Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

МРТ при вагітності: показання до проведення та перелік обмежень

Вагітність – важливий період в житті кожної жінки. Хочеться створити ідеальні умови для розвитку малюка: уникати стресових ситуацій, не хворіти, правильно харчуватися.


З обережністю в цей час відносяться і медичним обстеженням. Аналізами малюкові не нашкодити, а як бути, якщо потрібен рентген? Досі деякі бояться проводити ультразвукове дослідження, що вже говорити про більш серйозних обстеженнях....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати?
 • Чим може бути небезпечно МРТ при вагітності?
 • Якщо МРТ необхідно
 • А що, якщо?..

 • Якщо лікар призначає МРТ, жінка «в положенні» сумнівається, чи не зашкодить це дитині. Спробуємо розібратися, чи небезпечно це дослідження для матері і дитини.

  Що необхідно знати?


  МРТ – магнітно-резонансна томографія – являє собою дослідження тіла людини, при якому за допомогою магнітного випромінювання виконується пошарове сканування тканин і органів.


  Під час обстеження магнітне поле викликає коливання атомів водню, при цьому виділяється деяка кількість тепла. У різних тканинах, кількість води не однаково, отже, і пульсація атомів теж відрізняється.


  Підсумовують кількість коливань і виводить результати на екран. У результаті лікарі отримують ряд знімків, за якими судять про стан досліджуваного органа або тканини.


  Слід зазначити, що магнітні коливання не роблять шкідливого впливу на організм, на відміну від рентгенівського випромінювання. МРТ вважається одним з найбезпечніших методів дослідження.

  МРТ вагітним виконують тільки по серйозних показників у матері або плода. Хоча метод вважається нешкідливим, спеціальні досліди, які доводили б повну безпеку, не проводилися.


  Але у дітей, чиї матері проходили томографію під час вагітності, патологій розвитку пов'язаних з обстеженням виявлено не було.


  Показання до проведення МРТ вагітної: • Серйозні стану матері, оцінка яких неможлива без проведення МРТ. Це можуть бути і загострення хронічних хвороб, і підозри на злоякісні утворення, та аналіз наслідків травм, операційних втручань.
 • Підозри на грубі пороки розвитку плоду. Коли методи УЗД не дають повної або правильної картини.
 • У разі надмірної ваги матері діагностику плоду неможливо провести за допомогою ультразвуку, тому роблять МРТ.
 • В останньому триместрі, у разі невдалого для УЗД розташування плода.
 • Важливо пам'ятати, що на томографію направляє лікар. Він адекватно оцінить необхідність проведення дослідження, враховуючи фактори ризику і користі для матері і дитини. Якщо дозволяє стан матері, рекомендується відкласти МРТ до пологів.


  Томографія найбільш безпечний після УЗД вид дослідження. На відміну від рентгена або комп'ютерної томографії, під час яких використовується шкідливе випромінювання.

  У 21% випадків, коли за результатами УЗД знаходили причини для переривання вагітності за медичними показаннями, після додатково проведеної томографії діагноз не підтверджувався.


  МРТ магнітно резонансна томографія програма

  Категорії