Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Навіщо потрібен вітамін В1 при вагітності і яка його норма?

В1 – це один з найважливіших вітамінів, який бере активну участь у жировому, білковому і вуглеводному обміні в організмі людини. Цей вітамін відіграє важливу роль в утворенні жиру, а також у роботі амінокислот.


У період вагітності робота організму жінки перебудовується. Тому вона має потребу в більшій кількості вітаміну В1, який вона може отримати в продуктах харчування, а також у вигляді біоактивних добавок і вітамінних комплексів.


Але в яких дозах його слід приймати, щоб не завдати шкоди дитині, а також які проблеми можуть виникнути в результаті недостатності цього вітаміну?...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Чому під час вагітності необхідний вітамін В1?
 • Що таке вітамін В1?
 • Скільки вітаміну В1 потрібно під час вагітності?
 • Чи може бути занадто багато вітаміну В1?
 • Вітамін В1 у продуктах харчування
 • Треба вживати харчові добавки, що містять вітамін В1?
 • Ознаки дефіциту вітаміну В1
 • Чому під час вагітності необхідний вітамін В1?


  Вітамін В1 основний елемент, який бере участь у виробництві енергії в тканинах і клітинах організму. Саме тому в разі його дефіциту в організмі жінки в період вагітності, плід може відставати в розвитку.


  Крім того, нестача вітаміну В1 може викликати вади розвитку центральної нервової системи та інших органів майбутньої дитини. Для майбутньої матері недостатність вітаміну негативно впливає на роботу серця, нервової системи, а також на загальний стан організму.


  Особливо важливо стежити за достатньою кількістю вітаміну В1 в організмі вагітної жінки, якщо від неї надходять скарги на сильний біль в попереку або стегнах. Найчастіше це виникає у третьому триместрі, коли матка особливо сильно тисне на нервові сплетення.

  Вітамін В1 покращує обмін речовин в тканинах і сприяє загоєнню ран, тому його нестача негативним чином позначається на здоров'ї майбутньої мами і малюка.


  Також вітамін В1 надає заспокійливу дію на нервову систему вагітної жінки, тому буде набагато легше перенести характерні для цього періоду перепади настрою.

  Що таке вітамін В1?


  Вітамін В1, який також називають тіаміном, синтезували ще в 1910 році. Вітамін необхідний для нормального розвитку і росту людини в будь-якому віці.


  У разі нестачі тіаміну в організмі людини може виникнути збій роботи травної, серцево-судинної і нервової системи.


  Вітамін надходить в організм людини з їжею і легко руйнується при тепловій обробці. Крім того, деяка частина тіаміну синтезується мікрофлорою кишечника.


  Тіамін розчиняється водою, тому він не токсичний і не накопичується в організмі. Тому так важливо, щоб в організм щодня надходили продукти з достатнім вмістом цього вітаміну.


  Якщо виявлені фосфати в сечі при вагітності про що це говорить? Дізнайтеся більше прямо зараз!


  Як лікувати пієлонефрит при вагітності? Можна дізнатися з цієї статті.

  Скільки вітаміну В1 потрібно під час вагітності?


  Рекомендована норма тіаміну для дорослої людини становить близько 1,7 мг на добу. Однак для вагітної жінки це норма повинна скласти близько 2,5 мг/добу.

  При цьому слід пам'ятати, що вітамін в організмі не відкладається, тому важливо, щоб вагітна жінка щодня вживала в їжу продукти, які багаті цим вітаміном.

  Чи може бути занадто багато вітаміну В1?


  Передозування вітаміном В1 зустрічається вкрай рідко, але її наслідки не такі страшні, як у випадку з недоліком в організмі.


  Справа в тому, що тіамін – це вітамін, який розчиняється водою і дуже швидко виводиться з організму. Тому якщо ви отримуєте його тільки з продуктами харчування, передозування просто неможлива.


  Організм сам регулює свою потребу у тіаміні і виводить його надлишки. Тому вкрай важливо вживати продукти, які містять цей вітамін як можна частіше, щоб підтримувати постійне надходження тіаміну в організм.


  Особливо це стосується жінок в період вагітності, тому що для них нестача вітамінів може мати самі серйозні наслідки.


  Надлишок тіаміну в організмі вагітної жінки може виникнути тільки тоді, коли їй призначають ін'єкції цього вітаміну. У разі передозування можуть спостерігатися такі симптоми, як сильні м'язові спазми, алергічні реакції і зниження тиску. В деяких випадках спостерігається кропив'янка та свербіж.


  Але навіть при коректній дозуванні синтетичного вітаміну В1 можуть з'явитися проблеми зі здоров'ям. При тривалому прийомі у деяких пацієнток спостерігаються серйозні проблеми з печінкою і нирками.


  Тому якщо є можливість отримувати необхідні вітаміни з продуктами харчування, не варто захоплюватися синтетичними вітамінами.

  Вітамін В1 у продуктах харчування


  Вітамін В1 міститься у багатьох продуктах, однак при тепловій обробці велика частина руйнується. Варто це враховувати при складанні меню для вагітної жінки.


  Тіамін міститься в таких продуктах тваринного походження як свинина, яловичина, курка, нирки, мозок, печінку і молочні продукти.


  Найбільше багаті тіаміном горіхи і насіння. Ці продукти вважаються найбільш корисними, адже крім вітаміну В1 містять практично всі групи вітамінів і мікроелементів.


  До таких продуктів відносяться волоські горіхи, арахіс, мигдаль, кешью, фісташки і соняшникове насіння. Вживати вагітним жінкам слід обережно, бо горіхи і насіння дуже калорійні.


  Наступна група продуктів харчування, яка багаті тіаміном – це крупи і зернові. До того ж, такі крупи, як рис або гречка доступні всім, і з них можна приготувати безліч смачних страв.


  Крім цього, тіамін міститься в кукурудзі, пшоно, вівсянка і перловке.


  Деякі види овочів також містять тіамін. До таких овочів відноситься брокколі, кольорова і білокачанна капуста, картопля та інші. Однак, щоб отримати необхідну дозу вітаміну В1 з овочів, вживати їх потрібно в сирому вигляді або трохи відвареними, адже тіамін руйнується при тривалій тепловій обробці.


  Фрукти також містять вітамін В1. Але фрукти повинні бути свіжими, адже чим довше зберігається продукт, тим нижче вмісту тіаміну в ньому. Серед фруктів з високим вмістом тіаміну можна виділити помаранчі і виноград.


  Діагноз: коротка шийка матки при вагітності. У чому його небезпека? Про це наша стаття.


  Багато корисного і цікавого про КТГ при вагітності розповість ця стаття.


  А тут все про вітаміни /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/vitaminy2/vitaminy-elevit-dlya-beremennyh.html Елевіт при вагітності.

  Треба вживати харчові добавки, що містять вітамін В1?


  Полиці аптек і рекламні плакати говорять про те, що для нормального протікання вагітності жінка просто зобов'язана приймати вітамінні комплекси і спеціальні харчові добавки, які заповнюють недолік вітамінів, у тому числі і тіаміну.


  Але проблема в тому, що далеко не всі синтетичні вітаміни здатні чинити таке ж благотворний вплив на організм майбутньої матері, як ті, що були отримані з продуктів харчування.


  Крім того, прийом харчових добавок, що містять тіамін, вагітними жінками дозволяється тільки після консультації з терапевтом, дієтологом і акушером-гінекологом.


  Тільки якщо всі фахівці підтвердили, що жінка просто не в змозі отримати необхідну кількість тіаміну з продуктів харчування або в її організмі стався збій і потрібно терміново заповнити втрати вітаміну В1, то жінці призначається необхідний препарат.

  Однак при тривалому прийомі харчових добавок, які містять тіамін, можуть виникнути серйозні проблеми з печінкою і нирками, які можуть посилитися, якщо це стосується періоду вагітності.

  Ознаки дефіциту вітаміну В1


  Тіамін бере участь у регуляції всіх енергетичних процесів в організмі людини. Також вітамін В1 відповідає на правильну роботу системи кровообігу.


  У разі нестачі тіаміну в організмі вагітної жінки можуть виникнути проблеми з апетитом і нормальним функціонуванням мозку. До того ж, саме тіамін допомагає запобігти передчасне старіння.


  Самим серйозним захворюванням, яке може виникнути в результаті нестачі тіаміну, є хвороба бері-бері. Дана хвороба проявляється у вигляді серйозного ураження нервової системи, а також порушення роботи серцевого м'яза і травної системи.


  Крім того, при розвитку хвороби бери-бери у пацієнтів спостерігається сильна втрата ваги, розлади роботи кишечника, паралічі і збільшення серцевого м'яза.


  Якщо у вас є підозра на дефіцит тіаміну в організмі, якщо перевірити у себе наявність певних симптомів:

 • різке погіршення пам'яті

 • Категорії