Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Мармурова шкіра у немовляти — хвороба, симптом або просто особливість?

Розхожий комплімент — «шкіра як у немовляти», передбачає ніжність, гладкість і рівний, теплий відтінок епідермісу його власниці. І дійсно, глянсовий, журнальний образ немовляти — це такий-собі, персик в підгузку. Рожево-золотава шкірка, легкий пушок, кілька зворушливих складочок... Лепота!


Закохані батьки безмежно люблять крихітку, і їх хвилює «наліт» на його шкірі.

Шкірні покриви твоєї дитини виглядають трохи інакше, ніж вимагає рекламний гламур? Варто малюкові переохолодитися, заплакати, перенапружити, як тут же його тільце набуває дивний, нерівномірний відтінок?


Давай з'ясовувати, що це за симптом, наскільки він поширений серед дітей грудного віку, і проходить сам, або потребує лікування?

Чому у дитини мармурова шкіра?

Цей червонувато-синюшного візерунок на ручках, ніжках, а часто і на всьому тілі, обумовлений не повністю сформувалася вегетосудинної системою немовляти. Найдрібніші судини — капіляри, завдання яких оперативно і чітко реагувати на будь-які зміни, ще просто не встигають за мінливою дійсністю. Замість спільної, злагодженої роботи, частина сосудиков різко звужується — і в цьому місці шкіра набуває синюшного відтінку. У місцях розташування капілярів, які не побажали перекривати потік крові, тільце малюка червоніє.


На жаль, це явище досить поширене.

Чи вважається мармурове забарвлення шкіри нормою для немовляти?

Якщо коротко, то, як кажуть в Одесі — скоріше так, ніж ні. Але...


Ось, про всі «але», ми і поговоримо докладніше. Подивись на фото.


Якщо зміна кольору шкірних покривів немовля виглядає приблизно так, причому виникає періодично (наприклад, при перевдяганні, коли у дитинчати руки і ноги холодні) — то тут доречно говорити про фізіологічну мармурової шкіри новонародженого.


Зазвичай це явище проходить само собою до напіводнорічного віку малюка, і додаткового лікування не вимагає.


При більш інтенсивному візерунку, що покриває все тіло дитини, при цьому, супроводжується ще поруч насторожуючих ознак (про них ми поговоримо нижче), консультація лікаря просто необхідна.


Подивися на наступне фото.

Мармуровість шкіри малюка настільки ж яскраво виражена? Чи є ще щось в стані малюка, що викликає в тебе тривогу? Наприклад:

 • зайва пітливість,
 • блідість,
 • млявість, або, навпаки —
 • підвищена збудливість,
 • посиніння губ і носогубного трикутника.
 • Вимірюй температуру (подібна реакція найчастіше виникає на гіпертермію), і викликай лікаря!

  На шкірі голови немовлят часто можна побачити жовті маслянисті кірочки, які виглядають неохайно. Найчастіше з'являються лусочки через нехтування гігієною, можуть бути алергічною реакцією або діатезом.


  А що робити, якщо шкіра дитини сохне і ніякі заходи не допомагають повернути їй первозданний рожевий колір, м'якість і бархатистість. На цій сторінці ми поговоримо про причини сухості шкіри і розповімо про деякі методи боротьби з нею.

  Причини, по яким шкіра немовляти може придбати яскраво виражений мармурове забарвлення будуємо версії


  Якщо брати не тільки звично-оптимістичний погляд доктора Е. О. Комаровського на фізіологічність цього явища, а, справедливості заради, розглянути всі варіанти, то картина така:

 • Недоношеність. У більшості малюків, що народилися раніше терміну, є вегетативна дисфункція (той самий «розбрід і хитання» реакцій судин на зміни).
 • Раннє поява на світ загрожує не зовсім приємними наслідками.
 • Внутрішньоутробна гіпоксія під час вагітності та пологів. Це також не сприяє правильній роботі судинної системи.
 • Вроджені вади серця. Провокують неполадки в системі кровообігу.
 • Рахіт.
 • Анемія.
 • — Моя матуся допоможе позбутися від усіх недуг!
 • Перинатальна енцефалопатія. Вроджене порушення функції головного мозку, при якому також можливі неправильні реакції капілярів.
 • Генетична схильність. При вегетосудинної дистонії, що спостерігається у батьків, ребятенок міг успадкувати цю болячку.
 • Існує небезпека, ввібрати з молоком деякі спадкові проблеми зі здоров'ям.
 • Перегодовування. Можливо, це одна з досить суперечливих причин. Але є версія, що різке збільшення об'єму крові, виявляється просто не під силу незрілої кровоносної системи немовляти.
 • Так потрібно лікувати мармурову шкіру немовляти, або саме пройде?


  Пройде, обов'язково! Але, можливо, їй у цьому знадобиться наша допомога.


  Якщо незвичайний вид эпидермису крихти додало одне з перерахованих вище захворювань, то, до цього часу, ваш лікуючий лікар, напевно, вже займається його лікуванням. У цьому випадку, плями на шкірі немовляти — лише один із симптомів, який піде разом з основною болячкою.


  — Без зволікань починаємо здійснювати лікування!

  При мармуровості, обумовленої несформованістю вегетосудинної системи немовляти, терапія буде спрямована на допомогу у її розвитку. Спосіб життя і режим дитини вибудовується так, щоб створити оптимальні умови для регуляції судинного тонусу. Це раціональне харчування, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, правильне чергування спокою і неспання, загальне загартовування організму (обливання, обтирання, повітряні ванни) і лікувальна гімнастика.


  Активний спосіб життя творить чудеса.

  Попроси вашого педіатра навчити тебе основних прийомів масажу, регулює кровообіг. Більшість з них не складні, і цілком здійсненні в домашніх умовах.


  При вегетативній дисфункції, хороший оздоровлюючий ефект дає плавання. Заняття з малюком в басейні тренують тонус його сосудиков і загартовують одночасно. Та й для тебе самої, це відмінний спосіб повернути колишню форму після вагітності і пологів.


  — Влаштувати спільний заплив з матусею

  Категорії