Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Лактазна недостатність у новонароджених — серйозне випробування для дитини і мами

Ще пару — трійку десятиліть тому молоді матусі з захватом бігали на молочну кухню, а про страшні словах типу «дисбактеріоз», «лактозна непереносимість» і «лактазна недостатність» ніхто і знати не знав. Сьогодні вони злітають з язика кожної другої мами і шарудять по коридорах дитячих поліклінік, наводячи жах на оточуючих. У чому сенс поняття «лактазна недостатність у немовлят» і наскільки страшний цей діагноз? Давайте розбиратися разом.

Останнім часом, питання про лактазной недостатності виникає все частіше.

Звідки все починається

Напевно, про те, що таке лактоза знають не всі. Лактозою називають цукор, що міститься в грудному молоці у ссавців. Чим більша його кількість присутній в молоці, тим великим інтелектом (розумом) володіє даний біологічний вид. У людини є найвища ступінь насиченості молока лактозою.


Мамине молочко благотворно впливає на розвиток малюка.

Цукор надає великий вплив на розвиток мозку і сприяє виробленню енергії (в основному рухової). В кишечнику малюка великі молекули лактози піддаються впливу ферменту зі схожою назвою «лактаза». Лактоза розщеплюється лактазой на 2 більш дрібні і зручні для травлення молекули. Перша — глюкоза — як раз витрачається на вироблення енергії, друга — галактоза — бере участь у розвитку ЦНС.


Недолік лактази впливає на якість життя малюка.

Якщо активність лактази (розщеплює ферменту) маленька або її взагалі немає, то молочний цукор поїдається бактеріями товстого і тонкого кишечника, в результаті чого найпростіші стрімко розмножуються. Стілець немовляти при цьому стає рідким. У малюка часто і сильно здуває животик. Газоутворення супроводжується болями в шлунку і кишечнику. Стан, коли фермент лактаза відмовляється працювати називають у науці «лактазною недостатністю». Звичайні люди кажуть не «лактазна», а «лактозна недостатність». Це не зовсім правильно, так як лактози в цьому випадку як раз в достатку.

Перед деякими молодими батьків постає питання: «як правильно організувати режим дня малюка?» Грамотно складений розпорядок дозволить мамам знайти вільний час для домашніх справ і відпочинку.


До цих пір ведуться суперечки на тему «чи давати новонародженому пити воду». У нашій статті зібрані різні думки з цього питання.

Недолік небезпечний


Лактазна недостатність — штука досить серйозна ось чому:

  • гальмує набір немовлям ваги

  • Категорії