Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Народжувати добре! А де народжувати ще краще?

В якому з регіонів Росії склалися найсприятливіші умови для народження дитини?


Чи однакові пологового будинку в столичному регіоні і в районних центрах?


Цим питанням зацікавилися фахівці дослідницького центру при ИТАР-ТАСС....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Поглиблене соціологічне дослідження даного предмета включало аналіз наступних факторів:

 • Матеріальних: розмір грошової допомоги на дитину, наявність дошкільних та інших дитячих установ в достатній кількості, і пр.
 • Нематеріальних: дитяча смертність, особливо в перші дні життя, частка сиріт від загального числа дітей, міцність сімей (число розлучень на тисячу шлюбів) та ін.
 • Опитування і дослідження проводилися в 83 регіонах країни. Найкращі результати показала Московська область (59 балів).

  Слідом за нею практично без відриву слід Ленобласть (з результатом 58 балів) Трійку лідерів замикає Санкт-Петербург (57 балів).


  Москва сильно програє власної області (всього 46 балів). А найгірший результат показала Магаданська область (14 балів).


  Соціологам суперечить Росстат, згідно з даними якого, найвища народжуваність в країні за результатами минулого року в республіці Тива (26,1 немовля на тисячу жителів).


  Коли потрібно давати лінекс новонародженому.


  Як виявити і вивести глисти у дитини. Медикаментозні і народні способи боротьби з паразитами.


  Відхаркувальні засоби для дітей


  «Срібло» за народжуваністю в 2013 році належить Чечні (24,9 новонароджених на тисячу), а «бронза» Інгушетії (21,4 дитини на тисячу жителів). Обидві ці республіки займають лише 31 місце в рейтингу «Де народжувати добре».


  Результат Підмосков'я на їх тлі більш ніж скромний – 12,1 новонароджений на тисячу.


  І цей результат навіть гірше, ніж у замикає дослідження ИТАР – ТАСС Магаданської області (на 12,5 тис.)


  У Ленінградській області, де начебто створені хороші умови, в 2013 році народилося лише 9 немовлят на тис. осіб, а в самому Санкт-Петербурзі – 12,8.


  Тобто, там, де створені найкращі умови, необов'язково треба очікувати піку народжуваності. У чому причина цього, здавалося б алогічного демографічної поведінки росіян?


  Як відомо, економічний фактор у питаннях продовження роду – не єдиний і не головний.


  Набагато більшу роль відіграють традиції та уклад життя народу.


  Прикладом тому – Західна Європа, де створені умови – краще не треба, а народжують набагато менше, ніж у бідних країнах Африки.


  Ось дані іншого опитування: 86% громадян вважають, що дітей в сім'ї має бути двоє або троє. Не дивлячись на це, приблизно 40% сімей мають одну дитину, і стільки ж – двох.


  А вже трьох дітей наважуються заводити тільки 13% російських жінок. Якщо перевести ці відсоткові дані в реальні цифри, то виявиться, що з 3,5 мільйона росіянок, готових народити трьох дітей, роблять це тільки 1,5 мільйона.


  Тобто, вмовляти громадян заводити більше дітей не потрібно. Вони внутрішньо цілком до цього готові.


  Потрібно просто допомагати і підтримувати породіль і матерів. І тоді можна за десяток років збільшити народонаселення Росії на 2 – 3 млн. осіб.

  Тим більше, що для цього є всі передумови: у минулому році перші за багато років народжуваність в країні перевищила смертність.

  Як народжувати правильно: відео

  Подивіться поради експерта про пологи:

  Категорії