Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Ліплення з пластиліну – найкращий вид творчості для маленьких дітей

Ліплення з пластиліну відноситься до одних з найбільш цікавих видів образотворчого творчості.


М'який, приємний для рук матеріал дозволяє створити як об'ємні фігури, так і цілі сюжетні композиції....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Для самих маленьких
 • Для дітей старше трьох років
 • Для дітей молодшого шкільного віку
 • Уроки ліплення для дітей: відео

 • При цьому, ліплення доступна не тільки дорослим, але і зовсім маленьким дітям, які можуть створювати свої перші твори в галузі мистецтва, починаючи з самого юного віку.


  Крім розвитку уяви, заняття ліпленням сприяють поліпшенню моторики пальців і привчають малюка до планування своїх дій.


  При цьому, розвиток дитини йде у формі гри і процесу творчості, що робить його дозвілля цікавим і корисним одночасно.

  Для самих маленьких


  Помилково вважати, що заняття ліпленням здатні захопити тільки дитини старше трирічного віку.


  Насправді, процес творчості зацікавить малюка набагато раніше.


  Вже в півтора року багато діти беруть в руки олівець і намагаються створити власний малюнок або розмазують по тарілці кашу так, щоб на її дні вийшли візерунки.


  Правда, пальчики зовсім маленьких дітей не завжди здатні надавати пластиліну потрібну форму, проте вони чудово можуть розмазувати його по картоні або папері, створюючи цікаві композиції на папері.


  В даний час уроки ліплення з пластиліну в гуртках та творчих майстерень для дітей є дуже поширеними.

  Але зазвичай вік учнів там строго обмежений, і привести туди дворічного малюка не вдасться, та й програма навчання може бути не розрахована на таких маленьких.


  Але першим і найкращим вчителем для дитини завжди може стати мама, яка навчить його початковим прийомам роботи з пластиліном.


  Перед заняттями ліпленням обов'язково підготуйте робоче місце: розкладіть на столі набори для ліплення з пластиліну і допоможіть малюкові розім'яти матеріал.


  Попередньо обов'язково постеліть на стіл газету і нарядите дитини в старий одяг або фартух з нарукавниками, це допоможе вам уникнути необхідності відскрібати пластилін зі столу і зайвий раз прати забруднені речі.


  Навчання ліпки з пластиліну дітей віком до трьох років починається з того, що мама показує дитині пластичність матеріалу, а також навчає його робити перші прості фігури.


  Також необхідно простежити за якістю пластиліну, так як дитина просто не зможе працювати зі старим, сухим і замерзлим матеріалом. При необхідності розігрійте пластилін у руках і розімніть його.


  Після цього малюк сам зможе скачувати невеликі кульки і здавлювати їх, а також розмазувати пластилін на паперовій або картонній основі.


  Логопедичні вправи для дітей. Як навчити свою дитину правильно і чітко вимовляти слова і пропозиції.


  Як допомогти дитині позбутися від болю в животику за допомогою смекти читайте в цій статті.
  Перші уроки ліплення краще всього проводити у формі гри, це дозволить набагато довше утримати інтерес дитини. Ви можете разом створити пластилінових героїв, з якими малюк зможе грати в подальшому, або побудувати велике місто або садочок, куди можна поселити пластилінових людей і звірів.


  Однак такі складні композиції потрібно створювати разом з дорослим, так як у дитини ще немає необхідних навичок ліплення і уміння комбінувати частинки матеріалу.


  Але він вже цілком здатний впоратися з таки творчими процесами як розмазування променів сонця і гілок дерев, створення яблук та інших фруктів, які можна «повісити» на підготовленому мамою пластилиновом дереві, ліплення невеликих цукерок і просто невеликих кульок для створення – з допомогою мами – повноцінної фігури.


  Перші уроки ліплення можуть тривати близько півроку. З часом малюк звикне до роботи з цим цікавим матеріалом і сам почне придумувати і створювати різноманітні вироби, дивуючи вас своєю фантазією.

  Для дітей старше трьох років


  Дитині п'яти-шести років доступні більш складні вироби.


  Це може бути ліплення тварин із пластиліну, створення композицій з участю більшої кількості об'єктів або величезні картини, виконані на основі з картону або паперу.


  Багато дітей цього віку люблять грати самостійно, придумуючи і створюючи нових героїв і заселяючи ними уявні міста.


  Ліплення з пластиліну, що обмежує створення нових іграшок і споруд виключно фантазією, підходить для цього як не можна більше.


  Тому, починаючи з трирічного віку, дитина вже здатна повністю самостійно придумувати нові вироби, створюючи для них шаблони без допомоги дорослих.


  У цей період корисно давати малюкові грати і творити в самоті, лише спостерігаючи за тим, щоб він не заподіяв собі шкоду (не брав шматочки пластиліну в рот, не забруднив новий одяг).

  Одночасно з прищепленням естетики і розвитком уяви ліплення може допомогти дитині цього віку поступово навчитися роботі з книгами, де за допомогою малюнків і схем зображуються способи створення більш складних моделей.


  Купіть або скачайте з інтернету і роздрукуйте підручник з ліплення і запропонуйте малюкові виконати представлені там завдання, а також пофантазувати і створити на їх основі щось своє.

  Для дітей молодшого шкільного віку


  З початком шкільних буднів у дитини залишається зовсім небагато часу на творчість, так як він виявляється занадто зайняті своїми новими обов'язками – уроками і підготовкою домашніх завдань.


  Виникає в результаті складної шкільної програми завантаженість часом призводить до того, що займатися ліпленням та іншими улюбленими йому видами мистецтва він може лише на уроках праці або ІЗО.


  У цей період дуже важливо дати дитині зрозуміти, що нові обов'язки, незважаючи на їх важливість не повинні віднімати у нього час на відпочинок і заняття улюбленою справою.


  Скільки кропової води давати новонародженому.


  Як зробити подушку для годування дитини своїми руками. Поради.


  Про дисбактеріоз у немовлят
  І якщо малюк вже встиг полюбити ліплення, не варто обмежувати його інтерес. Оптимальним рішенням буде запис у відповідну творчу студію, де з дитиною будуть займатися майстри своєї справи.


  Це не тільки дозволить дитині прискорити навчання вподобаному ремеслу, але й розширить коло його спілкування і надасть широкі можливості для участі в різноманітних міських конкурсах.

  Уроки ліплення для дітей: відео


  Подивіться кілька практичних уроків ліплення. Вони допоможуть Вам позайматися в малюком:

  Категорії