Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Норма набору ваги при вагітності. Звідки беруться зайві кілограми?

З перших же тижнів після запліднення яйцеклітини жіночий організм майбутньої матері починає починає активну підготовку до майбутнього виношування плоду і пологів.


У першу чергу зростає рівень так званого гормону вагітності-прогестерону, що сприяє потовщення внутрішнього шару матки, накопичення рідини і поживних речовин в організмі, збільшення молочних залоз....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Як розподіляються набрані кілограми?
 • Чи потрібно контролювати вагу?
 • Якщо вага швидко додається
 • Якщо вага зменшується
 • Вага плоду під час вагітності

 • Стрімке накопичення поживних речовин і рідин, а також зростання самого плоду, звичайно, призводить до набору ваги під час вагітності.

  Як розподіляються набрані кілограми?


  За 9 місяців вагітності жінка в середньому набирає від 6 до 18 кг. Маса ж новонародженої дитини становить приблизно від 2 до 4 кг.


  Інші кілограми йдуть на збільшення кількості крові та навколоплідних вод, зростання плаценти, збільшення матки, грудей та накопичення корисних для малюка речовин.


  Із набраних за час вагітності кілограмів 3,5 становить маса плоду, до 1 кг маса навколоплідних вод, близько 0,7 кг маса плаценти і 1,3 кг маса додаткової крові, частина якої витрачається під час пологів.


  Тому в процесі появи малюка жінка втрачає близько 6,5 кг, інші ж кілограми втрачаються вже після пологів і під час грудного вигодовування.


  За час вагітності маса молочних залоз збільшується приблизно на 0,4 кг, маса матки на 1 кг, маса позаклітинної рідини від 1,5 до 4,5 кг, маса ж поживних речовин у вигляді жирових відкладень жінки з нормальною масою тіла підвищується лише на незначні 3,5 кг.


  Таким чином, збільшення ваги тіла відбувається в основному за рахунок зростання тканин, сприяють виношування здорового малюка і благополучного результату пологів.

  Саме тому здорова жінка під час вагітності утримує свій істинний вага в межах норми, всього через кілька тижнів після пологів легко повертає свої форми і приходить до колишньої ваги.

  Чи потрібно контролювати вагу?


  Від того, скільки додаткових кілограмів набере майбутня мама в період внутрішньоутробного розвитку її малюка, залежить її здоров'я і здоров'я малюка, а також благополучний результат пологів.


  Тому контроль ваги необхідно вести з перших же тижнів вагітності і до пологів.


  У нормі надбавка у вазі для вагітної з нормальною масою тіла в першому триместрі повинна становити близько 300 м на місяць, на 4-5 місяцях вагітності 400 г, на 6-8 місяці близько 500 г щомісяця, і лише на останньому місяці вагітності допускається надбавка в межах 600 г внаслідок прискореного зростання рівня рідини при підготовці до пологів.


  Жінки з низькою масою тіла під час вагітності можуть злегка

  Категорії