Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Моральне здоров'я суспільства як спосіб знизити кількість абортів

На сьогоднішній день у суспільстві зберігаються розбіжності з приводу ставлення до абортів. Є дві категорії: захисники цієї міри і її противники. Якщо подивитися глибше, то стає видно: суперечка цей ні до чого не веде. Вся ситуація нагадують боротьбу тих, кому просто подобається сам процес протистояння.


Виникає справедливе питання: чи дійсно заборону на аборти допоможе поліпшити наше суспільство? Швидше за все, немає. Адже діти, народжені проти волі та бажання батьків, навряд чи будуть улюбленими. А раз так, то оздоровлення суспільства це не посприяє. Хоча, і сама держава не надто дбає про це самому здоров'я. Обговорюються урядом які завгодно теми, тільки не ті, щоб виховати нове покоління здоровим, дійсно здатним якісно покращити життя країни і побудувати хороші взаємини один з одним.


Фахівці не дарма кажуть, що освіта населення – ключ від багатьох проблем. Якщо люди освічені, то вони здатні створювати міцні сім'ї, показувати на своєму прикладі схеми відносин дітям. Діти, в свою чергу, самі почнуть наслідувати приклад батьків, будуть вчитися, працювати, створювати власну благополучну сім'ю.


Сучасна медицина зробила справжній прорив, дозволяючи дітей планувати. Включилася в роботу психотерапія, яка готова допомогти людині вирішити якщо не всі, то багато проблем. Однак, чим швидше відбувається прогрес, тим наполегливіше людство йому чинить опір. Ті ж приписи лікарів відмовляються виконувати 10-20 % пацієнтів. Люди не тільки відмовляються пити таблетки призначені, щоб знизити ризик гіпертонічного кризу, вони не хочуть навіть зробити 30-40–хвилинну пішу прогулянку на благо свого здоров'я.


Виходить, що спочатку добрі і корисні наміри буває дуже важко втілити в життя, хоч вони і не вимагають особливих зусиль. Але ось зі спорами, розбіжностями, деструктивними заходами – все в точності навпаки: це виходить легко, само собою.


Така ж ситуація складається з абортами. Легко виступити з обвинуваченнями і докорами на молоду дівчину, яка опинилася перед нелегким вибором або потрапила у скрутну ситуацію. Але мало хто готовий допомогти тоді, коли лихо ще можна запобігти. Зусилля варто було б спрямувати на те, щоб повернути цінність такого поняття як мудрість. Мудрі люди здатні контролювати більшість ситуацій і не потрапляти в безвихідне становище.


Можна щиро порадіти за людей, які не соромляться звернутися до психотерапевта, якщо над відносинами нависла якась загроза.


Грамотний фахівець здатний дати пораду, як пережити кризу і зберегти відносини. Такі люди віддають собі звіт: щоб добре жити, треба вчитися. При такому підході населення здатне якісно поліпшити рівень власного життя і підвищить особисту ефективність.


Але є й інші люди, на жаль, їх більшість. У разі виникнення проблем вони поспішають звинуватити членів сім'ї, зайняти позицію підлітка-максималіста. Така поведінка є деструктивним і може говорити про те, що в суспільстві немає оновлення та приросту. Хоча саме по собі збільшення населення мало що дає, якщо рівень освіти залишає бажати кращого


Тема абортів – вкрай гостра, адже переривання вагітності залишає незгладимий слід не тільки в житті жінки, але і в житті інших членів її сім'ї, а також позначається на дітях, які були народжені після аборту. Нерідко жінки мучаться жахливим відчуттям провини перед ненародженим дитям. Чоловіки теж не залишаються байдужими. Безвихідь в душі батьків, їх туга неодмінно позначиться і на тих дітях, які народилися пізніше, адже малюки завжди переймають настрій у родині. А якщо в результаті зробленого аборту жінка стане безплідною, то це виявиться новою причиною страждань, адже змінити нічого не можна. Тому до аборту справу краще не доводити.


Але якщо аборт – це важка травма, то і народження небажаної дитини може викликати величезний стрес. І ще невідомо, від чого жінка буде страждати сильніше. Точного прогнозу тут немає, кожен випадок індивідуальний. Бувають випадки, коли поява на світ малюка змушує мати здригнутися, зібратися з силами, жити повноцінним життям. Але ще частіше народження небажаної дитини служить причиною глибокої депресії, всі були раніше проблеми загострюються. Батьки не витримують напруги і залишають будинок, мами починає страждати ще сильніше. У такій сім'ї дитина позбавлений необхідних йому уваги і тепла, починає хворіти, нервозність оточуючих посилюється. Загалом, ситуація нагнітається з усіх боків.

Одна з головних основ життя – здоров'я

Для здоров'я дитини необхідний певний ресурс в сім'ї. Малюк потребує уваги, турботи і любові своїх батьків. Якщо мами і тата не в змозі дати дитині своє тепло, то в родині виникає психологічний голод, всі нещасливі. Щоб якось справитися з душевною кризою, який може приймати форму неврозів і депресії, люди починають більше їсти, батьки дивляться на бік у пошуках коханки, з якою буде легше, ніж з дружиною.


Тягар переживань конкретної людини залежить від кількох факторів: в його основі лежить генетична здатність протистояти негативним емоціям, комунікативні навички, оточення. Звичайно, не останню роль грає фінансові можливості.


У разі народження небажаної малюка емоційна перевантаження батьків настільки сильна, що їх дитина росте з відчуттям самотності та непотрібності. Так з'являється покоління депресивної молоді, у якої спочатку не було шансів вирости сильними і здоровими особистостями. Таким людям нецікаво вчитися, вони знаходять задоволення в алкоголі, забувають оберігатися. Так на світ народжується ще одне нещасливе покоління. Психотерапевтичний досвід показує, що найважче піддаються лікуванню небажані для своїх батьків пацієнти. У них немов віддруковано в мозку, що вони є тягарем, всім тягарем з ними общатся, а тому немає сенсу в такому існування.


Чи є аборт травмою? Так, безумовно. Якщо переривання вагітності не призвело до безпліддя, то ця травма піддається лікуванню. Якщо ж жінка після аборту стає безплідною, то душевна рана буде гоїтися дуже довго, та й навряд чи пройде повністю.

Відповідальність з боку чоловіка і жінки

Багато хто задається питанням, хто ж більше винен у настання небажаної вагітності? Зі зрозумілих причин, чоловіче і жіноче думку являють собою протилежності. Частина чоловіків перекладає відповідальність на жінок, жінки бачать винними чоловіків. З боку цілком ясно, що і та, й інша групи не можуть взяти відповідальність на себе.


Якщо молоді люди вступили в статевий зв'язок, і ніхто з них не подбав про контрацепцію, то винні обидва. Відповідальності не бояться тільки люди, дозрілі емоційно. В цьому криється ще одна глибока проблема нашого суспільства. Багато доводиться чути про створення економічних умов, про фінансове забезпечення сім'ї з метою стимулювання підвищення народжуваності. Але чомусь ніхто не замислюється про те, що крім міцного фінансового становища необхідна емоційна зрілість і відповідальність за прийняті рішення? Адже вкрай важливо, щоб молодий батько міг витримати неминучий стрес, щоб у нього вистачило сил віддавати дитині свою любов і дарувати турботу.


Емоційна освіченість суспільства дуже важлива для вирішення проблем абортів.


Коли люди морально дозріли для самостійних вчинків і прийняття на себе відповідальності, то вони починають по-іншому ставитися до подій. А що ж ми бачимо зараз?


Найчастіше люди не здатні відкрито говорити один з одним, в прояві емоцій і почуттів багато бачать слабкість і приниження гідності. Особливо це справедливо відносно хлопців, у яких міцно засів у головах стереотип: справжні чоловіки завжди незворушні, холоднокровні, як герої з екранів телевізора. І замість того, щоб відкрито визнати свої слабкості або недоліки, молоді люди зображують крутих хлопців, залишаючись при цьому глибоко нещасними.


Можливо, настав момент, коли можна вирішити відразу два завдання – зробити суспільство психологічно здоровим і зменшити кількість абортів. Однак, для цього необхідно відійти від пустопорожніх суперечок, а прийняти спільні зусилля й реальні кроки для досягнення поставленої мети.

Категорії