Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Лейкоцити в сечі у немовлят

Найстрашніший кошмар для мами — це хвороба її малюка. Коли в аналізах сечі виявляється підвищений вміст лейкоцитів, батьки перестають спати, їсти і посміхатися. Але сучасна педіатрія володіє дієвими методами діагностики і лікування. Постарайтеся не впадати в паніку, спробуйте спокійно розібратися в ситуації.

Здорова дитина — щаслива мама!

Коли потрібно здавати аналіз сечі

Найчастіше, направлення на аналіз виписується тоді, коли дитина хвора. Результати аналізів співвідносять з іншими показниками: температурою, зміною шкірних покривів, диханням і серцебиттям. Але буває, що відхилення виявляють при профілактичному огляді, який проводиться у немовлят раз на півроку.


Аналізи покажуть повну картину стану здоров'я дитини.

Причини появи лейкоцитів


Підвищений рівень лейкоцитів у сечі — це збільшення кількості білих кров'яних тілець. Так організм дитини реагує на інфекції або запальні процеси в нирках і області сечостатевої системи. Захворювання може бути дуже підступним і протікати непомітно, при цьому малюк буде додавати у вазі, грати і посміхатися. В такому випадку є ризик, що проблема перейде в розряд хронічних.


Не можна ігнорувати профілактичні аналізи.

Несвоєчасне лікування може бути дуже небезпечно. Деякі захворювання, які виявляють лейкоцити в сечі у немовлят, пов'язані з вродженими вадами. Наприклад, звуження або розширення ділянок сечовивідних шляхів. Це призводить до поганого відтоку сечі, застою, в рідкісних випадках — до зворотного руху рідини по сечових каналів. Якщо нічого не зробити, у дитини може розвинутися важка хвороба — пієлонефрит або запалення нирки. Для діагностики, як правило, використовується рентген, цистоскопія (обстеження сечового міхура) і УЗД.


Регулярні прийоми у педіатра і планові аналізи обов'язкові!

Підвищений рівень лейкоцитів щодо норми носить назву лейкоцитурії. Термін піурія використовується для визначення стану, коли кількість лейкоцитів велике настільки, що змінюється колір і консистенція сечі.

Методи проведення аналізу

Є кілька способів проведення аналізу:

 • Дослідження біоматеріалу під мікроскопом. Тоді в результатах вказується число одиниць у полі зору.

  Сучасні технології дозволяють добитися максимально точних результатів.

 • Використання аналізаторів — спеціального обладнання, яке дозволяє досягти більш точного дослідження і робить аналіз автоматично. Результат виглядає так: кількість одиниць в 1 мкл.
 • Норма для загального аналізу


  Навіть в аналізах здорової дитини може міститися деяка кількість лейкоцитів.


  Для загального аналізу під мікроскопом, найчастіше, нормою вважається 1-6 в одному полі зору. Для вимірів, зроблених за допомогою аналізатора — не більше 10 в 1 мкл.

  Іноді лейкоцити в сечі у дитини є наслідком перенесеного нещодавно захворювання або прорізування зубів. Зберігайте спокій до зустрічі з педіатром. Якщо вам є про що турбуватися, ви обов'язково почуєте це від фахівця. Навіть незначні відхилення від норми — це привід для повторної консультації у вашого лікуючого лікаря.


  Тільки лікар може призначати лікування.

  Візуальний контроль

  Трапляється, що молоді батьки занадто сильно переживають про своєму чаді і прагнуть проводити аналізи як можна частіше. Такий підхід не зможе уберегти вас від хвороби, але позначиться на вашому самопочутті, а значить, може нашкодити малюкові.


  Мамина нервозність передається дитині.

  Часті переживання — помилка багатьох батьків. Але що робити, коли дитина плаче і погано спить? Потрібно вчитися справлятися з хвилюванням вже зараз, адже надалі приводів для занепокоєння додасться. В крайньому випадку, використовуйте метод візуального контролю.


  У здорової дитини сеча світло-жовта, прозора. Поява осаду, пластівців і помутніння може свідчити про проблеми.

  Повторний аналіз


  Найчастіше, при виявленні підвищеного значення лейкоцитів у грудних дітей, лікарі направляють вас на повторний аналіз. Іноді батьки вважають, що це робиться тому, що в лабораторії допускають багато помилок. Насправді, сучасні методи діагностики дають дуже точний результат. Процес проведення тесту автоматизований, тому можливість помилки мінімальна. Аналізу є кілька пояснень:

 • Організм дитини настільки непередбачуваний, що за добу (а повторний аналіз, як правило, призначається на наступний день) все може змінитися на краще. Невеликий нежить або режущиеся зубки могли вплинути на вчорашні результати, а сьогодні дитина вже абсолютно здоровий.

  Здайте аналізи кілька разів, щоб бути впевненим напевно!

 • Показник лейкоцитів може бути підвищений деякий час, якщо малюк переніс ГРВІ. Перебіг хвороби можна не помітити, навіть якщо ви постійно перебуваєте поруч. В такому випадку, повторний аналіз покаже, що справи пішли на поправку.
 • Найпоширеніша причина призначення повторного аналізу — це помилки, які допускають батьки при зборі сечі.
 • Дуже часто лікарі забувають розповісти, навчити та допомогти молодим батькам освоїти правила догляду за малюком. Неодноразово доводилося чути, що матеріал для аналізу збирають з пелюшки, вичавлюють памперс і переливають з горщика. Це неправильно. Пелюшки і горщики нестерильны, а в памперсах міститься наповнювач, який при контакті з водою стає гелеподібні. Як же тоді бути?

  Шкіра дитини надзвичайно сприйнятлива до різних несприятливих факторів навколишнього середовища. При недостатній вологості повітря, неправильному харчуванні, неякісних косметичних засобах шкіра маленьких дітей починає сохнути. Як боротися з сухою шкірою у малюків розповість наша стаття.


  Щоб дитина росла здоровою, йому необхідні фізичні навантаження. Кожна мама повинна щодня займатися фізкультурою зі своїм чадом. Відмінним помічником у цій справі є фітбол. Гімнастика на фітболі дуже корисна для організму, що росте, крім того вона доставляє масу задоволення дітям.

  Як зібрати аналіз сечі у немовлят


  Є дуже простий спосіб: використовувати стерильний сечоприймач. Він являє собою пакет з щільного поліетилену з отвором, навколо якого знаходиться клеюча смужка. Для хлопчиків і дівчаток вони різні. Потрібно просто приклеїти сечоприймач, користуючись ілюстрованими підказками на упаковці, потім одягнути памперс. Це запобіжить випадковому протікання і відклеювання. От і все. Чекаємо півгодини і перелити вміст у стерильну ємність, яку можна купити в аптеці. Як бути, якщо в будинку не виявилося мочеприемника і стерильній ємності, а аналіз потрібно зробити терміново? Можна використовувати одноразовий поліетиленовий пакет і стерилізовану баночку з-під дитячого пюре.


  Прогрес не стоїть на місці!

  Обов'язково дотримуйтесь правил збору сечі:

 • Беріть зразок вранці, відразу після сну

 • Категорії