Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Нестача вітаміну D викликає ускладнення на пізніх термінах вагітності

Згідно з останніми науковими даними нестача вітаміну D збільшує ризик розвитку проэклампсии на 40%. Вони були опубліковані в журналі Medical News Today.


У дослідженні брали участь 3700 вагітних жінок, з яких 700 були виявлені порушення. Особливу роль у розвитку тяжких форм прееклампсії грає недолік вітаміну D в перші 26 тижнів вагітності....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Вітаміном D називають групу жиророзчинних речовин, які можуть синтезуватися в людському організмі під впливом сонячних променів або надходити з продуктами харчування.


Головною його функцією є участь у процесі всмоктування кальцію при травленні у тонкому кишечнику. Також вітамін D бере участь в процесах клітинного поділу, гормональної регуляції та обмін речовин.


Прееклампсія ускладнення, що виникають на пізніх термінах вагітності, в 4-5 % випадків.

При її перебігу у жінки може виведення рідини з організму, спостерігаються набряки, різка надбавка у вазі, знижується об'єм сечі.


Причиною такого стану є порушення цілісності стінок судин, в результаті чого рідина проникає в тканини і залишається там. Кров при цьому згущується, що викликає звуження русла кровообігу та підвищення тиску.


Такий стан дуже небезпечно для матері та плода, оскільки може стати причиною крововиливу в мозок, викликати кому або смерть. Точної причини збільшення проникності судин вчені на дані момент назвати не можуть.


До провокуючих чинників відносять:

 • Цукровий діабет.
 • Ожиріння.
 • Багатоплідну вагітність.
 • Порушення функцій печінки або нирок.
 • Системні аутоімунні захворювання.
 • Спадкову схильність.
 • Дуже пізню або занадто ранню вагітність.
 • Якими можуть бути виділення після запліднення яйцеклітини? Запитаємо у доктора!


  Про вітаміни для вагітних Елевіт читайте в цій статті.


  А тут все про препарат /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/jodomarin-pri-beremennosti.html Йодомарин при вагітності.


  Згідно з попереднім дослідженням дефіцит вітаміну D під час виношування плоду може призвести до ряду ускладнень.


  Підвищена сприйнятливість до інфекцій. Під час вагітності у жінки завжди знижується імунітет, і вона стає більш піддається запальним процесам і респіраторних захворювань.


  Нестача вітаміну D заважає повноцінному формуванню імунних клітин і антитіл. Це знижує опірність організму жінки.

  Гестаційний діабет. Захворювання розвивається у 4% випадків і є наслідком порушення вуглеводного обміну. Провокує виникнення гестаційного діабету надлишок в крові вагітних гормонів, які перешкоджають зв'язуванню з клітинами інсуліну.


  Простий вуглевод глюкоза може надходити у всі клітини крім нервових тільки після того, як гормон інсулін «відкриє» канал для транспорту. При неможливості зв'язування інсуліну з мембраною цього не відбувається, і вуглеводи не надходять у клітку.


  Яку роль у цьому процесі відіграє вітамін D, поки що однозначно сказати вчені не можуть.


  Низька маса і активність немовляти. Такий ефект гіповітамінозу пов'язаний з поганим засвоєнням кальцію, який є основою формування скелета дитини. Мікроелемент не надходить в організм малюка в достатній кількості.


  Це тягне за собою недостатню вагу і апатію новонародженого. Якщо дитина настільки слабкий, що не може самостійно пройти через родові шляхи, жінці призначають кесарів розтин.


  У сучасній медичній практиці прийом вітаміну D не призначається вагітним жінкам без достатніх на те підстав. Виняток становлять регіони Крайньої Півночі у зв'язку з недоліком вироблення вітаміну в умовах полярної ночі.


  Першими ознаками гіповітамінозу в раціоні дорослої людини є підвищена стомлюваність, зниження м'язового тонусу, проблеми з зубами (розхитування, випадання).


  Підвищена сприйнятливість до інфекцій. Під час вагітності у жінки завжди знижується імунітет, і вона стає більш піддається запальним процесам і респіраторних захворювань.


  Профілактичний прийом вітаміну D вагітним і годуючим мамам не рекомендується, для підтримки його кількості на належному рівні має сенс збільшити споживання жирної риби, яєць, молочних продуктів.

  Категорії