Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Надбавка у вазі у новонародженого

Прислухалися чи ви хоч коли-небудь до того, про що кажуть молоді і не дуже матусі на дитячих майданчиках? Так, вони розмовляють про своїх ненаглядних малюків, точніше — хваляться ними. І починається ця гонка під назвою «А моє сонечко...» буквально з перших днів материнства. Ви запитаєте: «Ну, чим може похвалитися новонароджений?» А ось чим — своєю вагою і швидкістю набору маси тіла.


Так-так, саме надбавка у вазі турбує батьків в перший рік життя малюка. Так у батьків дітей постарше вага дитини залишається предметом посиленої уваги.

Такого поняття, як ідеальний вагу, не існує! Кожен малюк індивідуальний.

Багато жінок переживають, що їх ненаглядні дітки погано набирають вагу. Інші ж, навпаки, з тривогою дивляться на своїх пухких крихт. Але де ж знаходиться ця золота середина — ідеальний вагу? І які зусилля треба докласти, щоб вага вашого малюка вважався нормальним?

Перший рік або казка про дванадцять місяців

Перший рік життя дуже важливий для росту і розвитку дітей. Ні в один із періодів свого життя людина не росте так швидко, як у перші дванадцять місяців. І мова йде не тільки про масу тіла, але і про дозріванні всіх органів і систем. Але сьогодні давайте зупинимося на прирості ваги і опишемо його значення по місяцях.


У перший рік необхідно закласти фундамент для нормального розвитку маленької людини.

Світлий день народження

Для того щоб порівнювати і робити висновки, нам потрібна точка відліку і нею стане маса плода при народженні.


Останні дані ВООЗ стверджують, що маса тіла у здорової і доношеної дитини коливається в межах 2,6 4,5 кг. При цьому діток менше 3 кг, але не більше 2,6 кг називають маловесными, а якщо маса новонародженої перевищує 4 кг – у вас великий малюк.

Статистика стверджує, що хлопчики зазвичай важче дівчаток — десь на 200-300 гр, а первістки, навпаки, легше своїх молодших братиків та/або сестричок.


— Все правильно! Я чоловік, і я повинен бути більше дівчат!

Якщо у дитини при народженні маса тіла менше 2500 гр — це вказує на певні проблеми з виношуванням:

 • ОПГ-гестоз.
 • Порушення режиму харчування вагітної (голодування, незбалансований раціон).
 • Шкідливі звички: куріння, наркоманія, алкоголізм.
 • Захворювання матері.
 • Порушення фетоплацентарного бар'єру, що призводить до внутрішньоутробної гіпотрофії (нестача харчування).
 • Генетична патологія у дитини.
 • Спадковість.

  Якщо ви хочете здорового малюка, починайте піклуватися про його здоров'я, ще будучи вагітною.

 • Народження великого малюка також не можна вважати великим приводом для радості, адже найчастіше це свідчить про порушення в ендокринній системі мами:

 • Захворювання підшлункової залози — цукровий діабет.
 • Патологія щитовидної залози — мікседема.
 • Патологія гіпофіза.

  Дитина — це зменшена копія своїх батьків.

 • Але якщо жінка абсолютно здорова, а малюк народився з невеликою вагою або з його надлишком, то варто звернути увагу на зріст і вагу батьків. Мама і тато високі і добре розвинені фізично — чекайте богатиря, а коли обоє батьків відрізняються невисоким зростом і тендітною статурою, чи варто дивуватися дитині-дитині?

  Перший місяць

  Отже, всі страхи і неприємні відчуття позаду, ви вже трохи відійшли від процесу народження вашого малюка, прийняли поздоровлення і навіть освоїли незнайомий процес годування груддю. Начебто все пройшло чудово: малюк їсть досхочу, спить, але от біда — під час зважування дитини ви помічаєте, що він став важити менше, ніж при народженні. Чому? Із-за чого?


  — Я багато сплю, а значить мало їм.

  Не варто хвилюватися — таке невелике зниження маси (на 5-10%) є нормальним для всіх дітей і називається фізіологічною втратою. Причини цього прості і повсякденні:

 • Випаровування рідини з поверхні тіла і під час дихання.
 • Відходження меконію — першого калу.
 • Невстановлений графік харчування.
 • Активізація процесів основного обміну у зв'язку з переходом на новий тип дихання і травлення.
 • Іноді фізіологічна втрата маси тіла перевищує зазначені цифри. Це відбувається, якщо дитина народилася недоношеною або процес пологів занадто затягнувся, а також при наявності різних патологій у новонародженого.


  Недоношені дитини набирають вагу набагато повільніше, ніж діти, що народилися в строк.

  Тепер перейдемо до основного питання — яка ж норма збільшення ваги у новонароджених? І тут вас чекає ще один підводний камінь — надбавка у вазі у немовляти залежить не тільки від підлоги, але і від доношеності або недоношеності дитини.


  Якщо у вас налагоджено харчування і ваш малюк народився доношеним — чекайте прибавки у вазі до 600 гр і вище.


  Існує ще один спосіб розрахунку маси тіла на першому місяці життя – 20 гр * N, де N – кількість прожитих днів.

  У недоношених діток все трохи інакше — кількість додається грам безпосередньо залежить від маси тіла при народженні. Нижче буде наведена таблиця прибавки у вазі у недоношених діток, і ви зможете порівняти швидкість набору маси доношених і недоношених дітей.


  А поки вам варто запам'ятати, що в перший місяць життя діти, народжені раніше терміну, додають 180 — 300 гр.

  Другий місяць життя

  На 2 місяці недоношені малюки все ще продовжують відставати у вазі.

  Здорова доношена дитина на другому місяці життя додає у вазі ще більше — до 800 гр або за 25-30 грамів щодня. Недоношені дітки поки відстають у цьому нелегкому змаганні — від 400 до 800 гр.

  А чи знаєте ви, дорогі батьки, що гикавка виконує захисну функцію організму, наприклад, вона захищає від переїдання. Як правило, гикавка у грудничка проходить через 10 — 15 хвилин, але іноді напади мучать новонародженого набагато довше. Як допомогти дитині перестати гикати розповість наша стаття.


  Ознайомтеся з інформацією про питному режимі новонародженого. Чи варто давати йому воду? Як робити це правильно? І який напій є кращим?

  Третій місяць життя


  Третій місяць — це останній місяць, коли доношені малюки продовжують нарощувати масу тіла в посиленому режимі — 800 гр за 30 днів. А ось недоношені дітки, поправляясь за третій місяць на 600 — 800 гр, будуть радувати своїх мам ще й в наступному місяці.


  Перші три місяці дитина набирає масу в досить великих обсягах. Це не дивно, адже більшу частину часу він перебуває в стані сну, а періоди його активності невеликі. Але це не означає, що не потрібно стежити за вагою малюка.


  Ах, ці милі складочки!
  Зайва вага надасть дитині ведмежу послугу в майбутньому дитині буде важко навчитися тримати голівку, він не зможе перевертатися зі спини на живіт, йому нелегко буде тримати корпус прямим під час сидіння.

  Тому, мами, якщо ви бачите, що малюк дуже поправився, збільште його рухову активність:

 • Робіть масаж і перевертайте його частіше.
 • Плавайте у ванній довше.
 • Не забувайте про легкої гімнастики.

  Масаж і фізична активність — відмінні помічники в боротьбі із зайвою вагою.

 • Але що ж робити, якщо у дитини маса тіла наростає повільно або він зовсім не додає у вазі? В такому випадку зверніть увагу на частоту і тривалість годувань, проконсультуйтеся у педіатра на предмет наявності або відсутності у малюка якого-небудь захворювання травної системи, змінити свою дієту (вживайте більше білкової їжі, продуктів, багатих вітамінами і мінералами).

  Четвертий місяць

  З четвертого місяця доношені діти починають все менше і менше додавати у вазі. Пов'язано це з постійно збільшується руховою активністю дитини: кістки і м'язи ростуть з колишньою швидкістю, а от шар підшкірно-жирової клітковини зменшується. Доношені діти в цей місяць додають 750 грам, а недоношені — 600 — 900 гр.


  — Я починаю пізнавати світ і витрачаю багато енергії.

  П'ятий — дванадцятий місяці

  З п'ятого місяця і до року доношені дітки щомісяця додають на 50 г менше, ніж місяцем раніше — дивіться таблицю №1.

  Таблиця №1. Приблизна надбавка маси тіла у доношених дітей 1 року життя


  Вік, міс  Надбавка маси за місяць, р  Надбавка маси за минулий період, м  1  600  600  2  800  1400  3  800  2200  4  750  2950  5  700  3650  6  650  4300  7  600  4900  8  550  5450  9  500  5950  10  450  6400  11  400  6800  12  350  7150  Щоб розрахувати належну масу тіла саме для вашої дитини, можна використовувати кілька формул:

 • М(кг) = m 800n, де М — передбачувана маса тіла, m — вага малюка при народженні, n – вік у місяцях.
 • М (кг) = (n 9)/2, де М — передбачувана маса тіла, n — вік дитини в місяцях. Дана формула використовується для дітей старше 3 міс.
 • У недоношених малюків приріст маси тіла істотно відрізняється — див. таблицю №2

  Щоб дитина відчував себе добре, необхідно правильно скласти для нього правильний режим дня. Деякі молоді мами не знають, як впоратися з цим завданням, однак, тут немає нічого складного.


  Педіатри стверджують, що новонароджені діти повинні спати на рівній твердій поверхні. Ідеальним варіантом є ортопедичний матрац на кокосових волокон. Більш докладно ознайомитися з параметрами вибору ложа для малюка можна тут /razvitie/son/vybor-matrasa.htm.


  Багато бабусі купують пустушки для своїх онуків, вважаючи, що вона допомагає дітям заспокоїтися і просто необхідна для нормального розвитку дитини. Чи Так це, розповість наша стаття.

  Таблиця №2. Середньомісячна надбавка маси тіла у недоношених дітей
  Вік, міс  Середньомісячна надбавка, м  Маса при народженні, г  800 1000  1001-1500  1501 2000  2001 2500  1  180  250  300  400  2  400  650  700-800  800-1000  3  600-700  600-700  700-800  700-800  4  600  600-700  800-900  700-800  5  550  750  800  700  6  750  800  700  700  7  500  950  600  700  8  500  600  700  700  9  500  550  450  700  10  450  500  400  400  11  500  300  500  400  12  450  350  400  350


  До року маса дитини повинна бути близько 10 кг або знаходиться в проміжку 9-12 кг Відхилення в більшу або меншу сторону залежать від типу харчування, активності дитини, стану його здоров'я і спадковості.


  — Буду великим і сильним!

  У цій частині статті ми розібралися, скільки дитина додає у вазі щомісяця протягом першого року життя і можливі причини порушення надбавки. Тепер вам залишилося витратити ще трохи часу і ознайомитися з інформацією про нарощування маси тіла на другому і третьому році життя.

  Проектуємо або два плюс три

  Щоб дізнатися, скільки повинен важити ваш малюк на другому і третьому році життя, досить запам'ятати просту формулу:

  M (кг) = 10 2n,


  де М – маса тіла, n – вік малюка в роках.

  Як саме може коливатися маса тіла в цей період життя дитини, вам роз'яснить таблиця №3:

  Таблиця №3. Середня маса тіла та зріст у дітей другого і третього року життя

  Вік  Дівчатка  Хлопчики  Маса, кг  Зріст, см  Маса, кг  Зріст, см  12 місяців  10,045±1,165  74,78±2,54  10,665±1,215  75,78±2,79  1 рік 3 місяці  10,520 1,275  76,97±3,00  11,405±1,300  79,45±3,56  1 рік 6 місяців  11,400 1,120  80,80±2,98  11,805±1,185  81,73±3,34  1 рік 9 місяців  12,270 1,375  83,75±3,57  12,670±1,410  84,51±2,85  2 роки  12,635 1,765  86,13±3,87  13,040±1,235  88,27±3,70  2 роки 6 місяців  13,930 1,605  91,20±4,28  13,960±1,275  81,85±3,78  3 роки  14,850 1,535  97,27±3,78  14,955±1,685  95,72±3,68  Багатьох батьків турбує те обставина, що їх чадо мало додає у вазі. Якщо ваша вага менше зазначеного в таблиці і при цьому дитина абсолютно здорова і гармонійно розвивається, хвилюватися не про що. Діти в цьому віці дуже активні і рухливі, тому не дивно, що їх маса тіла трохи відрізняється від загальноприйнятих значень.


  Свіжі овочі та фрукти — це джерело вітамінів, які допоможуть дитині рости здоровим та сильним.

  Але якщо ви ніяк не можете заспокоїти свій материнський інстинкт, спробуйте скорегувати раціон малюка: додайте в нього більше білкової їжі, овочів, круп і фруктів.


  А в цілому — не шукайте проблем там, де її немає, інакше ви її точно знайдете!


  Категорії