Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Ми вибираємо акушерство наш спосіб життя

Державна бюджетна установа охорони здоров'я «Пологовий будинок № 4 Департаменту охорони здоров'я міста Москви» побудований на кошти, зібрані від проведення суботників, у 1981 році.


Розташоване воно в типовому шестиповерховому будинку за адресою: вулиця Новаторів, будинок 3 (район Обручевський) і являє собою установа родопомочі на 205 ліжок. Загальна територія медустанови – 1,8 га, площа будинку – 15,4 тисячі квадратних метрів....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Для надання медичної допомоги в пологовому будинку розгорнуто 205 акушерсько-гінекологічних ліжок, крім того, дев'ять ліжок реанімації новонароджених, тридцять ліжок для недоношених дітей і шість ліжок інтенсивної терапії для жінок.


Сайт пологового будинку №4


Головний лікар пологового будинку – д. м. н., професор, Заслужений лікар РФ – Шарапова Ольга Вікторівна.


Інтерв'ю з заслуженим лікарем РФ Шарапової Ольгою Вікторівною, головним лікарем пологового будинку номер 4 (Москва).

Ольга Шарапова: «Ми вибираємо акушерство – наш спосіб життя»

Щорічно в пологовому відділенні ГБУЗ «Пологовий будинок № 4 Департаменту охорони здоров'я міста Москви» проходить понад 8,5 тисячі пологів, у минулому 2012 році їх було 8567. Всього за 32 роки роботи тут з'явилося на світ 210 тисяч новонароджених, а медичну допомогу отримали понад 320 тисяч пацієнтів.


Пологовий будинок удостоєний звання «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Керує установою головний лікар, акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар Російської Федерації Ольга Шарапова.


Наш діалог з керівником – про те, чим живе медичний заклад сьогодні, які перетворення відбуваються в ньому і які його перспективи.


– Ольга Вікторівна, в даний час реалізується програма «Охороною здоров'я», розрахована на 2012-2016 роки. Її підпрограма «Материнство і дитинство» ставить в області цих найважливіших сторін життя нові завдання. Яким чином у їх вирішенні бере участь ваша установа?


– Для виконання важливих завдань щодо збереження здоров'я, а іноді і життя матері і дитини, підвищення якості медичної допомоги їм у пологовому будинку постійно впроваджуються нові технології і нові підходи до виходжуванню недоношених і маловагих дітей – пренатальна гормонотерапія, сучасні методи респіраторної підтримки новонароджених.


Для своєчасного виявлення вродженої патології у новонароджених проводяться нейросонографія, аудіологічне, офтальмологічне, електрокардіографічне обстеження, інформаційні технології кожному новонародженому видається «Паспорт здоров'я» – в електронному вигляді та на паперовому носії та ін.


В практику пологового будинку впроваджені сучасні методи діагностики, лікування і профілактики патологічних станів, здійснюється обстеження, спостереження і підготовка до вагітності та пологів жінок з різної патології, в тому числі при звичному невиношуванні вагітності, синдром втрати плода, обумовлений генетичними дефектами системи згортання крові.


Застосовуються сучасні методи діагностики ускладнень вагітності, патології плода та новонародженого, доплерометрія, кардиомониторинг і генетичні методи дослідження.


У пологовому будинку широко впроваджуються сімейно-орієнтовані перинатальні технології, ефективність яких доведена багаторічною практикою – партнерські пологи, раннє прикладання до грудей і з пріоритетом грудного вигодовування, спільне перебування матері і дитини у пологовій і післяпологовій палаті, скорочення термінів перебування в акушерському стаціонарі.


Всі ці заходи є ефективною профілактикою ускладнень і захворювань, в т. ч. внутрішньолікарняних інфекцій, а також підвищенням ефективності роботи ліжка та оптимізації використання ліжкового фонду.


Розшифровка і норма показників КТГ при вагітності. Детальна інформація тут.


Комплекс вправ після пологів представлений у цій статті.


В пологовому будинку з 2009 р. функціонує відділення реанімації новонароджених на 9 ліжок та 30 ліжок для недоношених дітей, оснащене необхідним сучасним обладнанням та досвідченими кваліфікованими кадрами.


В практику роботи пологового будинку також впроваджені нові технології і нові підходи до виходжуванню недоношених і маловагих дітей – пренатальна гормонотерапія, сучасні методи респіраторної підтримки новонароджених та ін.


Завдяки цим організаційним заходам відзначається зниження летальності дітей, які перебувають на ШВЛ, у 2 рази смертність серед недоношених дітей за останні роки зменшилася в 2,8 рази.

У пологовому будинку здійснюється широкий спектр послуг по усіх напрямках лабораторної діагностики з використанням сучасних методів з оцінкою системи згортання крові (гемостазіограма), що вкрай важливо визначати починаючи з ранніх термінів вагітності.


Здійснюється перинатальний скринінг, який дозволяє оцінити стан плода на різних етапах його розвитку.


Для виявлення внутрішньоутробної урогенітальної інфекції застосовується діагностика методами полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу. Все це дає можливість об'єктивно оцінювати і коригувати перебіг вагітності та пологів, своєчасно забезпечувати кваліфіковану допомогу матері, плоду і новонародженого.


Найважливішим напрямком діяльності Пологового будинку № 4 є впровадження інформаційних технологій і основних компонентів управлінського обліку. До теперішнього часу склалася в пологовому будинку інформаційна інфраструктура, що базується на сучасних телекомунікаційних технологіях.


Всі підрозділи пологового будинку підключені в єдину інформаційну мережу і мають вихід в Інтернет. Сьогоднішній стан інформатизації пологового будинку дозволило перейти від автоматизації окремих процесів обліку медичних послуг до створення інтегрованої комплексної системи, що забезпечує можливість безперервної автоматизованої обробки інформації.


У пологовому будинку впроваджена комплексна медична інформаційна система, в якій працюють лікарі-спеціалісти, старші сестри, постові сестри, аптека, приймальне відділення, контакт-центр. До системи підключені всі лабораторні аналізатори. Під час прийому лікаря-фахівця доступні результати всіх лабораторних і діагностичних досліджень пацієнта.


До системи підключено близько 300 робочих місць. Управління потоками пацієнтів здійснюється через термінал самозапису на прийом і онлайн-запису через інтернет, а також через єдиний контакт-центр пологового будинку.


У кожного нашого пацієнта є електронна медична картка (те, що прийнято називати «історією хвороби») з результатами всіх досліджень і протоколами лікарських консультацій, які доступні в будь-який час. Всі протоколи в пологовому будинку формалізовані, що дозволяє аналізувати виконання стандартів та протоколів діагностики і лікування.


Проводиться робота по об'єднанню в рамках єдиної платформи медичної інформаційної системи з кадровим обліком, нарахуванням заробітної плати та бухгалтерським обліком.


Що таке тренувальні перейми при вагітності, розповість ця стаття.


Пологи домашніх умовах: аргументи

Категорії