препарату під час вагітності


  Стандартна схема застосування Куранти при вагітності виглядає так: по 1 таблетці 25 мг 2-3 рази в день. Однак лікар може призначити індивідуальну схему лікування залежно від виявленої патології. Приймати ліки слід на голодний шлунок приблизно за годину до прийому їжі. Таблетку при цьому не можна розжовувати.


  У період лікування Курантилом краще утриматися від вживання таких напоїв, як чай або кава – вони значно знижують ефективність цього препарату

  Тривалість лікування визначає лікар-гінеколог, відстежуючи результати аускультації серця плоду, його рухову активність усередині матки, швидкість росту матки і плоду по УЗД, доплерометрія судин матки і плаценти і деяких лабораторних досліджень.

  Особливості застосування препарату Курантил


  В першому триместрі

  Зазвичай в першому триместрі вагітності Курантил для поліпшення матково-плацентарного кровотоку не призначається. Навантаження на судини цих органів поки ще дуже мала. При відсутності серйозних захворювання у матері, її кровоносна система з таким навантаженням легко справляється.


  Але в першому триместрі можливе призначення Куранти в тому випадку, якщо у майбутньої мами коагулограма показує збільшення здатності згортання крові, що значно перевищує показники норми. Тромбоз будь судин (а не тільки судин плаценти) вкрай небажаний і навіть небезпечний для майбутньої мами і її дитини.


  Також у першому триместрі Курантил може бути призначений в якості засобу для підняття імунітету. Сприяючи виробленню інтерферону (речовини, активний відносно вірусів), він захищає організм майбутньої мами від захворювання на ГРВІ, що особливо актуально, якщо перший триместр вагітності припадає на осінь або весну.


  У другому і третьому триместрах

  Ближче до середини вагітності слід виявляти особливу увагу до стану судин плаценти і матки. Тут причини для призначення Куранти вже можуть бути зовсім іншими, ніж в першому триместрі.


  Його иммунизирующие властивості трохи відходять на другий план, так як плід здебільшого вже сформований, так і організм матері встиг адаптуватися до стану вагітності. Але судини матки і плаценти вже починають «відчувати» навантаження від зростаючого плоду, яким потрібно все більше й більше кисню і поживних речовин.  У цей період, як і раніше важливо відслідковувати показники коагулограми (щоб уникнути тромбозу маткових і плацентарних артерій), але на перший план виходить стан самих судин матки і плаценти. Дуже важливо, з якою швидкістю тече кров від плаценти до дитини по артеріях пуповини, а також діаметр просвіту цих судин.


  При звуженні просвіту і виявленні ознак гіпоксії плода у більшості випадків лікарем призначається саме Курантил

  Ефективні аналоги Куранти


  Аналогів Куранти з такою ж діючою речовиною у складі у вільному продажу практично немає. Також не існує препаратів, подібних за дії і поєднують у собі всі три лікувальних ефекту, які є у Куранти. Тому, якщо потрібно чимось замінити Курантил, то слід звернути увагу, на те, з яким саме показаннями він був призначений.


  Якщо Курантил був призначений як антиагрегант (для зниження згортання крові), або як вазодилататор (для розширення просвіту судин в матці, плаценті і пуповині), то гарною заміною йому буде препарат пентоксифілін (інша назва Трентал). Він володіє двома з трьох лікувальних властивостей Куранти, але механізм його дії зовсім інший.


  В даний час вивчається його можливе імуностимулюючу дію, але поки воно не підтверджено і не включено до інструкції, для підвищення імунітету при вагітності краще використовувати окремий препарат, наприклад, оцилококцинум.


  Вагітні жінки, як правило, дуже трепетно ставляться до свого здоров'я. Вони багато читають про хвороби і ліки. Ледь отримавши призначення від лікаря, одразу шукають інформацію про призначений препарат. Ми дуже сподіваємося, що наша стаття допомогла прояснити багатьом майбутнім мамам, які їх цікавлять моменти, пов'язані із застосуванням препарату Курантил. Бажаємо вам міцного здоров'я, спокійної вагітності і легких пологів!


  Для чого призначається фолієва кислота при плануванні вагітності? Рекомендації фахівців.


  Випадання волосся після пологів: причини і лікування в цій статті.


  Все про передвісників пологів /rody/obshaya-informaciya/predvestniki-rodov.html тут.

  Коментар експерта


  Коментує матеріал Сергій Юрійович Буянов, акушер-гінеколог, завідувач пологовим відділенням, лікар першої категорії. Стаж лікарської діяльності 16 років.


  Докладніше про наших експертів ви можете дізнатися тут.

  Під час вагітності, починаючи з першого дня після зачаття в організм жінки відчуває колосальне навантаження. Перші ж неприємності пов'язані зі зміною властивостей крові. Вона згущується, кровотік сповільнюється. Вода покидає кров'яне русло.


  У першому триместрі вагітності це проявляється нудотою і блювотою, а в більш пізні терміни з'являються набряки. Набряки самі по собі неприємні, але небезпека їх набагато глибше, ніж поява видимих складок-відбитків на шкірі. Всередині організму вода, виходячи за межі дрібних судин, стискає їх стінки, аж до припинення кровообігу. Подальше згущення крові ніяк не сприяє її рухливості.


  Отже, подача кисню до плоду значно знижується. Вагітна жінка це відчуває за сигналами плода. Дитина в утробі матері починає активне ворушіння. Плід, звичайно, не подає знаків усвідомлено. При нестачі кисню спрацьовує безумовний рефлекс. Так веде себе будь-яка людина, що знаходиться в умовах кисневого голодування. Під водою, наприклад. Руки-ноги починають рухатися в прискореному темпі, незалежно від волі людини. Це один з внутрішньоутробних рефлексів.


  Курантил є універсальним препаратом дозволяє уникнути цих неприємностей. Кров під дією куранти розріджується, рухається швидше, не згортається і не застоюється, вичавлюючи воду з судин.

  Мало того, Курантил діє як ангіопротектор, тобто речовина, що стимулює зростання дрібних судин – капілярів. Після того, як на УЗД плоду виявляються знекровлені зони на майданчику плаценти – кальцифікати, негайно призначається курантил. І через два тижні, на контрольному УЗД відбувається диво – кальцифікатів вже немає. Вони не розсмоктуються, але всередині них проростають судини під дією куранти. Дитина отримує достатню кількість поживних речовин і кисню.


  В екстрених випадках використовується Трентал внутрішньовенно краплинно. Його дія схожа з Курантилом, але одномоментне. Після крапельниць з Тренталом, прийом Куранти триває. Пентоксифілін ніби синонім Трентала, але дія його в рази, а то і в десятки разів слабкіше. Якщо стоїть вибір капати Пентоксифілін або Трентал, зрозуміло, вибір за Тренталом.


  Вітаміном Курантил називається, швидше за все, не тому, що він піднімає імунітет, а в силу своєї нешкідливості, як для плоду, так і для організму вагітної.


  Щодо протипоказань, про яких пишуть в анотаціях. Тут не все так просто. Виробники, що таким чином захищаються від судових позовів з приводу самостійного прийому препаратів.


  Організм у стані вагітності досі не повністю вивчений. Препарати, які ще вчора призначалися виключно для хворих з хворобами серця і легенів, виявляється, чудово підходять вагітним, надаючи дію абсолютно іншої спрямованості.

  Побоювання за зниження згортання крові під час вагітності на практиці виявляються безпідставними. Курантил тільки розріджує кров, не пригнічуючи синтез тромбоцитів, клітин, відповідальних за згортання крові. В результатах аналізів тромбоцитів стає менше тільки тому, що кров стала містити більшу кількість води.


  Випадків кровотечі в пологах внаслідок прийому Куранти під час вагітності на практиці не зустрічається.


  Якщо у Вас залишилися якісь питання по темі статті наші експерти з радістю дадуть відповіді на них у коментарях.

  Категорії