Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Лістеріоз: захворювання, про який необхідно знати кожній вагітній

Уразливість жінки до різних інфекцій під час виношування дитини збільшується, так як організм ослаблений збільшеним навантаженням.


Майбутня мати повністю відповідальна за здоров'я малюка.


У цей період особливо важливо дотримуватися підвищені заходи безпеки, намагатися ретельно дотримуватися заходів особистої гігієни і вибирати продукти, не приховують в собі шкоди....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати?
 • Діагностика захворювання
 • Чим небезпечний лістеріоз під час вагітності?
 • Лікування і профілактика
 • Вагітність після перенесеного захворювання

 • Досить часто, безпечні і нешкідливі раніше молоко або сир, можуть бути джерелом поширення небезпечної хвороби лістеріозу.

  Що необхідно знати?


  Лістеріоз – це захворювання, викликане грампозитивної паличкою Listeria, що паразитує всередині клітин.

  Лістерії стійкі до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, що можуть жити при низьких температурах, нагрівання до шістдесяти градусів переносять протягом сорока хвилин, і навіть при кип'ятінні гинуть тільки через десять хвилин.


  Не переносять антибіотики, але є штами, стійкі до деяких антибіотиків.


  Джерело зараження

  Основними джерелами зараження в природі є ссавці, птахи, риба.


  Лістерії можуть виділятися у зовнішнє середовище з будь-якими рідинами організму: сечею і калом, кров'ю, слиною, спермою чи навколоплідними водами.


  Хворі сільськогосподарські тварини можуть стати джерелом зараження молока або яєць.


  Якщо молоко, заражене листериями, то вони не зникають при переробці, і можуть спостерігатися в його похідних, наприклад сирі.


  Випивши склянку сирого молока, або спробувавши шматочок м'якого сиру, вагітна жінка може заразитися листериями.


  Механізм зараження

  Незважаючи на те, що найчастіше лістерії проникають в організм через інфіковану їжу, це не єдиний механізм зараження.


  Інфікування може статися через слину, під час незахищеного статевого акту, через подряпини на шкірі або порізи, під час перинатальної передачі, під час вагітності і через виділення породіллі і новонародженого, в перші два тижні після пологів.

  Діагностика захворювання


  Діагноз ставиться на основі зовнішніх клінічних ознак і характерної симптоматики, а також на основі даних лабораторних досліджень.


  Найчастіше лістеріоз зустрічається у вигляді хронічної форми, безсимптомного носійства і підгострій форми хвороби.


  Гостра форма захворювання розвивається у людей з ослабленим імунітетом і новонароджених.
  Симптоми

  При ангінозний-септичній формі лістеріозу основним симптомом є ураження мигдаликів.


  Гнійна або фолікулярна ангіна розвивається так само, як і стрептококова форма, супроводжується набряком і гіперемією мигдалин, збільшенням підщелепних лімфатичних вузлів, підвищенням температури і болем у горлі.


  При неефективності лікування, ангіна може перейти в сепсис, при якому спостерігається різке підвищення температури, поява плоскої червоної висипки на тілі, кон'юнктивіт та почервоніння обличчя.


  Набагато рідше лістеріоз викликає ураження нервової системи, менінгіт. Симптоматика менінгіту характеризується появою паралічів і парезів, головними болями і полиневропатиями.


  Вагітна жінка може не відчувати жодних симптомів лістеріозу, але інфекція швидко проникає через плаценту, викликаючи смерть плода або, на ранніх термінах, аномалії розвитку.


  Новонароджені, інфіковані під час пологів, що хворіють на важку форму лістеріозу.


  У них спостерігається лихоманка, блювота, розлад кровообігу і дихання. Можливий ціаноз, пронос і розвиток менінгіту.


  Грудні діти найчастіше при зараженні страждають від розвитку пневмонії, збільшення печінки, лихоманки, судом і паралічів.


  Ознаки
  Основною ознакою зараження лістеріозом стає різко збільшений моноцитоз, його показники найчастіше досягають сімдесяти відсотків.

  На підставі клінічних симптомів та даних аналізу крові, ставиться попередній діагноз, після чого проводиться бактеріологічне дослідження крові або навколоплідних вод на предмет зараження листериями.


  Існує спеціальний і досить інформативний тест «Listeria monocytogenes», який дозволяє:

 • визначити декількох збудників хвороби одномоментно

 • Категорії