Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Мікоплазмоз при вагітності: небезпечна інфекція, що вимагає серйозного лікування

Якщо ви вагітні і у вас виявили мікоплазмоз, не впадайте в паніку. Захворювання виліковне.


Позбутися від цієї інфекції допоможе індивідуально підібране фахівцем лікування. А дотримання правил профілактики ЗПП (захворювань, що передаються статевим шляхом) дозволять надалі убезпечити себе від мікоплазми....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що таке мікоплазмоз?
 • Як відбувається зараження мікоплазмозом?
 • Діагностика захворювання
 • Чим небезпечний (і небезпечний?) мікоплазмоз під час вагітності?
 • Лікування і профілактика мікоплазмозу
 • Вагітність після мікоплазмозу
 • Що таке мікоплазмоз?


  Мікоплазмоз – це гостре інфекційне захворювання, що викликається бактеріями класу Мікоплазма.

  Бактерії Мікоплазма виду pneumoniae вражають органи дихання, викликають бронхіти, захворювання горла і є однією з причин виникнення атипової пневмонії.


  Бактерії виду genitalium викликають запальні захворювання сечостатевої системи.


  Бактерії Мікоплазма виду hominis можуть викликати запальні захворювання сечовидільної системи і репродуктивних органів, а також бути причиною пієлонефриту.

  Як відбувається зараження мікоплазмозом?


  Зараження Мікоплазмою виду pneumoniae відбувається повітряно-пиловим шляхом. Варто зазначити, що ця інфекція поширюється набагато повільніше, ніж інші респіраторні інфекції. Микоплазменная пневмонія найчастіше спостерігається у дітей 3-4 років.


  Мікоплазма genitalium хоч і зустрічається значно рідше, ніж Мікоплазма hominis, але має ті ж шляхи зараження. Переважно, це статевий шлях зараження відбувається при незахищеному статевому акті).


  Не виключається можливість передачі інфекції побутовим шляхом (через предмети гігієни та особисті речі постільна білизна, рушник, білизну).


  Четверта частина всіх випадків зараження припадає на зараження від інфікованої матері під час проходження дитини по родових шляхах. Варто відзначити, що хлопчики заражаються дещо рідше, ніж дівчатка.


  Також є випадки внутрішньоутробного інфікування плода.


  Чи можна пити безалкогольне пиво вагітним? Запитаємо у доктора!


  Як приймати валеріанку під час вагітності? Інструкція із застосування, дозування, ціна у цій статті.

  Діагностика захворювання


  Досить часто мікоплазмові урогенітальні інфекції, викликані бактеріями виду genitalium і hominis, протікають безсимптомно, поступово переходячи в хронічну форму.


  У хворих спостерігаються незначні виділення, що мають слизових характер. Ці виділення непостійні – вони можуть зникати, а потім з'являтися знову.


  Іноді хворих турбує свербіння в районі зовнішніх статевих органів. Спостерігаються різі при сечовипусканні, не виключені тягнуть тупі болі внизу живота.


  У чоловіків в деяких випадках бувають несильні болі в ділянці анального отвору. У жінок нерідко порушення менструального циклу.


  У більшості випадків, захворювання переходить в гостру фазу і дає ускладнення в результаті переохолодження або нервового потрясіння.

  Для мікоплазмозу, викликаної бактеріями виду pneumoniae, характерна симптоматика всім нам знайомих гострих респіраторних захворювань.


  Так як у мікоплазмозу немає характерних тільки для цього захворювання симптомів, наявність мікоплазми в організмі можна визначити виключно лабораторними способами.


  Бактеріологічний метод – посів на живильне середовище. Найточніший метод. Недоліком є його тривалість 4-7 днів.


  Полімеразно ланцюгова реакція (ПЛР) – виявлення фрагментів ДНК мікоплазми в матеріалі для аналізу (слина, гінекологічний мазок тощо). На сьогоднішній день цей метод вважається найбільш ефективним.


  Серологічний метод – виявлення антитіл до мікоплазми в крові пацієнта. Метод ІФА (імунофлюоресцентний) – антитіла до мікоплазми в крові пацієнта визначаються з допомогою їх фарбування спеціальним барвником.


  Сероконверсія – метод дослідження парних сироваток, взятих з проміжком 2-4 тижні не тільки підтверджує діагноз, але і дозволяє судити про ефективність проведеного лікування.


  Не небезпечний спорт для вагітних? І які види спорту рекомендовані майбутнім мамам? Рекомендації фахівців в цій статті.


  Про корисні (і не дуже) властивості винограду для вагітних читайте в цій статті.


  А тут максимум корисної інформації про те, /mozno-li/obraz-zhizni/brosit-kurit-beremennosti.html як кинути палити під час вагітності.

  Чим небезпечний (і небезпечний?) мікоплазмоз під час вагітності?


  Під час вагітності мікоплазмоз виявляється значно частіше. Ймовірно, це пов'язано зі змінами гормонального фону і ослабленням імунної системи.


  Думки фахівців щодо впливу мікоплазми на організм матері і ще не народженого малюка розділилися. Лікарі більшості європейських країн і американські лікарі вважають наявність мікоплазми у піхву жінки нормою.


  Відповідно, вагітні не тільки не лікуються, але навіть не проходять обов'язкове обстеження на наявність інфекції.


  Російські фахівці, в свою чергу, відносять мікоплазму до патогенних організмів, рекомендують обов'язкове обстеження на інфекцію і, при необхідності, подальше лікування.


  А адже мікоплазмоз, дійсно, досить непередбачуване захворювання, яке може привести до дуже серйозних наслідків час вагітності.


  До таких ускладнень належать: «завмерла» вагітність, неправильне прикріплення плаценти, передчасні пологи (при микоплазмозе ймовірність їх виникнення в 2-3 рази частіше).


  Мікоплазмоз може бути причиною і післяпологових ускладнень, найбільш небезпечним з яких є ендометрит.

  Оскільки плід захищений плацентою, мікроорганізми не вражають малюка. Однак, є і виключення з правил внутрішньоутробне інфікування мікоплазмозом дуже рідко, але зустрічається.


  У цьому випадку малюк з'явиться на світ з низькою масою тіла, раніше строку. У нього будуть діагностовані мозкові порушення, розлади дихання, жовтяниця. Так як імунна система новороженного слабка, – надалі не виключено розвиток молочниці і омфаліту (незагоєна пупкова ранка).


  При інфікуванні мікоплазмою іноді відбувається внутрішньоутробна загибель малюка.


  Дитина також може заразитися від інфікованої матері при проходженні родових шляхів. При цьому статеві органи уражаються тільки у дівчаток.


  Мікоплазма, потрапивши в організм тільки що народженої дитини, може з'явитися причиною сепсису, вродженої пневмонії та інших не менш небезпечних захворювань.


  Чим корисний препарат Віферон для вагітних? Для чого його й призначають? Поради лікарів у цій статті.


  Про препараті Биопарокс та його застосування у період вагітності можна дізнатися з цієї статті.


  lass="kc-anchor" name="lechenie-i-profilaktika-mikoplazmoza">

  Лікування і профілактика мікоплазмозу

  Лікують мікоплазму, починаючи з другого триместру вагітності. Раніше 12 тижнів приймати лікувальні засоби не рекомендується, так як плід ще не достатньо сформувався.


  Для того, щоб запобігти повторному зараженню, лікування проводиться спільно з статевим партнером.


  Найчастіше призначають антибіотики групи макролідів. Короткий курс прийому і безпеку для вагітної жінки та плоду – основні характеристики цієї групи препаратів.


  Одночасно із антибактеріальною терапією буде запропонований курс вітамінів та імуномодуляторів.

  Уникнути зараження мікоплазмозом дозволять неухильне дотримання наступних правил:

 • уникайте випадкових статевих зв'язків

 • Категорії