Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Лікування ГРЗ і ГРВІ у дітей: в чому різниця?

ГРЗ (гострі респіраторні захворювання) – велика група захворювань, які об'єднує ураження дихальних шляхів.


До дихальної системи відносяться ніс, глотка з мигдалинами, гортань з голосовими зв'язками, трахея, бронхи, бронхіоли, альвеоли.


Поразка будь-якого відділу (або відразу декілька) можна віднести до ГРЗ....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати
 • Симптоми
 • Лікування
 • Лікування ГРЗ у дітей: відео
 • Що необхідно знати


  Воно може бути викликане вірусами, бактеріями та іншими збудниками, або виникати внаслідок ослаблення імунітету і активізації мікробів, які постійно присутні в організмі людини (так відбувається при охолодженні, яке може призвести до застуди).


  Велика частина гострих респіраторних захворювань припадає на ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції).

  Це переважно заразні ГРЗ, винуватцями яких є віруси.


  Що таке літична суміш. Коли необхідне застосування літичною суміші дітям.


  Купуємо вітаміни вітрум для дітей. Скільки разів на рік можна проводити курс.


  Чому осип голос у дитини


  Ці віруси зустрічаються повсюдно, для них характерна висока заразність і виникнення захворювання відразу у великої кількості людей, часте приєднання бактеріальних ускладнень.


  Вони провокують появу і загострення патології інших органів, можуть довгостроково перебувати в організмі в пасивному стані, зміняться (мутувати).

  Симптоми


  Найвідомішим і найпоширенішим серед ГРВІ є грип.


  Для нього характерне виникнення епідемій, швидке поява і наростання симптомів, загальне нездужання, підвищення температури, головний біль, ломота в тілі, болючий кашель, нежить.


  Але існують і інші часто зустрічаються ГРВІ, схожі на грип. Парагрип починається поступово, самопочуття дещо краще, ніж при грипі, але для нього характерне ураження гортані і голосових зв'язок, що часто призводить до розвитку крупа.


  Круп частіше зустрічається у дітей і проявляється сиплим голосом, кашлем, утрудненим диханням. Такий стан вимагає кваліфікованого лікування, оскільки стан дитини може швидко погіршуватися.


  ШОЕ вестергрену підвищений. Що означає такий діагноз.


  Коли потрібно давати антибіотики дітям.


  Що робити якщо дитина подавився


  Риновірусна інфекція обмежена ураженням слизової оболонки носа. Проявляється нежиттю, сльозотечею. Загальний стан практично не порушено.


  Аденовірусна інфекція. Характерне запалення мигдалин, біль у горлі, збільшення лімфатичних вузлів, покашлювання, іноді спостерігається збільшення печінки і селезінки, часто в процес втягуються очі (кон'юнктивіт), можливе порушення травлення.


  При респіраторно-синцитіальної інфекції уражаються бронхи і альвеоли – виникають бронхіт і пневмонія.

  Лікування


  Бажано дотримання постільного режиму протягом періоду підвищеної температури.


  Їжа повинна бути легкою, вітамінізованої, вкрай необхідно споживати достатню кількість рідини.


  Регулярне провітрювання забезпечить очищення повітря від збудника захворювання. Часто дотримання цих нехитрих правил сприяє одужанню краще, ніж велика кількість лікарських препаратів.


  Противірусні препарати (ремантадин, рибавірин) ефективні тільки в перші дні (навіть години) захворювання (грип), пізніше користі від їх застосування немає.


  Слід також пам'ятати про їх можливі побічні ефекти і протипоказання.

  Підвищення температури тіла стимулює захисні сили організму, тому знижувати температуру не варто, якщо хворий її більш-менш нормально переносить раніше вона не викликала серйозних наслідків (наприклад, судоми).


  Для зменшення лихоманки у дітей використовують парацетамол або ібупрофен. Дози, кратність і тривалість лікування призначає лікар.


  При нежиті не слід зловживати судинозвужувальними краплями – вони викликають значний набряк слизової і звикання.


  Краще зволожувати (якщо можливо, промивати) носа сольовими розчинами (акваріуміст, марімер, але-сіль або просто кип'яченою підсоленою водою). Антибіотики на віруси не діють.


  Кашель є захисною реакцією організму, тому придушувати її не варто. Можна застосовувати муколітичні препарати – вони розріджують мокротиння і сприяють її відкашлюванню (мукалтин, лазолван).


  Хотілося б також застерегти мам від самолікування. При найменших сумнівах розумніше звернутися до лікаря і виключити серйозні захворювання, які можуть маскуватися під банальне ГРЗ.


  Стаття допоможе мамам зрозуміти різницю між ГРЗ і ГРВІ, а також не розгубитися при виникненні цих захворювань у своєї дитини.

  Лікування ГРЗ у дітей: відео


  Чи можна лікувати застуду в домашніх умовах або краще відразу звернутися до допомоги фахівця? Відповіді на відео:

  Категорії